Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με τα πολλα πολλα αφου επικοινωνησα μεσω e-mail με την paypal για να μπροεσω να κανω link τον λογαριασμο μου με τον κωδικο IBAN παω να βαλω χρηματα απ τον λογαριασμο μου στο paypal balance και τσουπ (αλλο) ενα προβλημα. Εχω προπληρωμενη καρτα απ την Πειραιως. Στο winbank.gr δε βρηκα κατι σχετικο για να κανω αυτο που ζηταει. Μπορω να το φτιαξω χωρις να χρειαστει να παω στην πειραιως; Στο τηλεφωνικο κεντρο δε μπορεσαν να με εξυπηρετησουν

post-323960-0-83677100-1441027558_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορεις να συνδεσεις λογαριασμο λογο cc

 

Περαν αυτου γιατι θελεις να συνδεσεις λογαριασμο

Ντρέπομαι που το λέω αυτό στο συγκεκριμένο νήμα, αλλά μου έστειλαν χρήματα μέσω PayPal και μέρος τους έλεγα να το τραβήξω.

Ευχαριστώ,πάντως, για την απάντηση....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κάποιος αν μπορώ να κάνω κατάθεση εως 500€ στον λογαριασμό της Paypal που είναι Γερμανία;Απο λογαριασμό σε λογαριασμό χωρίς χρεωστική-πιστωτική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κάποιος αν μπορώ να κάνω κατάθεση εως 500€ στον λογαριασμό της Paypal που είναι Γερμανία;Απο λογαριασμό σε λογαριασμό χωρίς χρεωστική-πιστωτική.

Όχι, απαγορεύονται τα εμβάσματα μέσω τράπεζας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τα πολλα πολλα αφου επικοινωνησα μεσω e-mail με την paypal για να μπροεσω να κανω link τον λογαριασμο μου με τον κωδικο IBAN παω να βαλω χρηματα απ τον λογαριασμο μου στο paypal balance και τσουπ (αλλο) ενα προβλημα. Εχω προπληρωμενη καρτα απ την Πειραιως. Στο winbank.gr δε βρηκα κατι σχετικο για να κανω αυτο που ζηταει. Μπορω να το φτιαξω χωρις να χρειαστει να παω στην πειραιως; Στο τηλεφωνικο κεντρο δε μπορεσαν να με εξυπηρετησουν

 

Με συγχωρείς, τι ακριβώς προσπαθείς να κάνεις; Να βάλεις χρήματα στο balance μέσω του τραπεζικού σου λογαριασμού, ή μέσω της κάρτας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Με συγχωρείς, τι ακριβώς προσπαθείς να κάνεις; Να βάλεις χρήματα στο balance μέσω του τραπεζικού σου λογαριασμού, ή μέσω της κάρτας;

Μεσω του τραπεζικου λογαριασμου (απ οτι καταλαβα τωρα που το ξανα κοιταξα και ασχοληθηκα) αλλα νομιζα πως ηταν μεσω της καρτας. Βασικα θελω να κανω μια παραγγελια μεσω του digital-master.gr να παρω ενα cpu και μια mobo που θελω. πριν κανω το 1,5€ withdraw απο την paypal στον τραπεζικο λογαριασμο, οταν πηγαινα να πληρωσω μου λεγε: paypal balance: 1.5€, item total: 376€ και οταν παταγα continue μου ελεγε "We couldn't complete your purchase, because the card issuer declined the card MasterCard x-χχχχ" Ετσι προσπαθουσα να βαλω λεφτα απ την καρτα μου στον λογαριασμο paypal μπας και εφτιαχνε.

 

Τωρα που εκανα το 1,5€ withdraw δε μου βγαζει καν paypal balance, λεει μονο item total: 376€ και οταν παταω continue  απλα λεει το ιδιο 'We couldn't complete your purchase, because the card issuer declined the card MasterCard x-χχχχ"

Εντομεταξυ λεει η σελιδα "Πρωτοποριακή και διεθνώς αναγνωρισμένη υπηρεσία ασφαλών ηλεκτρονικών πληρωμών, όπου μπορείτε να χρησιμοποιήσετε Visa, MasterCard, American Express, Discover ή Λογαριασμό PayPal για την πληρωμή σας."

 

 

**Τους εστειλα ενα Mail να δω τι παιζει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>

Ο χρήστης salazargr είπε:<br />


<br />



Καλημέρα , μήπως θα μπορούσες να ησουν πιο συγκεκριμένος στο απορρίφθηκε;<br />



Είχα δοκιμάσει στο παρελθόν στο Αμαζον συναλλαγή με κάρτα που εχει σχέση με Bitcoins μου έκλειναν το account και ζητούσαν Να στείλω κάποιο statement της τράπεζας για να ανοίξει ξανά.<br />




 Στο μέλος Hammurabi δεν έγινε δεκτή .

 Αν κρίνω και από την εμπειρία σου , μάλλον υπάρχει θεματάκι με τέτοιες κάρτες και το Amazon ,


 Με skrill card που συνήθως κάνω συναλλαγές δε υπάρχει θέμα στο Amazon

</p><p> </p><p>

Ευχαριστώ για το follow up. </p><p> </p><p>

Η skrill card ειναι virtual ή ειναι physical; </p><p> </p><p>

Δεν εχω ασχοληθεί καθόλου , γι αυτο ρωτάω. Μπορω να κάνω top up το account μου σε περίοδο capital controls; Έμβασμα , BtC , PayPal;</p>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p></p><p> </p><p>

Ευχαριστώ για το follow up. </p><p> </p><p>

Η skrill card ειναι virtual ή ειναι physical; </p><p> </p><p>

Δεν εχω ασχοληθεί καθόλου , γι αυτο ρωτάω. Μπορω να κάνω top up το account μου σε περίοδο capital controls; Έμβασμα , BtC , PayPal;</p>

 

Oχι δε μπορεις να κάνεις Topup το λογαριασμο skrill με Ελληνικές κάρτες και από Ελληνικές τράπεζες. Ούτε bitcoin δεχεται

Η κάρτα είναι physical

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεσω του τραπεζικου λογαριασμου (απ οτι καταλαβα τωρα που το ξανα κοιταξα και ασχοληθηκα) αλλα νομιζα πως ηταν μεσω της καρτας. Βασικα θελω να κανω μια παραγγελια μεσω του digital-master.gr να παρω ενα cpu και μια mobo που θελω. πριν κανω το 1,5€ withdraw απο την paypal στον τραπεζικο λογαριασμο, οταν πηγαινα να πληρωσω μου λεγε: paypal balance: 1.5€, item total: 376€ και οταν παταγα continue μου ελεγε "We couldn't complete your purchase, because the card issuer declined the card MasterCard x-χχχχ" Ετσι προσπαθουσα να βαλω λεφτα απ την καρτα μου στον λογαριασμο paypal μπας και εφτιαχνε.

 

Τωρα που εκανα το 1,5€ withdraw δε μου βγαζει καν paypal balance, λεει μονο item total: 376€ και οταν παταω continue  απλα λεει το ιδιο 'We couldn't complete your purchase, because the card issuer declined the card MasterCard x-χχχχ"

 

Εντομεταξυ λεει η σελιδα "Πρωτοποριακή και διεθνώς αναγνωρισμένη υπηρεσία ασφαλών ηλεκτρονικών πληρωμών, όπου μπορείτε να χρησιμοποιήσετε Visa, MasterCard, American Express, Discover ή Λογαριασμό PayPal για την πληρωμή σας."[/size]

 

 

**Τους εστειλα ενα Mail να δω τι παιζει [/size]

 

 

Μόλις επιστέφθηκα την ιστοσελίδα και τους τρόπους πληρωμής. Αν χρησιμοποιείς το Winbank, έχεις λογαριασμό στην τράπεζα Πειραιώς, σωστά; Γιατί δεν δοκιμάζεις να κάνεις μια μεταφορά χρημάτων στον λογαριασμό τους στη Πειραιώς, κατόπιν συνεννοήσεως φυσικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Μόλις επιστέφθηκα την ιστοσελίδα και τους τρόπους πληρωμής. Αν χρησιμοποιείς το Winbank, έχεις λογαριασμό στην τράπεζα Πειραιώς, σωστά; Γιατί δεν δοκιμάζεις να κάνεις μια μεταφορά χρημάτων στον λογαριασμό τους στη Πειραιώς, κατόπιν συνεννοήσεως φυσικά;

Δε το σκεφτηκα καν. Εβγαλα κωδικους winbank πριν 2-3 μερες και δεν το χω ψαξει βαθυτερα τι επιλογες εχω. Αν γινεται ετσι τοτε ειναι μια καλη λυση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ξαναπειτε τωρα τι παιζει.Εφτασε ο Σεπτεμβρης,συμφωνα με τα πρωτα σχολια που διαβαζω δεν γινεται(τα οποια ειναι απο τον Ιουλιο) Μετα οι περισσοτεροι γραφουν ασχετα. Λοιπον,γινεται να κανουμε αγορες απο χωρες τις ΕΕ,απο ebay/amazon,με paypal,CC ή καταθεση??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ξαναπειτε τωρα τι παιζει.Εφτασε ο Σεπτεμβρης,συμφωνα με τα πρωτα σχολια που διαβαζω δεν γινεται(τα οποια ειναι απο τον Ιουλιο) Μετα οι περισσοτεροι γραφουν ασχετα. Λοιπον,γινεται να κανουμε αγορες απο χωρες τις ΕΕ,απο ebay/amazon,με paypal,CC ή καταθεση??

 

εγω αγοραζω κανονικα απο το G2A αλλα δν μπορω να κανω συναλλαγη με το steam.Μιλαω παντα για καρτα mastercard eurobank και οχι paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...