Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν βάζεις www. μπροστά. Οι διευθύνσεις e-mail έχουν τη μορφή <username>@<e-mailProvider>.<com, gr, whatever>

Δεν υπάρχει www. μπροστά στη διεύθυνση e-mail εκτός και αν εσύ τα έβαλες κατά την εγγραφή στο πεδίο username.

 

Εάν παρόλα αυτά συνεχίζεις να μην βλέπεις μηνύματα έλεγξε το spam folder ή junk folder μήπως είναι εκεί. Αμφιβάλλω ότι θα το μάρκαραν ως spam, αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

Σ´ευχαριστω για την γρηγορη ανταποκριση σου!! Μαλλον το ipad air δεν υποστηριζει τις σελιδες του yahoo κ αφου χρησιμοποιησα το λαπτοπ μπηκα κ συνεχιζω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπερα! Προσπαθησα αυτο το κολπακι με την μεταφορα χρηματων με Request. Για καποιο λογο επειδη εχω κανει ενεργοποιηση των Sms Alerts Alpha Bank μου πηρε ενα ευρω χωρις να ειναι επιτυχης η μεταφορα χρηματων. Γιατι εγινε αυτο? Αραγε γιατι δεν μπορω να κανω την συναλλαγη?

 

Ταυτογχρονα προσπαθησα να κανω κατευθειαν αγορα απο Ebay μεσω Paypal αλλα μου λεει να κανω Confirm την καρτα μου ενω την εχω κανει κατι χρονια τωρα. Τι πρεπει να κανω?

ΥΓ. Το μηνυμα σφαλματος μετα απο προσπαθεια αγορας στο Ebay μεσω Paypal αλλαξε και δεν γραφει πλεον οτι αρνειται την συνναλαγη μεσω της καρτας μου.

 Περιμενω την βοηθεια του κοινου!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

Αγόρασε κανείς από amazon τις τελευταίες 2-3 ημέρες; Προσπαθώ εδώ και 3-4 μέρες με προπληρωμένη webuy και χρεωστική Πειραιώς να αγοράσω βιβλία περίπου 200 ευρώ = 131 gbp από amazon.uk αλλά στο τέλος μου λέει "Payment Revision Needed". Επίσης γνωρίζει μήπως κάποιος να προτείνει την γρηγορότερη εναλλακτική; Ευχαριστώ.

εγω απο amazon.uk αλλα με προπληρωνενη πειραιως

ασχετο με ups apo amazon.uk εχεις τελωνειο??????????

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω απο amazon.uk αλλα με προπληρωνενη πειραιως

ασχετο με ups apo amazon.uk εχεις τελωνειο??????????

Μα κι εγώ από UΚ προσπάθησα ανεπιτυχώς με την webuy που επίσης είναι της Πειραιώς. Ποια προπληρωμένη της Πειραιώς χρησιμοποίησες; Αποστολή από τρίτες χώρες περνάει τελωνείο. Τι γράφει στο στάτους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου και μου ρθε το email και συμπληρωσα τα προαπαιτουμενα καταφερα με την πρωτη να βαλω 7.00€ (6,41€ στο balance μου με την προμηθεια) μεσω του request με χρεωστικη debit mastercard της Εθνικης...Εγινε κ επιβεβαιωση μεσω του e-banking για την μεταφορα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα κι εγώ από UΚ προσπάθησα ανεπιτυχώς με την webuy που επίσης είναι της Πειραιώς. Ποια προπληρωμένη της Πειραιώς χρησιμοποίησες; Αποστολή από τρίτες χώρες περνάει τελωνείο. Τι γράφει στο στάτους;

Πειραιώς Prepaid Reloadable Card

ποιο στατους εννοεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβαζοντας το νημα σχεδον απο τοτε που ξεκινησε (παρα τριχα δεν ειχα προλαβει να αγορασω απο ebay αντικειμενο που η αξια του ειναι 3πλασια στην Ελλαδα χωρις καν τα μεταφορικα) κ μετα απο πολλη σκεψη χτες ακολουθησα τον τροπο του request money, που γράφει το παιδί πιο πίσω. Ανεβασα τα χρηματα που ηθελα στο paypal balance κ προχωρησα κανονικα στην αγορα. το προιον μου απεσταλλει σημερα κ το paypal μου δειχνει την μεταφορα χρηματων ολοκληρωμενη. Το ιδιο κ με αντικειμενο απο Bangood. Η καρτα μου ηταν visa Πειραιως. Ελπίζω όλο αυτό να τελειώσει σύντομα. Ευχαριστω πολυ  για την βοηθειά σας.

 

Άλλος ένας ευτυχής PayPal χρήστης που μπόρεσε να μεταφέρει για αρχή 30 ευρώ με το γνωστό κολπάκι στο PayPal Balance με χρήση δεύτερου προσωπικού email και με την ίδια συνδεδεμένη στο PayPal κάρτα (προπληρωμένη Eurobank) - PayPal fees για τα 30 ευρώ είναι 1.37 ευρώ.  Έκανα και 2 μικροαγορές άμεσα στο eBay.  Το Banggood.com εξακολουθεί να δέχεται  απευθείας την πιο πάνω κάρτα ενω απο το Aliexpress έφαγα πόρτα. Αυτά έχει η ζωή.. Έλάτε να οργανωθούμε.. έρχονται και εκλογές πάλι...

 

Φιλικά... και ευχαριστώ για την πολύτιμη βοήθεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πειραιώς Prepaid Reloadable Card

ποιο στατους εννοεις?

 

Πφ, κι άλλη κάρτα πρέπει να βγάλω δηλαδή; Κοίταξε στο Order Summary ή στο τιμολόγιο αν αναφέρονται τυχόν έξτρα χρεώσεις για ups, μεταφορικά κτλ. πέρα από τα αναμενόμενα. Δασμοί επιβάλλονται σε αποστολές από χώρες εκτός ΕΕ, π.χ. USA, όχι UK.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πφ, κι άλλη κάρτα πρέπει να βγάλω δηλαδή; Κοίταξε στο Order Summary ή στο τιμολόγιο αν αναφέρονται τυχόν έξτρα χρεώσεις για ups, μεταφορικά κτλ. πέρα από τα αναμενόμενα. Δασμοί επιβάλλονται σε αποστολές από χώρες εκτός ΕΕ, π.χ. USA, όχι UK.

η πραξη μεχρι στιγμης εχει δειξει,οτι δεν γινονται συναλλαγες, μονο απο συγκεκριμενες καρτες μπορει πχ τωρα να μην δουλευει κ σε 1 ωρα να κανεις οτι γουσταρεις....

οχι δεν εχει καποια εξτρα χρεωση!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνοψίζοντας Το Paypal δουλεύει με σχεδόν ολες τις κάρτες "με το παραθυράκι που βρέθηκε" απο κει και πέρα το θέμα είναι οτι κάποια site δεν το έχουν και θέλουν κανονικές κάρτες η paysafe κλπ και σε τέτοιες περιπτώσεις τις περισσότερες φορές τις κάρτες μας, χρεωστικές η προπληρωμένες ακόμα δεν τις δέχονται...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκετοι εχουν παρει πραγματα απο banggood απευθειας με χρηση πιστωτικης

Εχει δοκιμασει κανεις να παρει πραγματα μεσω paypal και ΧΩΡΙΣ χρηση balance ?

Εμενα δε μου επιτρεπει καν να δοκιμασω αφου μου λεει "Some payment methods are not available for this transaction.

 Credit Card - This payment cannot be funded with a credit card."

Δε δοκιμαζει καν να δει αν θα παρει εγκριση απο τη καρτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...