Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε γαμωτο ειναι δυνατον να χτυπάτε το κολπακι με το reguest και μετα να επικοινωνειται με paypal γιατι δεν σας εκατσε και τι προμηθεια είναι αυτή που πηρε ? λογικο είναι να αρχιζουν να τα ψάχνουνε...κριμα...βρήκαμε έναν τροπο και μονοι μας να φαμε το κεφαλι μας ?..τι να πω...

 

 

Αφού δεν έγινε και καταγγελία για τοκογλυφία πάλι καλά...  :lol:

Μην αρπάζεσαι όμως, αυτά συμβαίνουν σε κάθε τέτοιου είδους σκηνικό. Για αυτό ρεαλιστικά καλύτερα είναι όποιος ανακαλύπτει το κόλπο να το κρατάει για πάρτυ του :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδια αυτο το κολπακι που εφαρμοζεται, ειναι για να γεμισουμε το balance του paypal και μετα να ψωνισουμε κανονικα απο εξωτερικο? και δεν τρωμε ακυρο που ο λογαριασμος ειναι ελληνικος?

 

Φανταζομαι πραγματικα τι μπορει να γινεται με μας τους ελληνες και τα reports στο ππ :whistle: 

 

Στο τελος θα αγανακτήσουν και θα το κλεισουν μονο και μονο για να γλυτωσουν :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαίνω στο θέμα για να διαβάζω τα σχόλια κι αν υπάρχει οποιαδήποτε (θετική) εξέλιξη.... Δυστυχώς αυτό που παρατηρώ είναι τα περισσότερα άτομα δε διαβάζουν τις προηγούμενες σελίδες για το τι γίνεται, προβαίνουν σε λανθασμένες κινήσεις και μετά απορούν τι έγινε. Είμαστε στο διαδίκτυο, τίποτα δε μένει κρυφό, αλλά βρήκαμε μια τρύπα στο σύστημα και αντί να τη χρησιμοποιήσουμε με σύνεση και με κάποια όρια, το ξεφτυλίζουμε και μετά επικοινωνούμε με τους φορείς που είναι ικανοί να μας κλείσουν αυτή την τρύπα!

 

Κι εγώ έφαγα πολλά άκυρα μέχρι να έρθει το κολπάκι του request. Αλλά το χρησιμοποίησα για 150 ευρώ συνειδητά για τα όσα fees μου χρέωσε γιατί με γλίτωσε από άλλη ταλαιπωρία. Έκανα κάποιες αγορές στο ebay και άφησα ένα μικρό υπόλοιπο στο Paypal για ώρα ανάγκης.

 

Λίγο νιονιό βρε παιδιά....

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για τις απαντησεις.Πρωτα απο ολα πιστοποιηση για το οριο των 2500 ευρω με λογαριασμους ,μονιμες κατοικιες και λοιπα τα εχω κανει.20 Αυγουστου περασα με κολπακι 420 ευρω επιτυχως.τωρα περασανε τα 1000 αλλα οπως ειπα ειναι under review.δεν ειπα οτι θα επικοινωνησω να παραπονεθω.τα περι fees που ακουω και παραπονων ειναι κουλα.παντα το paypal κραταει 4% προμηθεια.μονο οταν στελνεις καπου friends and family απο balance δεν κραταει.

Λοιπον οπως ειπα το ποσι τα 1000 ευρω της μεταφορας μπορει να μην το προβλημα αφου παληκαρι του κανανε under review για 40 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε γαμωτο ειναι δυνατον να χτυπάτε το κολπακι με το reguest και μετα να επικοινωνειται με paypal γιατι δεν σας εκατσε και τι προμηθεια είναι αυτή που πηρε ? λογικο είναι να αρχιζουν να τα ψάχνουνε...κριμα...βρήκαμε έναν τροπο και μονοι μας να φαμε το κεφαλι μας ?..τι να πω...

To paypal στανταρ καταλαβε απο την πρωτη μερα τι παιζει με τα request, δεν ειναι τιποτα χαιβανια σαν τους δικους εδω στις τραπεζες που δεν ξερουν που παν τα τεσσερα...αλλα και απο την αλλη τους συμφερει αυτο το συστημα γιατι κοναμανε κατσε καλα fees.

Τωρα τι παιζει με τα pending under review θα το μαθουμε συντομα....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην αρχισετε τα περι τρυπας συνεσης και τετοια.

Ευχαριστησα τον re4male oταν το εκανα και μου δουλεψε και μπραβο του.

Αλλα μην ειμαστε μια ζωη παρακατιανοι μιζεροι που οτι ψιχουλα βρισκουμε ειμαστε και ικανοποιημενοι.

Μην παρεξηγηθω.Μπραβο στον re4male που το σκεφτηκε και το μοιραστηκε

Αλλα στην τελικη γιατι να ειμαστε απαλοι με το paypal?

Τους ζηταμε να μας χαρισουν λεφτα? Οχι

Τα ρημαδια τα λεφτουδακια μας ζηταμε να τα παμε στο balance να αγορασουμε πραγματα και να κερδισουν προμηθεια μην τρελαθουμε κιολας.

Συν οτι η δυνατοτητα υπηρχε μεταφορας απλα να ναι καλα το παληκαρι την ανακαλυψε και την μοιραστηκε.αμα θελανε δεν περναγε κουνουπι

Τα έκανες ως goods ή services?

Αν θυμαμαι καλα services

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To paypal στανταρ καταλαβε απο την πρωτη μερα τι παιζει με τα request, δεν ειναι τιποτα χαιβανια σαν τους δικους εδω στις τραπεζες που δεν ξερουν που παν τα τεσσερα...αλλα και απο την αλλη τους συμφερει αυτο το συστημα γιατι κοναμανε κατσε καλα fees.

Τωρα τι παιζει με τα pending under review θα το μαθουμε συντομα....

Συμφωνω 100% μαζι σου.Λογικα αυριο θα μου απαντησουν.οτι ειναι θα το μοιραστω εδω
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην αρχισετε τα περι τρυπας συνεσης και τετοια.

Ευχαριστησα τον re4male oταν το εκανα και μου δουλεψε και μπραβο του.

Αλλα μην ειμαστε μια ζωη παρακατιανοι μιζεροι που οτι ψιχουλα βρισκουμε ειμαστε και ικανοποιημενοι.

Μην παρεξηγηθω.Μπραβο στον re4male που το σκεφτηκε και το μοιραστηκε

Αλλα στην τελικη γιατι να ειμαστε απαλοι με το paypal?

Τους ζηταμε να μας χαρισουν λεφτα? Οχι

Τα ρημαδια τα λεφτουδακια μας ζηταμε να τα παμε στο balance να αγορασουμε πραγματα και να κερδισουν προμηθεια μην τρελαθουμε κιολας.

Συν οτι η δυνατοτητα υπηρχε μεταφορας απλα να ναι καλα το παληκαρι την ανακαλυψε και την μοιραστηκε.αμα θελανε δεν περναγε κουνουπι

 

Αν θυμαμαι καλα services

Services απότι έχω ακούσει και παλιά μπορεί να το έβαζε under review για κάνα 20ήμερο. Σαν goods πρέπει να τα ζητάται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το paypal ανεκαθεν ειχε fees, το ότι ο κάθε πωλητής θέλει να τα απορροφά ή το ότι το ebay έχει κάνει συνήθεια το paypal στις πληρωμές είναι άλλο θέμα. Όποιος ήθελε να στείλει χρήματα σε φίλο,ήξερε για τα fees, δεν είναι ότι το paypal ξεκίνησε να κλέβει παραπάνω ξαφνικά τους ελληνικούς λογαριασμούς.

Ναι δε λέω ότι το paypal πρέπει να μας κλέβει, αλλά σε αυτή την περίπτωση η σύνεση χρειάζεται, γιατί πρακτικά είναι μια τρύπα "παράνομη" που σου επιτρέπει εκροή χρημάτων προς εξωτερικό. Το paypal σε μια τέτοια περίπτωση δε νομίζω να διαλέξει εσένα κι εμένα εναντίον ενός επίσημου νόμου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...