Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μια απορια εχω paypal που το χρησιμοποιουσα καιρο πριν τα γεγονοτα αλλα θελω να μεταφερω χρηματα στο balance κ μου βγαζει οτι δεν μπορω να περασω την καρτα αυτη την στιγμη.αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι πως γινετε να εχω περασει την ιδια καρτα για αγορες με paypal κ να μου ζηταει ξανα να περασω την ιδια καρτα για να μεταφερω χρηματα στο paypal.τι δεν εχω καταλαβει??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μια απορια εχω paypal που το χρησιμοποιουσα καιρο πριν τα γεγονοτα αλλα θελω να μεταφερω χρηματα στο balance κ μου βγαζει οτι δεν μπορω να περασω την καρτα αυτη την στιγμη.αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι πως γινετε να εχω περασει την ιδια καρτα για αγορες με paypal κ να μου ζηταει ξανα να περασω την ιδια καρτα για να μεταφερω χρηματα στο paypal.τι δεν εχω καταλαβει??

 

διάβασε εδώ : http://www.insomnia.gr/topic/574635-capital-controls-paypal-ebay-αγορές-εξωτερικού/?p=54206878

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω μέχρι παρασκευή να μπορούμε να στείλουμε! 500€ από κάθε λογαριασμό. Δηλαδή έχω εθνική ,Πειραιώς και άλφα; 1500 σύνολο.

Δηλαδή εαν θες να αγορασεις κάτι που κάνει 1100€ θα μπορείς εάν έχεις 3 λογαριασμούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω για την απαντηση αλλα δεν απανταει στο ερωτημα μου.αυτο που ουσιαστικα εχω απορια ειναι γιατι δεχεται την καρτα που εχω συνδεσει με το λογαριασμο του παυπαλ μονοπλευρα.δεν θα επρεπε κανονικα να μπορω να πληρωνω κ να μεταφερω κ χρηματα απο την καρτα που εχω συνδεσει ουτως η αλλως απο την αρχη με το παυπαλ?καποια βοηθεια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις χρεώθηκε στην κάρτα 13.50€ αγορά που έκανα απο Amazon.com το πρωί.

Η κάρτα είναι η Visa της Πειραιώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω για την απαντηση αλλα δεν απανταει στο ερωτημα μου.αυτο που ουσιαστικα εχω απορια ειναι γιατι δεχεται την καρτα που εχω συνδεσει με το λογαριασμο του παυπαλ μονοπλευρα.δεν θα επρεπε κανονικα να μπορω να πληρωνω κ να μεταφερω κ χρηματα απο την καρτα που εχω συνδεσει ουτως η αλλως απο την αρχη με το παυπαλ?καποια βοηθεια?

 

Ούτε οι τραπεζικοί υπάλληλοι δε μπορούν να το απαντήσουν αυτό, καθώς οι περισσότεροι δε ξέρουν τι ακριβώς κάνει η διοίκηση της τράπεζας τους. Οπότε μην περιμένεις να βρεις "γιατί" εδώ. Αν καταφέρεις να εξυπηρετηθείς καλώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω μέχρι παρασκευή να μπορούμε να στείλουμε! 500€ από κάθε λογαριασμό. Δηλαδή έχω εθνική ,Πειραιώς και άλφα; 1500 σύνολο.

Δηλαδή εαν θες να αγορασεις κάτι που κάνει 1100€ θα μπορείς εάν έχεις 3 λογαριασμούς.

Αυτό δεν είναι σιγουρο, λέει 500 ανά άτομο αλλά όχι και ανα τράπεζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό δεν είναι σιγουρο, λέει 500 ανά άτομο αλλά όχι και ανα τράπεζα.

 

ακριβως, μολις το ακουσα... 500 € ανα φυσικό προσωπο και μηνα

 

meanwhile μου ανέβηκε η πιεση, για 2€ δε μπορώ να στείλω παραγγελία 80 (λόγω κλεφτομετατροπής συναλλαγματος). Η πλακα ειναι οτι στην καρτα εχω 3-4 υπολοιπο αλλα η πειραιώς δεν περνάει ούτε σε μένα... Εχει καποιος αέρα κανενα 2€ στο Paypal να του τα στείλω με μεταφορά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να πάρω μια συνδρομή κόστους 180 ευρώ.  Από χθες το βράδυ δοκιμαζα διαρκώς με 4 κάρτες εθνικής και πειραιώς να βάλω 200 περίπου στο PP. Δοκίμασα να βάλω ένα 50αρικο σε κάποια φάση με WEBUY Πειραιώς, τα πήρε, αλλά όταν πήγα να βάλω άλλα 50 έφαγα άκυρο. Μου βγάζει σε όλες  "Δε μπορείτε να χρησιμοποιήσετε αυτή την κάρτα".  Άβυσσος η ψυχή των CC...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε οι τραπεζικοί υπάλληλοι δε μπορούν να το απαντήσουν αυτό, καθώς οι περισσότεροι δε ξέρουν τι ακριβώς κάνει η διοίκηση της τράπεζας τους. Οπότε μην περιμένεις να βρεις "γιατί" εδώ. Αν καταφέρεις να εξυπηρετηθείς καλώς.

 

ακριβως, μολις το ακουσα... 500 € ανα φυσικό προσωπο και μηνα

 

meanwhile μου ανέβηκε η πιεση, για 2€ δε μπορώ να στείλω παραγγελία 80 (λόγω κλεφτομετατροπής συναλλαγματος). Η πλακα ειναι οτι στην καρτα εχω 3-4 υπολοιπο αλλα η πειραιώς δεν περνάει ούτε σε μένα... Εχει καποιος αέρα κανενα 2€ στο Paypal να του τα στείλω με μεταφορά;

υπαρχει καποιος που αντιμετωπισε το ιδιο προβλημα οταν χρειαστηκε να μεταφερει λεφτα απο την καρτα του στο balance>?αυτο ρωταω βρε παιδια τι σχεση εχουν οι τραπεζικοι υπαλληλοι τωρα?μηπως δεν γινομαι καταννοητη με αυτο που ρωταω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει καποιος που αντιμετωπισε το ιδιο προβλημα οταν χρειαστηκε να μεταφερει λεφτα απο την καρτα του στο balance>?αυτο ρωταω βρε παιδια τι σχεση εχουν οι τραπεζικοι υπαλληλοι τωρα?μηπως δεν γινομαι καταννοητη με αυτο που ρωταω?

 

υπαρχει καποιος που αντιμετωπισε το ιδιο προβλημα οταν χρειαστηκε να μεταφερει λεφτα απο την καρτα του στο balance>?αυτο ρωταω βρε παιδια τι σχεση εχουν οι τραπεζικοι υπαλληλοι τωρα?μηπως δεν γινομαι καταννοητη με αυτο που ρωταω?

 

 

Το πρόβλημα ποιο ακριβώς είναι δεν έχω καταλάβει. Το ότι δε σου πετυχαίνει το "κόλπο" με το request money? Στους μισούς εδώ ΔΕΝ έχει πετύχει οπότε σίγουρα δεν είσαι μόνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό δεν είναι σιγουρο, λέει 500 ανά άτομο αλλά όχι και ανα τράπεζα.

 

Εγραψα και πριν μια υποθεση....

 

 έστω ότι θελουμε να αγοράσουμε πχ ενα Mac που έχει 1500 ευρώ ο μόνος τρόπος που μου ερχετε στο μυαλό είναι μονο μέσω PayPal balance...

Θα πρέπει δηλαδή να φορτώνουμε κάθε μήνα 500 ευρώ το balance μας στο PayPal και σε 3 μήνες θα έχει μαζευτεί το ποσό των 1500 ευρώ για την αγορά. Γιατί θεωρητικά απο την στιγμή που τα χρήματα είναι μέσα στο PayPal εκεί δεν ισχύει ο περιορισμός των 500 ευρώ το μήνα.

Υποθετικα παντα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα ποιο ακριβώς είναι δεν έχω καταλάβει. Το ότι δε σου πετυχαίνει το "κόλπο" με το request money? Στους μισούς εδώ ΔΕΝ έχει πετύχει οπότε σίγουρα δεν είσαι μ

οχι δεν λεω για κανενα κολπο.παμε απο την αρχη.μετα το φεκ που ανακοινωθηκε διαβασα οτι καποια ατομα καταφεραν να μεταφερουν λεφτα απο την καρτα τους στο balance.προσπαθησα να το κανω κ εγω κ μου ζηταει να κανω link μια καρτα.απο την στιγμη που το εχω κανει αυτο για τις αγορες που εκανα τοσο καιρο γιατι μου ζηταει ξανα να επικυρωσω την ιδια καρτα για να μεταφερω τα χρηματα στο balance?αυτο ρωταω αν εχει συμβει κ σε αλλους.

απο alexpress μολις εφαγα ακυρο με χρεωστικη πειραιως για ενημερωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μενα πετυχε το κολπο με τα δυο ππ αλλα η μεταφορα ειναι υπο εξέταση απο το ππ και θα ολοκληρωθεί μεσα σε 24 ωρες, το βραδυ λοιπον θα εχω νεα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...