Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αφού γίνει το request και εμφανίζονται τα χρήματα στο balance στο PayPal , απο εκεί και πέρα είναι όλα οκ; Η πρέπει να κάνουμε και κάτι ακομα; Γιατί πριν κάποιος έγραψε ότι πρέπει να τα αποδεχθούμε πρώτα αλλα εγω δεν βλέπω κάτι τέτοιο. Βέβαια δεν δοκίμασα να κάνω αγορά ακομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού γίνει το request και εμφανίζονται τα χρήματα στο balance στο PayPal , απο εκεί και πέρα είναι όλα οκ; Η πρέπει να κάνουμε και κάτι ακομα; Γιατί πριν κάποιος έγραψε ότι πρέπει να τα αποδεχθούμε πρώτα αλλα εγω δεν βλέπω κάτι τέτοιο. Βέβαια δεν δοκίμασα να κάνω αγορά ακομα

πατας αποδοχη και στα δειχνει δεν ειναι τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια sorry μηπως μπορει καποιος να μου πει την διαδικασια πως γινετε απο πειρεως winbank? πηγα στα εμβασματα, αποστολη νεου, μου ηρθε το extrapin τι στοιχεια βαζω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νέα πράξη νομοθετικού περιεχομένου για τα capital controls.

 

1) Επιτρέπεται πλέον η εντολή μεταφοράς κεφαλαίων προς το εξωτερικό από τα εποπτευόμενα από την Τράπεζα της Ελλάδος ιδρύματα πληρωμών, συμπεριλαμβανομένων των αντιπροσώπων αυτών, έως του ποσού των ευρώ πεντακοσίων (500) ανά συναλλασσόμενο φυσικό πρόσωπο ανά μήνα, και μέχρι μηνιαίου ορίου σε ευρώ για το σύνολο των ανωτέρω ιδρυμάτων πληρωμών, το οποίο θα ορίζει και θα κατανέμει, ανά ίδρυμα πληρωμών, με απόφασή της η Επιτροπή Έγκρισης Τραπεζικών Συναλλαγών». 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταφορά κεφαλαίων δεν είναι μονο σε λογαριασμό εξωτερικού .και η αγορά με PayPal δεν θεωρείται μεταφορά κεφαλαίων απο τον λογαριασμό μας στον λογαριασμό του PayPal?

 

Λογικά θα πρέπει να περιλαμβάνει και τις κάρτες....

Λογικά απο τις τράπεζες θα μπορούν να μας το διευκρινίσουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδια, μολις μου περασε αγορα απευθειας απο prepaid πειραιως στο e-shop της nintendo. Μεχρι σημερα ετρωγα ακυρο με οτι καρτα και να δοκιμαζα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χθες δημοσιευτηκε νεα ΠΝΠ. Μεταφορα χρηματων μεχρι 500 μηνιαιως ανα φυσικο προσωπο στο εξωτερικο.
Ακομα μπλοκαρισμενη μια visa debit της alpha bank που μολις δοκιμασα

http://news247.gr/eidiseis/oikonomia/capital-controls-nees-allages-me-nea-ruthmish.3619953.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια μια βοηθεια επειδη συνεχεια μου βγαζει μηνυμα οτι η καρτα που εβαλα δεν μπορει να χρησιμοποιηθει. Εχω visa χρεωστικη πειραιως, την οποια εχω χρησιμοποιησει μεσω ιντερνετ για αγορες εσωτερικου.

Για να μεταφερω ομως στο paypal balance απο δευτερο email, τι στοιχεια πρεπει να βαλω αμεσως μετα τον αριθμο καρτας και τον τριψηφιο κωδικο πισω απι την καρτα;

Δηλαδη το ονοματεπωνυμο, η διευθυνση, το τηλεφωνο κλπ, πρεπει να ειναι ακριβως οπως εχει περαστει απο την τραπεζα που μου εκδωσε την καρτα η δεν παιζει ρολο;

Πολλα χρονια ειχα link την visa alpha bank στο paypal, αλλα τιποτα και με αυτην.

Δεν ξερω μηπβς κανω καυι λαθος με την πειραιως γιατι διαβαχω οτι περναει πλεον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει περνάει και δεν περνάει. Ορισμένες καρτες περνάνε άλλες όχι ακόμη και του ίδου τύπου και παρόχου. Κανείςδεν ξέρει ποιες είναι οι προυποθέσεις. Ο καθένας όπως έχεις καταλάβεις λέει ο,τι υποθέτει, κοινώς αερολογίες. Στα πεδία προφανώς και πρέπει να συμπληρώσεις σωστά στοιχεία. Κι εγώ το ίδιο θέμα εχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες αγόρασα κανονικά εισιτηρια για το blastfest της νορβηγιας απευθειας απ' το site τους,με χρεωστικη visa της πειραιώς.
Σημείωση:στην νορβηγία δεν έχουν καν ευρω,αλλα δικό τους νόμισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...