Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Περί καρτών. Αν μια κάρτα γίνει link σε ένα PayPal account ακόμη και να την αφαιρέσεις παίζει να μένει στα αρχεία τους και να μη σου επιτρέπει να τη λινκαρεις σε άλλο account.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Περί καρτών. Αν μια κάρτα γίνει link σε ένα PayPal account ακόμη και να την αφαιρέσεις παίζει να μένει στα αρχεία τους και να μη σου επιτρέπει να τη λινκαρεις σε άλλο account.

 

Συμφωνώ μαζί σου.

Βέβαια σε δευτερο λογαριασμό Pay Pal που δημιούργησα δεν μου θεωρησε (την κάρτα που έχω ήδη confirm σε άλλο λογαριασμό PayPal)...

σαν confirmed (Ελπίζω να μην σε μπέρδεψα) 

Το μήνυμα είναι --->The Credit Card Verification System used by PayPal is currently unavailable. Please try to add your credit card at a later time. We apologize for this inconvenience.

 

 

 

Απο την άλλη όπως προανέφερα  2η κάρτα που προσπαθώ να δηλώσω δεν  γίνεται confirm με τίποτα.

 

Είχα πάθει την πλάκα μου πριν λίγες μέρες που δεν μου άφηνε να ξανα-δηλώσω ούτε την προηγούμενη κάρτα

(που την διέγραψα εν-μέσω capital control λόγω δικιάς μου βλακείας στην αλλαγή διεύθυνσης και e-mail. )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω ότι θα έχεις πρόβλημα. Βάλε τα στοιχεία της prepaid σου εκεί που λέει στο site του Thomann ότι θέλεις να πληρώσεις με πιστωτική και η συναλλαγή θα προχωρήσει

Οκ ρώτησα γιατί από την τράπεζα μου είπαν ότι δεν γίνεται. Θα δω τι θα γίνει και μέχρι αύριο και θα τους πάρω και αυτούς ένα τηλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περί καρτών. Αν μια κάρτα γίνει link σε ένα PayPal account ακόμη και να την αφαιρέσεις παίζει να μένει στα αρχεία τους και να μη σου επιτρέπει να τη λινκαρεις σε άλλο account.

 

Εγώ που είχα βάλει στην αρχή μούφα στοιχεία στο paypal, το διέγραψα, εφτιαξά καινούριο και με άφησε να την συνδέσω πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν εδώ και πολύ καιρό προσπαθούσαμε να βάλουμε εγώ και ένας φίλος funds στο steam και μόλις τα καταφέραμε.

 

Ο τρόπος ήταν με το request money άλλα σε account της PayPal πριν από τα CC που δεν είχε link κάποια κάρτα ( στα καινούργια που κάναμε δεν δεχόταν την πληρωμή) ...

 

Χρησιμοποιήσαμε κάρτα της Πειραιώς MasterCard και βάλαμε 150€. Τα λεφτά τα δέχτηκε κανονικότατα και με το νόμο το Steam!!!  :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάιδες το σύστημα πέτυχε και σε μένα με δεύτερο λογαριασμο ΡΡ και χρεωστική πειραιως. (200€). Έχω ένα περίεργο θεματάκι βέβαια .  Η χρέωση δεν έχει φανεί ακόμα στο λογαριασμό μου αν και η συναλλαγή αγορές έχουν ήδη γίνει !!!

Και ανακαλύπτεις ότι το Paypal έχει bug και ενώ δε φεύγουν χρήματα από την κάρτα σου, αυτό σε πιστώνει λέει!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όλα εντάξει τελικά 

πήρα τηλ και μου είπαν ότι ενεργοποιείται μετά τις 8.30

 

Έκανα τώρα μια δοκιμή στο psn και μπήκαν κανονικά 5 ευρώ.(απευθείας από κάρτα)

 

Τη δευτέρα θα δοκιμάσω να πάρω το Mgs5 από steam

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από που την έχεις την πληροφορία; Πήρα τηλ στην paysafecard τους ρωτησα αν ανοιξουν σύντομα και μου είπαν δεν υπαρχει κάτι νεωτερο. Τους είπα συγκεκριμένα για την επόμενη βδομάδα και το διεψευσαν...

Επειδή το διάβασα σε 2 διαφορετικά μέρη και αφού ρώτησες και συ και μάλλον ως γνωστόν λένε το κατεβατό που τους είπαν να λένε στον καθένα σου παραθέτω το 1 λινκ που θυμάμαι Άνοιξαν οι συναλλαγές με το εξωτερικό είναι το 2ο μετά το θέμα με το pay pal με ημερομηνία  19/8/15

(το άλλο είναι ενα site που αναφέρει για οικονομικά αλλα επειδή διέγραψα την μνήμη δεν το είχα πρόχειρο)

Εδω επίσης και ενα ακόμη site για το οποίο είχα μάθει για το Pay pal 

Επαναφορά λειτουργίας των υπηρεσιών της PayPal, με χρήση ελληνικών πιστωτικών/χρεωστικών καρτών από σήμερα 18/8/2015. | Quantum Business & IT Solutions Blog

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω να δηλώσω οτι μόλις 'εκανα το όλο κόλπο ,  με χρεωστική MASTERCARD της εθνικής , και μάλιστα χρησιμοποίησα την ίδια που εχω στον λογαριασμό paypal η οποία είναι και veryfied και ολα καλά, τα δέχτηκε . Αλλά  βλέπω οτι τα χρήματα στο balance είναι τα ίδια με πρίν και η πληρωμή που έκανα είναι pending, είναι νορμάλ αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ανακαλύπτεις ότι το Paypal έχει bug και ενώ δε φεύγουν χρήματα από την κάρτα σου, αυτό σε πιστώνει λέει!!

 

 

Οπότε το paypal μπαίνει μέσα μετά τις χιλιάδες συναλλαγών που έγιναν επειδή ακριβώς υπάρχει cc (αν δεν υπήρχαν, παίζει να κάναμε και λιγότερες αγορές :-D ), παρουσιάζει τρελές ζημιές και κλείνει άρον-άρον, τσεπώνοντας και κάμποσα λεφτά από το balance που δεν πρόλαβαν να τραβήξουν οι πωλητές. Και μετά όλος ο πλανήτης καταριέται την Ελλάδα που κατέστρεψε τέτοιο εργαλείο! :-D

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(Καλησπέρα παιδιά είμαι καινούργιος χρήστης του Insomnia αν και συνήθιζα χρόνια να το επισκέπτομαι!)

 

Όσον αφορά αυτό το πόστ θα ήθελα να ρωτήσω... Μετά την "χαλάρωση" των Capital Control μπορώ όχι να χρησιμοποιήσω την υπηρεσία της Paypal αλλά απλώς να αγοράσω με την prepaid που έχω από το Ebay;;;; 

Ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...