Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γνωριζει κανεις σε ποσες μερεσ αποδεσμευει η EUROBANK ή η πειραιως τα χρηματα μετα απο μια αποτυχημενη προσπαθεια αγορας απο εξωτερικο? Ευχαριστω

Επεξ/σία από podarilos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Την περασμένη πέμπτη κατάφερα με το request να βάλω στο balance 100 ευρώ από μία πειραιώς χρεωστική. χτες και σήμερα οι πολλαπλές προσπάθειες απέτυχαν όλες με την ίδια κάρτα. μου βγάζει πια πως η κάρτα δεν είναι αποδεκτή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την περασμένη πέμπτη κατάφερα με το request να βάλω στο balance 100 ευρώ από μία πειραιώς χρεωστική. χτες και σήμερα οι πολλαπλές προσπάθειες απέτυχαν όλες με την ίδια κάρτα. μου βγάζει πια πως η κάρτα δεν είναι αποδεκτή

Κάποιοι είπαν οτι περνάει μονο μια φορά σε μερικούς ανθρώπους και συμβούλεψαν να βάζουμε ολο το ποσό που θέλουμε με τη μια πιο πριν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωριζει κανεις σε ποσες μερεσ αποδεσμευει η EUROBANK τα χρηματα μετα απο μια αποτυχημενη προσπαθεια αγορας απο εξωτερικο? Ευχαριστω

Σε μένα έκανε 30 ημερολογιακές ακριβώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιοι είπαν οτι περνάει μονο μια φορά σε μερικούς ανθρώπους και συμβούλεψαν να βάζουμε ολο το ποσό που θέλουμε με τη μια πιο πριν.

 

βγήκε μια ευκαιρία που δεν την περίμενα με τίποτα και όπως φαίνεται την χάνω. για ενημέρωση το έγραψα πάντως

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μένα έκανε 30 ημερολογιακές ακριβώς.

Δοκιμασες να τους καλεσεις μηπως τα ελευθερωσουν πιο γρηγορα? λεω να τους παρω κανα τηλ γιατι μου εχει κρατησει 100€ Η eurobank και 100€ η Πειραιως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασες να τους καλεσεις μηπως τα ελευθερωσουν πιο γρηγορα? λεω να τους παρω κανα τηλ γιατι μου εχει κρατησει 100€ Η eurobank και 100€ η Πειραιως

Για να τα αποδεσμεύσουν πιο γρήγορα ζητούν κάτι φαξ με στοιχεία αποτυχημένης συναλλαγής και αίτηση αποδέσμευσης, ειδάλλως αυτόματα από το σύστημα θα αποδεσμευθούν αλλά μπορεί να πάρει και μήνα ανάλογα με την τράπεζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωριζει κανεις σε ποσες μερεσ αποδεσμευει η EUROBANK ή η πειραιως τα χρηματα μετα απο μια αποτυχημενη προσπαθεια αγορας απο εξωτερικο? Ευχαριστω

πειραιως αμέσως, μόλις κάνεις "cancel money request"
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον να αναφέρω οτι μόλις κατάφερα να ολοκληρώσω μια συναλλαγή με την κάρτα ALPHA BANK American Express μέσω Request Payment --> Goods. Nα αναφέρω επίσης οτι δεν δεχόταν την ίδια κάρτα που ήταν παλαιότερα συνδεδεμένη με το λογαριασμό μου Paypal. Τέλος η συναλλαγή έγινε αμέσως, δηλαδή δεν μου δέσμευσε τα χρήματα καθόλου. Αυτά για να βοηθήσω κανέναν φίλο σε ίδια κατάσταση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια να κανω μια ερωτηση? παλεβα 2 μερες τωρα με την καρτα μου(alpha bank enter debit) και πηγα να δω το υπολοιπω σημερα και μου λυπανε 13 ευρω και πηγα μεσα στην τραπεζα και ρωτισα και μου λενε οτι μου εχουν δεσμευθη απο της προσπαθειες μου που εκανα στην paypal(ολες αποτυχεια με  λογω the payment has been declined by your card issuer  με  τον τροπο request money που πετυχαινει που και που αλλα και με το 1,50 ευρω που προσπαθησα να συνδεσω την καρτα μου με τον λογαριασμο αλλα εκει μου εβγαλε οτι το συστημα δεν δεχετε την πληρωμη ) γιατι ομως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά συνέχεια μου έρχεται μήνυμα ότι δε προχωράει η συναλλαγή με e coin card στο Amazon.

Μίλησα με εξυπηρέτηση πελατών άμαζον και μου είπαν να μιλήσω Με τη τράπεζα.

Έστειλα mail στην e coin δεν έχω πάρει απάντηση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον να αναφέρω οτι μόλις κατάφερα να ολοκληρώσω μια συναλλαγή με την κάρτα ALPHA BANK American Express μέσω Request Payment --> Goods. Nα αναφέρω επίσης οτι δεν δεχόταν την ίδια κάρτα που ήταν παλαιότερα συνδεδεμένη με το λογαριασμό μου Paypal. Τέλος η συναλλαγή έγινε αμέσως, δηλαδή δεν μου δέσμευσε τα χρήματα καθόλου. Αυτά για να βοηθήσω κανέναν φίλο σε ίδια κατάσταση.

εννοείς πως την αποσύνδεσες για να λειτουργήσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοείς πως την αποσύνδεσες για να λειτουργήσει;

Oχι αυτό δεν δούλεψε, έβαλα διαφορετική κάρτα (αυτήν που γράφω) και δούλεψε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...