Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το ξερω οτι υπαρχει και αυτη η επιλογη, απλα θα ηθελα να ξερω κατα ποσον υπαρχει περιορισμος και στις αναληψεις μεσω paypal προς την τραπεζα μου εκτος απο τις καταθεσεις. Ευχαριστω για την απαντηση!

 

Κάποιo μέλoς ανέφερε στο πρόσφατο παρελθόν ότι κατέβασε χρηματα απο το paypal (μετα τα cc). πρέπει να δεις πίσω και να μιλήσεις μαζί τους μήπως είχαν ορίσει πριν το λογαριασμό. Επίσης μπορείς να μιλήσεις και με το paypal

Οσοι εχουμε πειραιως μπορουμε να ψωνισουμε με την καρτα αναληψης ή πρεπει να κανουμε εικονικη καρτα webuy και να την συνδεσουμε με το paypal;

 

Να ψωνίσεις απο Ελληνικά καταστήματα (και κάποια ξένα) ναι απευθείας από το paypal όχι ακόμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είναι λογικό, γιατί το skype (αν θυμάμαι καλά φυσικά...) δημιουργεί αυτόματη απαίτηση ποσού (invoice) κάθε μήνα (η όση διάρκεια έχει η αρχική αγορά), το οποίο τραβιέται αυτόματα από την κάρτα σου. Οπότε και να έχεις λεφτά στο balance, δεν έχει σημασία

 

Παιδιά σήμερα έκανα αγορά με balance του paypal παρόλο που θα πρέπει να ξαναπληρώσω και τον επόμενο μήνα, άρα δε φταίει αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια

δεν ξερω τι λετε αλλα παντως εγω και αλλοι 2 φιλοι δεν εχουμε καταφερει να κανουμε ΚΑΜΙΑ αγορα

μεσω PayPal και συγκεκριμενα στο ebay προσπαθουμε 30 με 50 φορες καθε μερα εδω και 1 εβδομαδα

(με το paypal balance φυσικα)

 

τα λεφτα εχουν φορτωθει στο λογαριασμο του paypal αμεσα και απο λογαριασμους πειραιως και 

eurobank με την πρωτη αλλα το ebay απορριπτει καθε συναλλαγη με το μυνημα:

 

 

"This payment cannot be completed and your account has not been charged. Please contact your merchant for more information"

 

αυτο το λεει και στους 3 διαφορετικους λογαριασμους και με διαφορετικα προιοντα απο ebay

 

 

μονο δωρεες σε καποιους οργανισμους του εξωτερικου επιτρεπει.... οπως GreenPeace UK

 

​Am I missing something???

 

να πω οτι κ οι 3 εχουμε συνδεσει χρεωστικες καρτες της πειραιως στο paypal.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εγώ παίρνω αυτό το μήνυμα σήμερα:

Please go to www.paypal.com to confirm your credit card before you complete this purchase.

 

Τώρα αυτό από τα CC είναι η παίζει κάτι άλλο με την κάρτα μου? (γιατί δεν θυμάμαι να έβγαζε αυτό το μήνυμα τις προηγούμενες φόρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθομαι και βλεπω τι γραφεται.....οτι να ναι ουτε καθεστε να διαβασετε λιγο πιο πισω. Λοιπον ....με το paypal balance γινονται κανονικα αγορες. Τωρα πουνθα βρειτε paypal balance ...

1. Η θα καθησεται να διαβασεται εδω μεσα και θα το κανεται μονοι σας η 2. Θα σας βοηθησει καποιος φιλος εδω μεσα με μια μικρη προμηθεια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εγώ παίρνω αυτό το μήνυμα σήμερα:

 

Please go to www.paypal.com to confirm your credit card before you complete this purchase.

 

Τώρα αυτό από τα CC είναι η παίζει κάτι άλλο με την κάρτα μου? (γιατί δεν θυμάμαι να έβγαζε αυτό το μήνυμα τις προηγούμενες φόρες.

CC prob.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθομαι και βλεπω τι γραφεται.....οτι να ναι ουτε καθεστε να διαβασετε λιγο πιο πισω. Λοιπον ....με το paypal balance γινονται κανονικα αγορες. Τωρα πουνθα βρειτε paypal balance ...

1. Η θα καθησεται να διαβασεται εδω μεσα και θα το κανεται μονοι σας η 2. Θα σας βοηθησει καποιος φιλος εδω μεσα με μια μικρη προμηθεια

Λυπάμαι φίλε αλλά κανεις λάθος. Με PayPal balance οι αγορές γίνονται μόνο άμα είσαι τυχερός. Δεν ήμαστε τρελοι ούτε άσχετοι. Κ ήμαστε 3 που έχουμε το ίδιο πρόβλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που δεν έχετε καταλάβει και τρώγεστε είναι πως η κατάσταση είναι τόσο ρευστή, που δεν υπάρχει καμιά συνέχεια. Το ότι ορισμένοι κάνουν επιτυχείς συναλλαγές που δεν έχουν καμιά σχέση με τη συναλλαγή την αποτυχημένη κάποιου άλλου δε σημαίνει ότι ο 2ος κάνει κάτι λάθος. Σκεφτείτε μόνο πόσες μεταβλητές παίζουν μέσα. Από Τράπεζα, τύπο κάρτας, έμπορο, ύψος συναλλαγής και χίλια δυο. Ρελάξ....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρε καποιος πισω ,τα κρατημενα [1usd]απο τις αποτυχημενες προσπαθειες αλλα κ μη????????????????

Εγω παντως τιποτα ακομα :mad: :mad:

Φίλε ούτε εγω... Κ μιλάμε για 52 usd συνολο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβαζοντας το νημα σχεδον απο τοτε που ξεκινησε (παρα τριχα δεν ειχα προλαβει να αγορασω απο ebay αντικειμενο που η αξια του ειναι 3πλασια στην Ελλαδα χωρις καν τα μεταφορικα) κ μετα απο πολλη σκεψη χτες ακολουθησα τον τροπο του request money, που γράφει το παιδί πιο πίσω. Ανεβασα τα χρηματα που ηθελα στο paypal balance κ προχωρησα κανονικα στην αγορα. το προιον μου απεσταλλει σημερα κ το paypal μου δειχνει την μεταφορα χρηματων ολοκληρωμενη. Το ιδιο κ με αντικειμενο απο Bangood. Η καρτα μου ηταν visa Πειραιως. Ελπίζω όλο αυτό να τελειώσει σύντομα. Ευχαριστω πολυ  για την βοηθειά σας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε ούτε εγω... Κ μιλάμε για 52 usd συνολο

 

 

ουτε εγω τα πηρα σε 3 διαφορετικες καρτες. συνολο κάνα 10€

βλεπω να τρωμε πιστολια :mad: 15 usd sυνολο τα δικα μου :angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταφερα και εκανα 4 αγορες απο ebay με paypal με τον τροπο του request ......η καρτα μου ειναι amex της alpha bank οι αγορες και οι τεσσερις ηταν περιπου 20 ευρω ....ολα καλα !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...