Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα. πριν απο λιγο εκανα μια αποπειρα αγορας απο το amazon.fr αξιας 450€ (ps4) με πωλητη το amazon. χρησιμοποιησα καρτα visa της Eurobank... προς το παρον ολα κυλουν κανονικα. ελαβα μυνημα με τον κωδικο της παραγγελιας κτλ. Πιστευεται θα περασει? καποιος αλλος που να εχει παραγγειλει απο το amazon.fr με Eurobank Visa?

Κανείς ρε παιδιά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε παιδια θα βοηθησει καποιος κ εμενα? Μπορ να δω με καποιον τροπο τον 4ψηφιο κωδικο π μ εστειλαν απο paypal στο ιντερνετ bankikng? Η μηπως φαινεται καπου στ βιβλιαριο π εκανασημερα ενημερωση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια θα βοηθησει καποιος κ εμενα? Μπορ να δω με καποιον τροπο τον 4ψηφιο κωδικο π μ εστειλαν απο paypal στο ιντερνετ bankikng? Η μηπως φαινεται καπου στ βιβλιαριο π εκανασημερα ενημερωση?

 

Θα πρέπει να δεις την κάρτα στην οποία έγινε η κίνηση. Είναι πιστωτική ή χρεωστική;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πρέπει να δεις την κάρτα στην οποία έγινε η κίνηση. Είναι πιστωτική ή χρεωστική;

Debit mastercard λεει πανω. Οταν ειχα παει να την βγαλω ειπα χρεωστικη να μου βγαλουν.

 

Πηγα σμερα στην εθνικη κ δεν ηξεραν που να δουν αυτον τον κωδικο. Μ ειπαν να παρω το 181818 αλλα αυτη την περιοδο δεν μπορω.

Ανοιξα τ ιντερνετ μπανκινγκ μηπως μπορω εκει να βρω τον κωδικο..

Επισης εκανα εκανα κ ενημερωση το βιβλιαριο μηπως φαινεται εκει αλλα δεν μλορω να καταλαβω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Debit mastercard λεει πανω. Οταν ειχα παει να την βγαλω ειπα χρεωστικη να μου βγαλουν.

 

Πηγα σμερα στην εθνικη κ δεν ηξεραν που να δουν αυτον τον κωδικο. Μ ειπαν να παρω το 181818 αλλα αυτη την περιοδο δεν μπορω.

Ανοιξα τ ιντερνετ μπανκινγκ μηπως μπορω εκει να βρω τον κωδικο..

Επισης εκανα εκανα κ ενημερωση το βιβλιαριο μηπως φαινεται εκει αλλα δεν μλορω να καταλαβω..

 

Στο ebanking πας εκεί που σου δείχνει τη debit mastercard εχει απο κάτω την επιλογή κινήσεις. Πατας εκεί και θα πρέπει να βλέπεις τη χρέωση του 1,5 ευρω. Εκει εχει και ενα τετραψηφιο κωδικο. πχ. ως εξης: -PP*2121CODE 35314369001 . Στη συγκεκριμένη περίπτωση ο κωδικός είναι το 2121

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, συνήθως δεν φαίνεται στις κινήσεις του λογαριασμού, αλλά στις κινήσεις της κάρτας (που συνήθως είναι διαθέσιμες μετά από μια-δυο μέρες στο webbanking, όχι στιγμιαία).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ebanking πας εκεί που σου δείχνει τη debit mastercard εχει απο κάτω την επιλογή κινήσεις. Πατας εκεί και θα πρέπει να βλέπεις τη χρέωση του 1,5 ευρω. Εκει εχει και ενα τετραψηφιο κωδικο. πχ. ως εξης: -PP*2121CODE 35314369001 . Στη συγκεκριμένη περίπτωση ο κωδικός είναι το 2121

Φιλε εισαι θεος!!!!

Ακομα ομως λεει οτι ειμαι limited. Πρεπει να περιμενω καποιες ωρες η τσαμπα χαρηκα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια να ρωτησω κατι γιατι δεν εχω βγαλει ακρη,ο αδελφος μου προσπαθησε να αγορασει καποια πραγματα που χρειαζεται απο τo amazon μεσω paypal με χρηση prepaid πειραιως και του πεταξε μηνυμα we cannot process your request at this time try again later.Αυτο εγινε λογω capital controls η εχει θεμα η καρτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια να ρωτησω κατι γιατι δεν εχω βγαλει ακρη,ο αδελφος μου προσπαθησε να αγορασει καποια πραγματα που χρειαζεται απο τo amazon μεσω paypal με χρηση prepaid πειραιως και του πεταξε μηνυμα we cannot process your request at this time try again later.Αυτο εγινε λογω capital controls η εχει θεμα η καρτα

Από το Amazon δεν μπορεί να αγοράσει μέσω PayPal γιατί το Amazon δεν το προσφέρει ως επιλογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

alpha bank enter visa ακυρον

και για καποιο λόγο prepaid pireus επισης ακυρο...

 

τι γινεται ρε παιδιά; ποτε δουλεύει και ποτε οχι η πειραιώς;

 

 

Να λέμε όμως και που το άκυρο γιατί έχει σημασία.

 

Το να πάρετε αριθμό παραγγελίας από το Άμαζον δεν σημαίνει τίποτα περισσότερο από το γεγονός ότι η κάρτα σας υπάρχει (έγκυρη). Μετά είναι το θέμα που θα πάει να κάτι την χρέωση το Αμαζον. Εκεί πέφτει φόλα. Εγώ με Alpha Enter Visa αγόρασα κανονικά από το αγγλικό πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν στα πήρε απο την κάρτα εκεί στα επιστρέφει.

 

 

Αποκλείεται.

Μ αρεσει που εισαι και απόλυτος ,προσφατα εκανα ακυρωση αγορας και εμειναν στο balance 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ρε παιδιά κατόπιν μα****ίας που έκανε ένας τρίτος πωλητής συνεργαζόμενος με Amazon.de (e-Joker.de) αναγκάστηκα να ακυρώσω την παραγγελία μου σήμερα. Μου είπαν ότι όταν ακυρωθεί η παραγγελία θα μου δώσουν ένα κωδικό ακύρωσης για να δώσω στην τράπεζα και να μου αποδεσμεύσει το ποσό (ή τουλάχιστον έτσι κατάλαβα). Πήρα τηλέφωνο στην Πειραιώς και μου είπαν ότι δεν παίζει κάτι τέτοιο και ότι εφόσον ακύρωσε την παραγγελία το Amazon σε 3 με 5 μέρες θα γίνει αποδέσμευση του ποσού. Τώρα τι παίζει εδώ?

 

Θέλω να παραγγείλω την κωλοκάρτα και όλα στραβά... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...