Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

http://www.eurobank.gr/online/home/generic.aspx?id=1499&mid=1077&lang=gr

 

"Νέα ήθη και έθιμα" από την γιούρομπανκ για αγορές με τις κάρτες τις !!

pinakaki%20xrisisfinal.jpg

 

 

ΔΕΝ παιζει με aliexpress

dokimasa

Payment failed. Reason Your card is not allowed to process a cross border transaction. Suggestion

Please contact your card issuer. Or use another form of payment.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αράξτε με τα πολιτικά. Αυτό με το όριο για συναλλαγές απευθείας από το balance δε μπορώ να το καταλάβω πάντως. Μου φαίνεται λίγο απίθανο. Το PP δεν έχει λόγο να βάλει όριο σε συναλλαγές με balance.  Εγώ προσωπικά έκανα μια αγορά 180 ευρώ και μια 160 ευρώ με balance χωρίς πρόβλημα.  Σίγουρα όλο το ποσό τραβιέται απευθείας από το balance?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν παίζει. Έκανα σήμερα το πρωί μεταφορά στο paypal με το "κόλπο" και άμεσα αγορά από το balance αξίας 130 ευρώ. Οπότε κάποιο άλλο είναι το πρόβλημα. Στο my account έχει account type ,status ,account limits. Σε αυτά τι έχεις ? Εγώ έχω premium ,verifiied και στο limits Receiving limit per year 2.500

Επεξ/σία από parsifal
Quote μηνύματος που σβήστηκε
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποιώ το paypal για τις πληρωμές λογαριασμών μου (wind, forthnet κλπ) με πιστωτική της ΕΤΕ.

Φιλε το paypal πως το χρησιμοποιείς για την forthnet?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και το κοβω παντελως ανουσιο γιατι για ποιο λογο να σου κλεψουν λεφτα στις εταιριες που ειπες?

 

Και απο τη στιγμη που μπορεις να πληρωσεις αμεσα απο τον λογαριασμο σου με web-banking για ποιο λογο να χρεωνεσαι και την προμηθεια του paypal?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες SOS την βοήθεια σας!! Έχω την moneysafe κάρτα μπορώ να κάνω αγορές από οπουδήποτε στο εξωτερικό το έχω δοκιμάσει,την έβαλα στο paypal την δέχτηκε κανονικά,έκανα επιβεβαίωση αλλά αγορές δεν μπορώ να κάνω!!!Τι παίζει με αυτή την κάρτα????

 

 

ισχθει αυτο ? να την αγορασω την moneysafe prepaid cart η δεν αξιζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ισχθει αυτο ? να την αγορασω την moneysafe prepaid cart η δεν αξιζει?

 

H Κάρτα δουλεύει μια χαρα για αγορες εξωτερικού. Σε Paypal δεν την εχω δοκιμάσει να δω. Φανταζομαι θα δουλευει. Εχε υπόψιν ότι κρατα προμήθεια 4% σε κάθε κουπόνι που φορτωνεις. Δηλαδη αν βαλεις 20 ευρω θα πάρεις στην κάρτα 19,2 ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα.

 

Μετα απο αρκετες προσπαθεις με alpha enter visa και eurobank  mastercard με διπλους λογαριασμους και με προσπαθειες να μεταφερω λεφτα στο paypal balance απο την μια στην αλλη ακουστε πως τα καταφερα.

 

Καπου ειχα μια ξεχασμενη alpha bonus american express.

Δεν την ειχα συνδεση ποτε στο paypal.

 

1 .Δημιουργω εναν καινουργιο λογαριασμο στο paypal ολα τα στοιχεια με Ελληνικους χαρακτηρες.

2. Στο επομενο βημα που ζηταει να περασεις καρτα, βαζω την alpha bonus

3. Μετα στο μενου του paypal επιλεγω να κανω confirm την καρτα.

4. Βλεπω πως το paypal τραβαει κανονικα το 1.50 Ευρω απο την καρτα (Μεσω web banking)

5. Την επομενη μερα παω στις κινησεις τις καρτας και βλεπω την χρεωση του 1.50 Ευρω μαζι με τον 4ψηφιο κωδικο

6. Βαζω τον κωδικο στο απαραιτητο πεδιο για επιβεβαιωση της καρτας

7. Παω στο Send money, βαζω 200 Ευρω προς friends-family και βαζω ως αποδεκτη το email του κανονικου μου λογαριασμου στο paypal

 

Τα 200 Ευρω τα ελαβα με επιτυχια στο paypal balance!!!  :-D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα.

 

Μετα απο αρκετες προσπαθεις με alpha enter visa και eurobank  mastercard με διπλους λογαριασμους και με προσπαθειες να μεταφερω λεφτα στο paypal balance απο την μια στην αλλη ακουστε πως τα καταφερα.

 

Καπου ειχα μια ξεχασμενη alpha bonus american express.

Δεν την ειχα συνδεση ποτε στο paypal.

 

1 .Δημιουργω εναν καινουργιο λογαριασμο στο paypal ολα τα στοιχεια με Ελληνικους χαρακτηρες.

2. Στο επομενο βημα που ζηταει να περασεις καρτα, βαζω την alpha bonus

3. Μετα στο μενου του paypal επιλεγω να κανω confirm την καρτα.

4. Βλεπω πως το paypal τραβαει κανονικα το 1.50 Ευρω απο την καρτα (Μεσω web banking)

5. Την επομενη μερα παω στις κινησεις τις καρτας και βλεπω την χρεωση του 1.50 Ευρω μαζι με τον 4ψηφιο κωδικο

6. Βαζω τον κωδικο στο απαραιτητο πεδιο για επιβεβαιωση της καρτας

7. Παω στο Send money, βαζω 200 Ευρω προς friends-family και βαζω ως αποδεκτη το email του κανονικου μου λογαριασμου στο paypal

 

Τα 200 Ευρω τα ελαβα με επιτυχια στο paypal balance!!!  :-D 

 

Καλημερα.

 

Μετα απο αρκετες προσπαθεις με alpha enter visa και eurobank  mastercard με διπλους λογαριασμους και με προσπαθειες να μεταφερω λεφτα στο paypal balance απο την μια στην αλλη ακουστε πως τα καταφερα.

 

Καπου ειχα μια ξεχασμενη alpha bonus american express.

Δεν την ειχα συνδεση ποτε στο paypal.

 

1 .Δημιουργω εναν καινουργιο λογαριασμο στο paypal ολα τα στοιχεια με Ελληνικους χαρακτηρες.

2. Στο επομενο βημα που ζηταει να περασεις καρτα, βαζω την alpha bonus

3. Μετα στο μενου του paypal επιλεγω να κανω confirm την καρτα.

4. Βλεπω πως το paypal τραβαει κανονικα το 1.50 Ευρω απο την καρτα (Μεσω web banking)

5. Την επομενη μερα παω στις κινησεις τις καρτας και βλεπω την χρεωση του 1.50 Ευρω μαζι με τον 4ψηφιο κωδικο

6. Βαζω τον κωδικο στο απαραιτητο πεδιο για επιβεβαιωση της καρτας

7. Παω στο Send money, βαζω 200 Ευρω προς friends-family και βαζω ως αποδεκτη το email του κανονικου μου λογαριασμου στο paypal

 

Τα 200 Ευρω τα ελαβα με επιτυχια στο paypal balance!!!  :-D 

 

 

Κι εγώ με 2ο λογαριασμό τα κατάφερα, αλλά από τότε που έκανα 2 συναλλαγές μαζεμένες και φόρτωσα αρκετά, έχω κάνει αρκετές προσπάθειες για επιπλέον μικροποσά (δοκιμαστικά κυρίως να δω τι παίζει) και τρώω άκυρο. Όπως είπε ένας φίλος πιο πάνω παίζει να σταμπάρονται οι κάρτες που κάνουν συναλλαγές με PP και να υφίστανται κάποιου είδους μπλοκάρισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάιδες το σύστημα πέτυχε και σε μένα με δεύτερο λογαριασμο ΡΡ και χρεωστική πειραιως. (200€). Έχω ένα περίεργο θεματάκι βέβαια .  Η χρέωση δεν έχει φανεί ακόμα στο λογαριασμό μου αν και η συναλλαγή αγορές έχουν ήδη γίνει !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κάποιος αν θα έχω πρόβλημα αν δημιουργήσω δεύτερο PayPal account με τα ίδια προσωπικά στοιχεία με αλλη χρεωστική κάρτα όμως ,της ίδιας τράπεζας?Θέλω να δοκιμάσω το send money γιατί με το request τρώω άκυρο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...