Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για Aliexpress λογικά μέχρι την παρασκευή μπορεί να πληρώνουμε και μέσω western Union.

Ναι αλλα με τι προμήθεια ; Γιατί το Aliexpress Λογαριαςμο σε κινεζική τράπεζα δεν έχει ; Στην τράπεζα Πειραιώς πχ για να μεταφέρω έμβασμα σε χώρα μη ευρωπαϊκή μου ζητάει 22 ευρώ προμήθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα με τι προμήθεια ; Γιατί το Aliexpress Λογαριαςμο σε κινεζική τράπεζα δεν έχει ; Στην τράπεζα Πειραιώς πχ για να μεταφέρω έμβασμα σε χώρα μη ευρωπαϊκή μου ζητάει 22 ευρώ προμήθεια

Πράγματι με wu είναι πολλά δεν συμφέρει... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η αγορα του φιλου σου εγινε με καρτα alphabank κατευθειαν απο paypal η με balance?Οπως εχω παρατηρησει η alpha ειναι κυριως που εχει θεματακια σημερα

 

Είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με το Battle.Net χθες το βράδυ με balance 3€. Όταν τα έκανα 50€, προχώρησε κανονικά. Νομίζω διάβασα σε κάποιο forum του WoW πως πρέπει να έχεις κάποιο συγκεκριμένο ποσό και άνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω τωρα πηρα τηλ την πειραιωσ και μου ειπαν πωσ απο σημερα μπορουμε κανονικα να αγοραζουμε αλλα οχι ακομα απο ebay.μονο οπου εχει paypal.

Δεν καταλαβα τι γραφεις... Μπορουμε να αγοραζουμε μεσω paypal απο αλλα site εκτος απο ebay? 

 

Περιεργο γιατι το paypal είναι του ebay.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναπροσπαθησα και μου βγαζει το εξης: "We're sorry, the card issuer declined your purchase using card Visa x-xxxx. Please enter a new credit or debit card to continue payment.

 

Σε ποιά φάση στο βγάζει αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με το Battle.Net χθες το βράδυ με balance 3€. Όταν τα έκανα 50€, προχώρησε κανονικά. Νομίζω διάβασα σε κάποιο forum του WoW πως πρέπει να έχεις κάποιο συγκεκριμένο ποσό και άνω.

τι εννοεις?δεν καταλαβα..λεφτα στο balance δεν κανουν 3 μερες να μπουν?το προβλημα ποιο ηταν ακριβως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Request money, 100 €, VISA χρεωστική Πειραιώς, μεταφέρθηκαν επιτυχώς 96,25 στο paypal.

Από την άλλη δεν έχουν αφαιρεθεί ακόμα από το υπόλοιπό μου στην Πειραιώς.

 

Χθες προσπαθώντας να να μεταφέρω με έμβασμα στο paypal στη Σλοβακία μια 200 και μια 50 ευρώ, απέτυχαν και τα 2 αλλα μου δέσμευσαν από το υπόλοιπο τα λεφτά και μάλιστα 270 (το λογιστικό είχε 270 ευρώ διαφορά από το διαθέσιμο υπόλοιπο).

Τώρα γιατι το έκαναν αυτό ....   ποιος ξέρει, θα περιμένω και αυριο θα πάρω τηλέφωνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...