Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν θελουμε να κανουμε μια αγορα απο το εξωτερικο και χρειαζεται καρτα visa μπορω αυριο να παω στην τραπεζα να βαλω το ποσο που χρειαζεται στην καρτα και μετα να κανω την αγορα μου η παπαρια και αυτο κλειδωμενο ειναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Αν θελουμε να κανουμε μια αγορα απο το εξωτερικο και χρειαζεται καρτα visa μπορω αυριο να παω στην τραπεζα να βαλω το ποσο που χρειαζεται στην καρτα και μετα να κανω την αγορα μου η παπαρια και αυτο κλειδωμενο ειναι;

αυτο και αν ειναι κλειδωμενο! αυτο περιμενουμε ολοι να ξεκινησουν ξανα οι αγορες απο εξωτερικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα στις 13 Ιουλιου εκανα 2 μικρες αγορες απο το Ebay με πληρωμη απο το Paypal (μεσω χρεωστικης της Πειραιως).

Απο την Παρασκευη 17 Ιουλιου θελω να κανω αλλη μια (μεσω ebay + paypal) αλλα μου βγαζει συνεχως error (παροτι υπαρχουν διαθεσιμα € στην χρεωστικη). Μεσολαβησε κατι απο τις 13/7 εως τις 17/7 & δεν το πηρα χαμπαρι; Παιζει ρολο μηπως που η χρεωστικη ειναι Visa;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι μόνο απαγορεύεται, με τη χθεσινή ΠΝΠ, η μεταφορά κεφαλαίων, με οποιοδήποτε τρόπο, στο εξωτερικό αλλά και το PayPal έχει σταματήσει τη συνεργασία του με κάρτες που έχουν εκδοθεί στην Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα στις 13 Ιουλιου εκανα 2 μικρες αγορες απο το Ebay με πληρωμη απο το Paypal (μεσω χρεωστικης της Πειραιως).

Απο την Παρασκευη 17 Ιουλιου θελω να κανω αλλη μια (μεσω ebay + paypal) αλλα μου βγαζει συνεχως error (παροτι υπαρχουν διαθεσιμα € στην χρεωστικη). Μεσολαβησε κατι απο τις 13/7 εως τις 17/7 & δεν το πηρα χαμπαρι; Παιζει ρολο μηπως που η χρεωστικη ειναι Visa;

Στις 13 Ιουλίου πώς έκανες την πληρωμή;

Μάλλον είχες paypal balance ε;

ξερει κανεις τι ειχε γινει με τα capital controls στην κυπρο? ειχαν και αυτοι αποκλεισμενο payapal? αν ναι..ποτε ξαναενεργοποιθηκε?

To ίδιο αναρωτιέμαι και γω.

Μπορούσαν να κάνουν αγορές μέσω ιντερνετ μετά από μερικές μέρες, βδομάδες ή μήνες αφού άνοιξαν  οι τράπεζες;

 

να ρωτήσω και κάτι άλλο:

Χρήματα μέσα σε συστημένο φάκελο (εννοείται να μη φαίνονται), μπορώ να στείλω σε φίλο στο εξωτερικό ή θα ανοίγουν και τους φακέλους; :mad:

(πριν χρόνια είχα στείλει με αυτόν τον τρόπο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ερχεται ενας φιλος μου απο Καναδα σε 2 βδομαδες.

πως μπορω να το εκμεταλλευτω για να μπορεσω να αγορασω κατι απτο ιντερνετ?

να μου φερει ας πουμε τιποτα Paysafe αγορασμενες απο καναδα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπέρα...σορυ που δεν κοιταξα αν εχει αναφερθεί σε καποιο προηγουμενο ποστ ....αν και δεν ειχα μπει στην διαδηκασια να κανω καποια αγορα με PayPal από την ημερα που εκλεισαν οι τράπεζες,σημερα χρειαστηκα κατι και πηγα να κανω και μου βγαζει to error...

 

Please go to www.paypal.com to confirm your credit card before you complete this purchase.

 

...παραταυτα και οι δυο καρτες που εχω είναι μια χαρα updated και ο λογαριασμος μου verified...και θα ηθελα να ρωτησω...εχει σχεση αυτο το error με το θεμα των capital controls??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν ειχα paypal balance, τα τραβηξε κανονικα απο την καρτα. Εκανα την 1η κ αφου τραβηξε τα € εκανα και 2η ολα αυτα στις 13/7. Στις 17/7 χρειαστηκα κατι ακομη αλλα μου βγαζει error το paypal γιαυτο παραξενευτηκα. Ολες οι αγορες η καθεμια κατω απο 6-7€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν ειχα paypal balance, τα τραβηξε κανονικα απο την καρτα. Εκανα την 1η κ αφου τραβηξε τα € εκανα και 2η ολα αυτα στις 13/7. Στις 17/7 χρειαστηκα κατι ακομη αλλα μου βγαζει error το paypal γιαυτο παραξενευτηκα. Ολες οι αγορες η καθεμια κατω απο 6-7€.

Ειλικρινά δε μπορώ να το καταλάβω πώς έγινε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπέρα...σορυ που δεν κοιταξα αν εχει αναφερθεί σε καποιο προηγουμενο ποστ ....αν και δεν ειχα μπει στην διαδηκασια να κανω καποια αγορα με PayPal από την ημερα που εκλεισαν οι τράπεζες,σημερα χρειαστηκα κατι και πηγα να κανω και μου βγαζει to error...

 

Please go to www.paypal.com to confirm your credit card before you complete this purchase.

 

...παραταυτα και οι δυο καρτες που εχω είναι μια χαρα updated και ο λογαριασμος μου verified...και θα ηθελα να ρωτησω...εχει σχεση αυτο το error με το θεμα των capital controls??

Αν διαβάσεις τις προηγούμενες σελίδες θα δεις οτι απο τα 326 post, τα 300 απαντάνε στην ερώτησή σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτήσω και κάτι άλλο:

Χρήματα μέσα σε συστημένο φάκελο (εννοείται να μη φαίνονται), μπορώ να στείλω σε φίλο στο εξωτερικό ή θα ανοίγουν και τους φακέλους; :mad:

(πριν χρόνια είχα στείλει με αυτόν τον τρόπο)

 

χαχαχα0αχ0αχ0χα0α0αχ00αχ0αχα....   έχουν κάνει φτερά τα λεφτάκια.....  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...