Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φιλε ειμαι νεος στο insomnia και δεν ξερω πως κανεις αμεση απαντηση σε μηνυμα. :P Ναι το εχω ως payment option και προ CC εκανα κανονικα αγορες απλα τωρα εχω δοκιμασει ποσες φορες και τρωω ακυρο

τι να σου πω.μιλα με bnet support..εχουν live chat..εμενα το payment option ειναι το θεμα μου και το service του paypal einai gtp και δν μ εχουν απαντησει ακομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και η αγορα του φιλου σου εγινε με καρτα alphabank κατευθειαν απο paypal η με balance?Οπως εχω παρατηρησει η alpha ειναι κυριως που εχει θεματακια σημερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ουσιαστικα εγω τν εκανα την αγορα με balance paypal.εκανα το κολπακι που ειπαν τα παιδια εδω μεσα με καρτα της eurobank γτ τν δικια μου δεν την δεχοταν κ πηρα της μανας μου.εβαλα το balance στο paypal και ειχα μεσα πες 30 ευρω.η αγορα εγινε κανονικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα fees ποσο ηταν?

 

Στο δοκιμαστικό που έκανα στα 8 ευρω μου πήρε 0,62 λεπτά (αρκετό δλδ)...

Λογικά δεν θα είναι συγκεκριμένο αλλά θα έχει να κάνει με τα λεφτά που ζητάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την αγορά την έκανες αφού συνεννοήθηκες με τον πωλητή και σου έστειλε paypal account,σωστά;

Αν εγινε ετσι ο πωλητής παρέκαμψε το aliexpress και δεν εχεις το refund σε περιπτωση που δεν σου στειλει το προιον ο πωλητης. 

Δηλαδη απο εδω και περα γίνεται με την "¨εμπιστοσύνη" του πωλητη....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εγινε ετσι ο πωλητής παρέκαμψε το aliexpress και δεν εχεις το refund σε περιπτωση που δεν σου στειλει το προιον ο πωλητης. 

Δηλαδη απο εδω και περα γίνεται με την "¨εμπιστοσύνη" του πωλητη....

Σαφώς,αλλά είναι και το paypal από πίσω(και αν είναι κατάστημα δεν το ρισκάρει) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως με χρεωστικη Πειραιως δεν καταφερα να κανω το κολπο με το request money.Δοκιμασα και με την ιδια καρτα και ιδια στοιχεια αλλα και με διαφορετικη καρτα και διαφορετικα στοιχεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις τωρα εκανα το κολπο με request money με webuy πειραιως. Ολα μια χαρα. Εβαλα 5 ευρω λιγοτερα απο οτι ειχα στην καρτα, ειχα κανει και logout απο τον λογαριασμο μου paypal μηπως και ειχαν καποια σχεση. Ευχαριστω re4male

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαφώς,αλλά είναι και το paypal από πίσω(και αν είναι κατάστημα δεν το ρισκάρει) :)

Αν απλά του έστειλες λεφτα δεν σε προστατεύει το paypal αφού δεν φαίνεται οτι έκανες κάποια αγορά. Όπως όταν μεταφέρεις χρήματα σε άλλο λογαριασμό στην τραπεζα, αν τα έστειλες, τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως με χρεωστικη Πειραιως δεν καταφερα να κανω το κολπο με το request money.Δοκιμασα και με την ιδια καρτα και ιδια στοιχεια αλλα και με διαφορετικη καρτα και διαφορετικα στοιχεια...

 

Ξαναπροσπάθησε αδερφέ αν έχεις χρόνο γιατί εμένα σήμερα που δοκίμασα για πρώτη φορά, έγινε αμέσως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους...

 

Έκανα την διαδικασία επιτυχώς μέχρι που είδα το παρακάτω μήνυμα:

 

Because you have recently started to sell with PayPal, payments you receive will be temporarily placed in your pending balance for up to 21 days. For more information, please go to the Resolution Centre.

 

Και όταν πήγα να κάνω αγορά μου ζήτησε να δηλώσω κάρτα.

 

Σημείωση: Δημιούργησα νέο paypal account...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναπροσπάθησε αδερφέ αν έχεις χρόνο γιατί εμένα σήμερα που δοκίμασα για πρώτη φορά, έγινε αμέσως.

Ξαναπροσπαθησα και μου βγαζει το εξης: "We're sorry, the card issuer declined your purchase using card Visa x-xxxx. Please enter a new credit or debit card to continue payment.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...