Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια εχει δοκιμασει κανει να κανει αγορες απο vickmall/minideal?

έκανα πριν από λίγη ώρα αγορά από vick ένα meizu m2 mini επιτυχή η συναλλαγη μέσω μεταφοράς στο balance του paypal μου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει δοκιμασει κανείς το Top Up της Paypal για να μεταφέρει λεφτά στο balance;

 

Δοκίμασα να μεταφέρω από τη Eurobank και στο λογαριασμό στη Γερμανία και στη Σλοβακία. Τζίφος. Μου λέει ότι έχω ξεπεράσει το όριο για τα εμβάσματα του εξωτερικού (και πάω στοίχημα ότι το έχουν θέσει στα €0).

 

 

Διάβασε προσεκτικά.

"Currently available at U.S MoneyGram locations".

 

Πως μπορείς να αλλάξεις το τηλέφωνο που έχεις δηλώσει στο paypal;

"My Account" -> "Profile" -> "My personal info" στο αριστερό πάνελ -> "Update" δίπλα από το "Phone".

Σημείωση: Στο PayPal δεν αρέσουν τα διεθνή προθέματα (+30).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη βγαζω prepaid mastercard μεσα απο το winbank και την συνδεω με paypal και δουλευει;

Εγώ μόλις το δοκίμασα με χρεωστική πειραιώς και απέτυχε.

Αναρωτιεμαι γιατί να χρεώνει, αφού δεν γίνεται συναλλαγή.


Μόλις δοκίμασα και με prepaid mastercard Πειραιώς και δούλεψε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως μπορείς να αλλάξεις το τηλέφωνο που έχεις δηλώσει στο paypal;

Έγινε μια μ@λ@κι@!!

 

Είχα κάνει παλιά ένα δεύτερο account στο paypal δίνοντας ψεύτικα στοιχεία.

Τώρα επειδή τα χρήματα που είχα σε μια prepaid eurobank,δεν μπορούσα να τα τα μεταφέρω στο balance του κανονικού μου paypal με το γνωστό "κόλπο",έκανα request από το "μούφα" paypal και κατάφερα να τα μεταφέρω σε αυτό,μέχρι εδώ όλα καλά!

 

Πηγαίνοντας όμως τώρα να τα μεταφέρω από το "μούφα" paypal στο κανονικό,μου λέει για να κάνεις τη μεταφορά χρειάζεται μια επιβεβαίωση η οποία είναι ένα αυτοματοποιημένο μήνυμα στο τηλέφωνο που έχω δηλώσει.

Έλα όμως που το τηλέφωνο που είχα δηλώσει είναι "μούφα-ανύπαρκτο"!!

 

Τι μπορώ να κάνω σε αυτή την περίπτωση;?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aρα ισχύει μόνο για moneygram, και μάλλον western union.. Οπότε πάει και αυτή η δυνατότητα. Με τις προμήθειες που έχουν η moneysafecard έρχεται φτηνότερα....

Και το paypal δεν θεωρειται ιδρυμα πληρωμων(payments processor); Με αυτη την λογικη δεν θα επρεπε να ειναι ανοικτο πλεον για συναλλαγες-top up?

Έγινε μια μ@λ@κι@!!

 

Είχα κάνει παλιά ένα δεύτερο account στο paypal δίνοντας ψεύτικα στοιχεία.

Τώρα επειδή τα χρήματα που είχα σε μια prepaid eurobank,δεν μπορούσα να τα τα μεταφέρω στο balance του κανονικού μου paypal με το γνωστό "κόλπο",έκανα request από το "μούφα" paypal και κατάφερα να τα μεταφέρω σε αυτό,μέχρι εδώ όλα καλά!

 

Πηγαίνοντας όμως τώρα να τα μεταφέρω από το "μούφα" paypal στο κανονικό,μου λέει για να κάνεις τη μεταφορά χρειάζεται μια επιβεβαίωση η οποία είναι ένα αυτοματοποιημένο μήνυμα στο τηλέφωνο που έχω δηλώσει.

Έλα όμως που το τηλέφωνο που είχα δηλώσει είναι "μούφα-ανύπαρκτο"!!

 

Τι μπορώ να κάνω σε αυτή την περίπτωση;?

Στειλτους email και πες τους οτι δεν εχεις πλεον προσβαση σε αυτο το νουμερο!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

 

Εγώ με bit-x card στις συναλλαγές paypal που με ενδιαφέρει έχω ικανοποιηθεί πάρα πολύ.!!

Λίγο προσοχή και όχι βιασύνη για να αποσβέσεις τα έξοδα αγοράς bitcoin και κυλούν όλα ομαλά !!!!....

και ούτε capital controls !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το paypal δεν θεωρειται ιδρυμα πληρωμων(payments processor); Με αυτη την λογικη δεν θα επρεπε να ειναι ανοικτο πλεον για συναλλαγες-top up?

Στειλτους email και πες τους οτι δεν εχεις πλεον προσβαση σε αυτο το νουμερο!

 

Οταν λέει ιδρύματα πληρωμων δεν εννοεί  του εξωτερικού (όπως το paypal), αλλά όσα είναι αδειοδοτημένα απο την ΤτΕ και λειτουργούν εδω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα να μεταφέρω από τη Eurobank και στο λογαριασμό στη Γερμανία και στη Σλοβακία. Τζίφος. Μου λέει ότι έχω ξεπεράσει το όριο για τα εμβάσματα του εξωτερικού (και πάω στοίχημα ότι το έχουν θέσει στα €0).

 

 

Διάβασε προσεκτικά.

"Currently available at U.S MoneyGram locations".

 

"My Account" -> "Profile" -> "My personal info" στο αριστερό πάνελ -> "Update" δίπλα από το "Phone".

Σημείωση: Στο PayPal δεν αρέσουν τα διεθνή προθέματα (+30).

Σε ευχαριστώ πολύ!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό το κολπάκι με τα 50άρικα στα request αλλά φτάνει, ξεφτίλα έχει καταντήσει...

Γιατί ξεφτίλα; αφού δουλευει και είναι το καλύτερο που μπορούμε να κάνουμε τωρα. Και δεν είναι 50ευρα. Εγω το έκανα με 100. Αλλος με 200.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μόλις κατάφερα να κάνω μεταφορά στο Paypal Balance για 10 ευρώ κράτησε προμήθεια 0,60 λεπτά. Τα πράματα είναι πολύ απλά. Απλά να ξέρετε ότι χρειάζεται νέο account paypal για να δηλώσετε την νέα κάρτα σας. Με τον τρόπο που αναφέρθηκε αρχικά στο insomnia δεν δούλεψε σε εμένα με τον 2 τρόπο που δοκίμασα δουλεύει μια χαρά μόλις έκανα και 2 αγορές στο eBay με paypal. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα να μεταφέρω από τη Eurobank και στο λογαριασμό στη Γερμανία και στη Σλοβακία. Τζίφος. Μου λέει ότι έχω ξεπεράσει το όριο για τα εμβάσματα του εξωτερικού (και πάω στοίχημα ότι το έχουν θέσει στα €0).

 

 

 

Διάβασε προσεκτικά.

"Currently available at U.S MoneyGram locations".

 

 

"My Account" -> "Profile" -> "My personal info" στο αριστερό πάνελ -> "Update" δίπλα από το "Phone".

Σημείωση: Στο PayPal δεν αρέσουν τα διεθνή προθέματα (+30).

Τί εννοείς δεν αρέσουν τα προθέματα; Εγώ έχω βάλει το κινητό με 30 μπροστά, δεν θα δουλέυει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τί εννοείς δεν αρέσουν τα προθέματα; Εγώ έχω βάλει το κινητό με 30 μπροστά, δεν θα δουλέυει;

 

Εννοώ ότι έχω δοκιμάσει +30<αριθμός τηλεφώνου> και μου είπε ότι δεν είναι valid ή κάτι παρόμοιο. Δεν έχω ιδέα εάν με το 30 μπροστά (χωρίς το +) θα δουλέψει, δεν το έχω δοκιμάσει. Πάντως μέχρι στιγμής το PayPal δεν έχει επικοινωνήσει μαζί μου ποτέ στον αριθμό που έχω βάλει και δεν γνωρίζω αν επικοινωνεί μέσω τηλεφώνου αποκλειστικά με πελάτες των Η.Π.Α.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...