Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτό που δεν έχουν καταλάβει ορισμένοι είναι πως ο μόνος που βάζει φραγες ειναι το ελληνικό κρατος/τραπεζες.κανενας έξω δεν έχει όφελος από την παραμονή των χρημάτων στην Ελλάδα ούτε εχει καμιά υποχρέωση να κάνει τον αστυνόμο. Το παραθυράκι δημιουργήθηκε από τις ελληνικές τράπεζες όχι από το PayPal.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Services απότι έχω ακούσει και παλιά μπορεί να το έβαζε under review για κάνα 20ήμερο. Σαν goods πρέπει να τα ζητάται

Services απότι έχω ακούσει και παλιά μπορεί να το έβαζε under review για κάνα 20ήμερο. Σαν goods πρέπει να τα ζητάται

Ωχ 20ημερο.Την κατσαμε την βαρκα.Αν κανουν cancel το payment λογικα τα λεφτα γυρνανε πισω απο εκει που εσταλησαν την καρτα δηλαδη σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ότι με τις εκλογές το πράγμα πάει πίσω.. Άρα το κόλπο το χρειαζόμαστε για αρκετό καιρό ακόμα, γι αυτό λίγη αυτοσυγκράτηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ 20ημερο.Την κατσαμε την βαρκα.Αν κανουν cancel το payment λογικα τα λεφτα γυρνανε πισω απο εκει που εσταλησαν την καρτα δηλαδη σωστα?

Δεν νομιζω πως εχει να κανει με το ποσο που απαιτεις ουτε και οτι τα μαρκαρες σαν services.

Καποιος ελεγε νωριτερα για under review για ποσο (αν θυμαμαι καλα) γυρω στα 40 ευρω.Επισης στην ιδια κατασταση ειμαι καιγω (under review) με 200 ευρω για request και ας εχω επιλεξει goods.Το paypal μου εστειλε mail λεγοντας "The Payment Review may take up to 24 hours."  Αναμενουμε λοιπον και μην τρελαίνεστε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

200 Ευρώ με το κολπάκι, κρατάει προμήθεια περίπου 7.5 ευρώ με Πειραιώς. (goods)

 

(Προσωπικά δεν είμαι υπερ καμίας τραπεζικής χρέωσης απλά το βλέπω ως υπηρεσία για την αγορά προιόντων που δε θα μπορούσα να κάνω αλλιώς. Θα βρω απο αλλού να τα καλύψω. Το θέμα θα πάει μέχρι τέλος του χρόνου πιστεύω. Μέχρι Νοέμβρη Σίγουρα). 

 

Επίσης περιμένω και την moneysafe. ¨Αρα υπηρεσίες που θέλουν απευθείας κάρτα (πχ amazon, xbox store κτλ πληρωμή με moneysafe, σε όλα τα αλλα (blizzard κτλ) πληρωμή με paypal (που κάνει μόνο τη χρέωση 4% σε αντιθεση με moneysafe που πληρώνεις 4% αλλά και +3.5% αν αγοράσεις σε ξένο νόμισμα εκτός Ευρώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω πως εχει να κανει με το ποσο που απαιτεις ουτε και οτι τα μαρκαρες σαν services.

Καποιος ελεγε νωριτερα για under review για ποσο (αν θυμαμαι καλα) γυρω στα 40 ευρω.Επισης στην ιδια κατασταση ειμαι καιγω (under review) με 200 ευρω για request και ας εχω επιλεξει goods.Το paypal μου εστειλε mail λεγοντας "The Payment Review may take up to 24 hours."  Αναμενουμε λοιπον και μην τρελαίνεστε...

Σε ευχαριστω για την απαντηση σου.Ναι και εγω σκεφτηκα οτι οταν στενεις λεφτα send money μεσω paypal εχει 2 option μονο f&f και services and goods μαζι σαν μια κατηγορια δεν εχει ξεχωρα services και ξεχωρα goods.Εν αναμονη λοιπον

Δεν το πιστευω..τρελο timing.Μολις μου εστειλε μηνυμα το paypal ola ok.εκανε clear το payment.Χρονικα πηρε 24 ωρες ακριβως να μου απαντησουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστω για την απαντηση σου.Ναι και εγω σκεφτηκα οτι οταν στενεις λεφτα send money μεσω paypal εχει 2 option μονο f&f και services and goods μαζι σαν μια κατηγορια δεν εχει ξεχωρα services και ξεχωρα goods.Εν αναμονη λοιπον

Δεν το πιστευω..τρελο timing.Μολις μου εστειλε μηνυμα το paypal ola ok.εκανε clear το payment.Χρονικα πηρε 24 ωρες ακριβως να μου απαντησουν.

To δεχτηκε δηλαδη?Περασαν τα λεφτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι έχετε προσπαθήσει να μεταφέρετε χρήματα στο balance με mastercard της eurobank, την προμήθεια απο κάθε αποτυχημένη προσπάθεια που είναι περίπου 1ευρώ, σας την έχει επιστρέψει? Γιατί εμένα εδώ και μια εβδομάδα τα χρήματα που αντιστοιχούν απο κάθε αποτυχημένη προσπάθεια τα έχει δεσμευμένα και αρχίζω να ανησυχώ. Αντίθετα, με prepaid της eurobank δεν υπάρχει προμήθεια, αλλά δυστυχώς τρώω πόρτα τις τελευταίες ημέρες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει καποιος να βαλει στη πρωτη σελιδα αναλυτικα ποιες επιλογες εχουμε για να κανουμε αγορες απο το εξωτερικο; Με ενδιαφερει απο amazon και iherb.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσοχή παιδιά, μετά από πολλές αποτυχημένες προσπάθειες, το paypal μου έκανε limited τον αρχαίο (verified) λογαριασμό μου.

Μου ζητάνε εξηγήσεις για ύποπτη δραστηριότητα και εκ νέου επιβεβαίωση στοιχείων...post-159635-0-95212600-1440298871_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...