Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε παιδια τι παίζει με τα νέα cc? Ξεμπλόκαρε το paypal?

Βλέπω κάποιοι λένε πως τα κατάφεραν και άλλοι όχι.

Τί παίζει?

Πιστευω πως μαλλον ξεμπλοκαρουν για τον κάθε λογαριασμο τον έναν μετα τον αλλον απ'οτι φαινεται και καποιοι σταθηκαν πιο τυχεροι και ηταν από τους πρωτους. Μια απλη σκεψη μονο. Δεν είμαι ειδικος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατι αλλο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι εχω επικοινωνησει με μερικους πωλητες στο ebay που αγοραζα καιρο προιοντα για την δουλεια μου οι οποιοι σταματησανε να στελνουν ελλαδα κ μου ειπαν οτι για αυτο φταιει πως τους εχουν κανει αναφορα οτι δεν εχουν φτασει ποτε/χαθει τα αντικειμενα που παραγγειλανε κ οτι κανουν ερευνα για να δουνε τι εχει γινει κ για αυτο προς το παρον το εχουν σταματησει.εχει τυχει σε καποιον να παραγγειλει κατι κ να ερθει κανονικα?εννοω πριν τα cc  η κ μετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες, χρειάζομαι 100 ευρώ ακόμη στο PP account μου. Αν κάποιος έχει υπόλοιπο και μπορεί να εξυπηρετήσει έναντι μικρού αντιτίμου ας επικοινωνήσει μαζί μου με pm. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλαρακι εαν εσυ βαριεσαι να διαβασεις εδω μεσα ,δεν σου φταιω εγω .

Να διαβασω 235 σελιδες ναι το ομολογο οτι βαριεμαι αν μου εδειχνες ποια ποστ να διαβασω κανενα προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΛΙΓΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ

 

EDIT: Τωρα μου βγαζει αυτό

 

This payment cannot be completed and your account has not been charged. Please contact your merchant for more Information.

 

(ebay Αγγλιας)

 

 

Και εμένα που έβγαζε error (και αυτό και άλλα) ολοκλήρωσα την αγορά από ταμπλέτ... Και όλα οκ....

 

Εχω το ιδιο προβλημα ακριβως που ειχες και συ αλλα και ορισμενοι αλλοι εδω μεσα απ' οτι βλεπω.. Εκανες κατι συγκεκριμενο και πραγματοποιηθηκε η συναλλαγη αργοτερα στο tablet σου? Εγω παντως και απο κινητο ακυρο τρωω.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατι αλλο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι εχω επικοινωνησει με μερικους πωλητες στο ebay που αγοραζα καιρο προιοντα για την δουλεια μου οι οποιοι σταματησανε να στελνουν ελλαδα κ μου ειπαν οτι για αυτο φταιει πως τους εχουν κανει αναφορα οτι δεν εχουν φτασει ποτε/χαθει τα αντικειμενα που παραγγειλανε κ οτι κανουν ερευνα για να δουνε τι εχει γινει κ για αυτο προς το παρον το εχουν σταματησει.εχει τυχει σε καποιον να παραγγειλει κατι κ να ερθει κανονικα?εννοω πριν τα cc  η κ μετα.

 

Ότι και να εχω παραγγειλει από ebay-amazon-iherb ήρθε κανονικότατα και δεν μιλάω για γκατζετάκια με 1 ευρώ αν και εχω κανει και τετοιες ελαχιστες. 20-50 ευρώ είναι οι περισσότερες παραγγελίες που έχω κάνει και 150 ευρω η μεγαλυτερη από γερμανικό ebay πριν 2 χρόνια και μου ήρθε συστημένο το αντικείμενο χωρίς πρόβλημα. Ίσως είμαι από τους τυχερούς τι να πω αλλά ποτέ δεν έχασα τπτ και εύχομαι να μη γίνει αυτό....

 

Έχω κάνει αρκετές δεκάδες αγορές από αυτα τα site από το 2009 που ασχολήθηκα με το άθλημα πρώτη φορά.

 

Από iherb μόνο θυμάμαι κάποια πακέτα ενώ στις αρχές μου ερχόντουσαν από αμερικα μέσα σε 10-15 μέρες μετά τα άλλα αργούσαβε ένα είχε κάνει και 40 μέρες αλλά τελικά μου ήρθε...

 

Από ebay ειδικά είμαι υπερευχαριστημένος ένας πωλητής από κίνα κάπου τον Ιούνιο φέτος μου έστειλε μέσα σε 3 εβδομάδες ρολόι επειδή το πρώτο που μου έστειλε είχε πρόβλημα μετά απο επικοινωνία που είχα μαζί του. Όλα αυτά πριν τα cc. Δεν έχω ασχοληθεί από τότε που τα έκλεισαν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...