Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδω γραφονται πολλα μερικα ειναι λανθασμενα, πχ αυτο που λες ή εχεις διαβασει ειναι λάθος, δεν υπαρχει περίπτωση να μην μπορεις να αγορασεις με ππ σε οποιοδηποτε νομισμα υπάρχει στον πλανήτη, τωρα αν δεν επαρκεί το ποσον προφανώς πρέπει να βάλεις λεφτα.

 

ΥΓ

Αν αγοραζεις συνήθως σε καποιο νόμισμα καλο ειναι να ανεβασεις στο balance το νομισμα αυτο και οχι ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αμα εκανα αγορά μέσω κάρτας σίγουρα θα εκανε μετατροπή αυτόματα, αλλα δεν ηξερα τι συμβαινει και στη περίπτωση όταν κανείς έχει λεφτά στο balance της PayPal. Να σαι καλα.

Εδω γραφονται πολλα μερικα ειναι λανθασμενα, πχ αυτο που λες ή εχεις διαβασει ειναι λάθος, δεν υπαρχει περίπτωση να μην μπορεις να αγορασεις με ππ σε οποιοδηποτε νομισμα υπάρχει στον πλανήτη, τωρα αν δεν επαρκεί το ποσον προφανώς πρέπει να βάλεις λεφτα.

 

ΥΓ

Αν αγοραζεις συνήθως σε καποιο νόμισμα καλο ειναι να ανεβασεις στο balance το νομισμα αυτο και οχι ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους,

 

Απλά να ενημερώσω ότι τις τελευταίες μέρες έκανα παραγγελία από amazon.de με MasterCard Alpha Bank (120 €) και κάποιες μικροαγορές από Γαλλία και UK (εκτός αμαζον, <30 €) με Visa Enter (χρεωστική) επίσης Alpha Bank και πέρασαν όλες κανονικά.

 

Δεν ξέρω αν ήμουν απλά τυχερός ή αν γενικά ξεμπλοκάρει σιγά-σιγά το σύστημα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα δυο αγορες την προηγουμενη εβδομαδα με American Express Alpha Bank σε site εκτος λιστας (Asos πχ) στα οποια ειχα κανει προσπαθειες και στο παρελθον αποτυχημενες με διαφορες καρτες Πειραιως, Εθνικη, Αλφα και την American Express. Ειδικα για την μια αγορα προσπαθησα με την Visa Alpha Bank (χρεωστικες και οι δυο) και ηταν αποτυχημενη και αμεσως μετα με την American Express της ιδιας τράπεζας και περασε. Πλεον εχω καταληξει οτι ειναι θεμα τυχης...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>

Με προβλημάτισε γιατί απορρίφθηκε η συναλλαγή της e-coin με το Amazon.

 Hammurabi φαντάζομαι θα στείλεις μυνημα στο support?

</p><p> </p><p>

Καλημέρα , μήπως θα μπορούσες να ησουν πιο συγκεκριμένος στο απορρίφθηκε; </p><p> </p><p>

Είχα δοκιμάσει στο παρελθόν στο Αμαζον συναλλαγή με κάρτα που εχει σχέση με Bitcoins μου έκλειναν το account και ζητούσαν Να στείλω κάποιο statement της τράπεζας για να ανοίξει ξανά.</p>

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους,

 

Απλά να ενημερώσω ότι τις τελευταίες μέρες έκανα παραγγελία από amazon.de με MasterCard Alpha Bank (120 €) και κάποιες μικροαγορές από Γαλλία και UK (εκτός αμαζον, <30 €) με Visa Enter (χρεωστική) επίσης Alpha Bank και πέρασαν όλες κανονικά.

 

Δεν ξέρω αν ήμουν απλά τυχερός ή αν γενικά ξεμπλοκάρει σιγά-σιγά το σύστημα.

 

πρωινο ακυρο σε 2 καρτες ττ visa (eurobank) και χρεωστικη πειραιως visa για αγορα απο fc moto..για paypal ουτε λογος απορριψη και στις 2 για να φορτωσω το balance! Ισως φταει που ειναι Δευτερα και παιζει φορτωμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ γιατί νομίζω το σκατό-Paypal ξέρει τη "ντεμεκ κομπίνα" και δεν αλλάζει τίποτα για να παίρνει τις προμήθειες. Πως δηλαδή amazon,banggood κλπ τραβάνε κανονικά φράγκα και αυτοί όχι?

Καθόλου απίθανο...και μιλάμε λογικά για τρελα λεφτά.Εντωμεταξύ ακόμη περιμένω να πάρω πίσω τα λεφτά για τις αποτυχημένες προσπάθειες...
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν μόλις έκανα μια παραγγελία μέσω amazon.co.uk με debit alpha amex enter bonus. Η παραγγελία έγινε σε 3 διαφορετικούς πωλητές (εκ των οποίων ένας το ίδιο το amazon). Και οι τρεις κατάφεραν να δεσμεύσουν το ανάλογο ποσό στη κάρτα. Και οι τρεις δεσμεύσεις ανέφεραν δέσμευση από την επιχειρίση amazon.co.uk ή amazon marketplace. Υποθέτω λοιπόν πως μέσω amazon μπορείς να κάνεις παραγγελία σε οποιοδήποτε πωλητή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα, θελω να κανω αγορα απο το def-shop.com με καρτα ή με paypal.η ερωτηση μ ειναι γινετε πλεον να αγορασουμε απο το ιντερνετ με καρτες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα, θελω να κανω αγορα απο το def-shop.com με καρτα ή με paypal.η ερωτηση μ ειναι γινετε πλεον να αγορασουμε απο το ιντερνετ με καρτες?

Όχι είναι καθαρά θέμα τύχης πια αμα περάσει η συναλλαγή σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι είναι καθαρά θέμα τύχης πια αμα περάσει η συναλλαγή σου

ευχαριστω πολυ για την απαντηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p></p><p> </p><p>

Καλημέρα , μήπως θα μπορούσες να ησουν πιο συγκεκριμένος στο απορρίφθηκε; </p><p> </p><p>

Είχα δοκιμάσει στο παρελθόν στο Αμαζον συναλλαγή με κάρτα που εχει σχέση με Bitcoins μου έκλειναν το account και ζητούσαν Να στείλω κάποιο statement της τράπεζας για να ανοίξει ξανά.</p>

Στο μέλος Hammurabi δεν έγινε δεκτή .

Αν κρίνω και από την εμπειρία σου , μάλλον υπάρχει θεματάκι με τέτοιες κάρτες και το Amazon ,

 

Με skrill card που συνήθως κάνω συναλλαγές δε υπάρχει θέμα στο Amazon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως ξερετε τι εχει συμβει γιατι εδω και μερες ειναι εττσι.... test.png

Η διαφορά μεταξύ λογιστικού και διαθέσιμου είναι δεσμευμένη. Για να δεις τις λεπτομέριες πας κινήσεις κάρτας και επιλέγεις το εγκρίσεις. Οι εγκρίσεις είτε ολοκληρώνονται ως αγορές είτε αποδεσμεύονται μετά από κάποιο χρονικό διάστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...