Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακολούθησα τα παραπάνω βήματα αλλά δεν μπόρεσα να μεταφέρω χρήματα.

Εγώ έκανα δοκιμή να πληρώσω από την ίδια την κάρτα που έχω στο paypal αλλά όταν φτάνει στο σημείο που βάζω τα στοιχεία,βγάζει αυτό το μήνυμα.

 

We're sorry, we couldn't complete your purchase using card Visa x-ΧΧΧΧ, because it has been denied by the card issuer. Please enter a new credit or debit card to continue payment.

 

Υπάρχει πιθανότητα να γίνεται λόγω ότι είναι η ίδια κάρτα ή απλά είμαι από τους άτυχους;Η  κάρτα είναι Visa Enter από Alpha bank.

 

 

Επίσης δοκίμασα και μια αγορά απευθείας στο ebay μέσω paypal για ένα καλώδιο ~1 ευρώ αλλά βγάζει αυτό το μήνυμα.

  Your payment was declined. Please select a different payment method.

Αν και δεν είχε επιτυχία σε μένα,ευχαριστώ τον akpe και τον re4male για τις ελπίδες που ομολογώ ότι ήταν γλυκές μέχρι να φάω πόρτα. :P  

 

Όχι τίποτα άλλο,θα μας κάνουν να λέμε και ευχαριστώ στο τέλος που κάποια στιγμή θα μπορέσουμε να διαχειριστούμε τα λεφτά ΜΑΣ.

Το πιο πιθανό λόγω ότι είναι η ίδια κάρτα. Και εγω με χρεωστικη Πειραιως που έχω συνδέσει με το PayPal έφαγα πόρτα πολλές φορές και μόλις έβγαλα μια Πειραιώς Prepaid Virtual Card δούλεψε αμέσως

Δοκιμάστε ξανά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το πιο πιθανό λόγω ότι είναι η ίδια κάρτα. Και εγω με χρεωστικη Πειραιως που έχω συνδέσει με το PayPal έφαγα πόρτα πολλές φορές και μόλις έβγαλα μια Πειραιώς Prepaid Virtual Card δούλεψε αμέσως

Δοκιμάστε ξανά

 

Μακάρι.Θα πάω να δοκιμάσω αύριο με μια Maestro που θέλει ενεργοποίηση από την Εθνική και αν δεν βρω άκρη θα κοιτάξω και αυτό μήπως βγάλω μια κάρτα στην Πειραιώς.

 

Χρειάζεται κάτι για να βγάλεις κάρτα εκτός από λογαριασμό στην εκάστοτε τράπεζα;

Επίσης λογαριασμό μπορώ να δημιουργήσω αυτές τις μέρες σε Πειραιώς ή Εθνική ή δεν γίνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι.Θα πάω να δοκιμάσω αύριο με μια Maestro που θέλει ενεργοποίηση από την Εθνική και αν δεν βρω άκρη θα κοιτάξω και αυτό μήπως βγάλω μια κάρτα στην Πειραιώς.

 

Χρειάζεται κάτι για να βγάλεις κάρτα εκτός από λογαριασμό στην εκάστοτε τράπεζα;

Επίσης λογαριασμό μπορώ να δημιουργήσω αυτές τις μέρες σε Πειραιώς ή Εθνική ή δεν γίνεται;

 

 

Η Maestro δε δουλευει για αγορές εξωτερικό. Λογαριασμό, αν δεν είναι μισθοδοσίας, ανοιγείς πολύ δύσκολα και σε ειδικές περιπτώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Maestro δε δουλευει για αγορές εξωτερικό. Λογαριασμό, αν δεν είναι μισθοδοσίας, ανοιγείς πολύ δύσκολα και σε ειδικές περιπτώσεις.

 

Την πάτησα δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το feedback, στις 28/8 περασα δύο αγορές απο amazon.de

 

Η κάρτα είναι alpha visa gold και τα ποσά ήταν 202 και 15 ευρώ, χωρίς καθυστέρηση ή αποτυχίες.

 

Αντίθετα είχα θέμα να περάσω παραγγελία σε γερμανικό eshop. Στο login μέσω της ιστοσελίδας για paypal έβγαζε δυο μέρες could not access your account at this time, try again later. Δεν με έβαζα καν μέσα λοιπόν και το άφησα. Login από τη σελίδα του paypal κάνω κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω κανει μια παραγγεία απο sportsdirect μεσω paypal balance. Σημερα μου εβγαλε το μηνυμα "shipment on hold" στην dhl. Εχω στειλει μηνυμα και στις δυο εταιρειες, αλλα δε μου εχει απαντησει καμια μεχρι στιγμης... Τι μπορει να παιζει;


Εχω κανει μια παραγγεία απο sportsdirect μεσω paypal balance. Σημερα μου εβγαλε το μηνυμα "shipment on hold" στην dhl. Εχω στειλει μηνυμα και στις δυο εταιρειες, αλλα δε μου εχει απαντησει καμια μεχρι στιγμης... Τι μπορει να παιζει;

Ακυρο. Μολις εβγαλε ενημερωση (με καθυστερηση βεβαια οπως φαινεται και στην εικονα)...

Ελπιζω να μη μου βγαλει κατι αλλο...

post-349798-0-64030700-1441056736_thumb.png

post-349798-0-54468700-1441058027_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να προσθέσω κι εγώ για το συνολικό feedback, ότι πριν την τελευταία ΠΝΠ είχα 2 αποτυχημένες συναλλαγές με amazon.de και 2 με amazon.co.uk, τόσο με κάρτα Visa χρεωστική από Πειραιώς, όσο και με mastercard χρεωστική από Εθνική.

 

Παρασκευή 28/08 επανέλαβα στο amazon.co.uk με την κάρτα της Πειραιώς και σήμερα συνομίλησα με υπάλληλο του amazon που με πληροφόρησε ότι η συναλλαγή (και η κάρτα) έγινε δεκτή.

 

Επίσης, πάλι από amazon.co.uk, Τρίτη 25/08 έκαναν δεκτή κάρτα Visa από Alpha Bank σε φίλη που δοκίμασε να αγοράσει.

Επεξ/σία από freedoom
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα εισερχόμενα εμβάσματα ποτέ δεν είχαν καταργηθεί. Και στο λέω γιατί τα είχα δοκιμάσει ακόμα και την πρώτη βδομάδα των capital control

Για Western Union μιλάμε η οποία είχε κλείσει εντελώς.

 

 

14 φορές το σύνολο των προσπαθειών να βάλω λεφτά μέσω prepaid της Πειραιώς στον λογαριασμό του PayPal με request (τελικά μου έβαλε φίλος από Αγγλία)

 

Που ξέρω ότι οι προσπάθειες είναι 14 ??

 

Πολύ απλά γιατί λείπουν 12ευρω και 18λεπτά από τον λογαριασμό της prepaid 0,87€ για κάθε ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΗ προσπάθεια μεταφοράς χρημάτων στο PayPal!

 

Δεν έχουν τον θεό τους...και μου είπαν από την Πειραιώς ότι την χρέωση την έχει κάνει το PayPal κάτι που μου διέψευσε σε τηλεφωνική επικοινωνία υπάλληλος της PayPal!

Θα πας στην τράπεζα και θα ζητήσεις να κάνεις αμφισβήτηση συναλλαγής(ων) για να πάρει τα λεφτά σου πίσω.

 

 

Επιβεβαιώνω και εγώ αγορά από Amazon.co.uk με Alpha Enter Visa.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε ολους.

Για οσους ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΟΝΤΑΙ να κανουν αγορες απο ΑΜΑΖΟΝ - ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ ΛΥΣΗ.

Σε οσους εχουν αγορασει ΗΔΗ ή θα αγοράσουν απο ΑΜΑΖΟΝ - ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΜΕ ΕΚΠΤΩΣΗ 

Welcome to skype        

mr.bonpary 

 

Ευτυχώς που υπάρχετε και εσείς.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο πιθανό λόγω ότι είναι η ίδια κάρτα. Και εγω με χρεωστικη Πειραιως που έχω συνδέσει με το PayPal έφαγα πόρτα πολλές φορές και μόλις έβγαλα μια Πειραιώς Prepaid Virtual Card δούλεψε αμέσως

Δοκιμάστε ξανά

Να σε ρωτήσω... έβγαλα και εγώ Virtual Prepaid της Πειραιώς. Πέρασε κανονικότατα στο paypal. Όταν κάνεις link, την χρέωση που κάνει το paypal, που την βλέπουμε για να πάρω τον 4ψήφιο αριθμό; Έρχεται στο mail μου ή πρέπει να τους πάρω τηλέφωνο να ρωτήσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σε ρωτήσω... έβγαλα και εγώ Virtual Prepaid της Πειραιώς. Πέρασε κανονικότατα στο paypal. Όταν κάνεις link, την χρέωση που κάνει το paypal, που την βλέπουμε για να πάρω τον 4ψήφιο αριθμό; Έρχεται στο mail μου ή πρέπει να τους πάρω τηλέφωνο να ρωτήσω;

Μπορείς να πάρεις τηλέφωνο τη Πειραιώς ή να κοιτάξεις τις χρεώσεις της κάρτας σου μέσω του Winbank, αν έχεις κάνει αίτηση για internet banking. Έχε υπόψιν σου ότι η χρέωση μπορεί να χρειαστεί 2 - 3 εργάσιμες μέρες για να εμφανιστεί από τη στιγμή που ξεκίνησες τη διαδικασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετω το φορουμ ,

 

Εκανα μια φορα το κολπακι με το request money με prepeai pireus . τωρα που το ξανακανω μου λεει you can not pay with this debit card !

 

ξερει κανεισ τι ,πορω να κανω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε amazon μου δέχεται κανονικά τη χρεωστική που είχα τόσο καιρό από την Alpha. Πάλι όμως κάτι μου βρωμάει. Οι prepaid - virtual prepaid παίζουν κατα πολύ μεγαλύτερο ποσοστό βλέποντας τις συζητήσεις σας (όπως και η δικιά μου από την εθνική). Μήπως είναι ανοιχτές γιατί κάθε συναλλαγή με αυτές έχει δώρο και τα m@m1s1@t1k@? 2 ευρώ να βάλεις φράγκα, 2 να βγάλεις, 3 να δώσεις, 7 συνδρομή, 5 ανανέωση. Ανακεφαλαίωση τραπεζών....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...