Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μ αρεσει που εισαι και απόλυτος ,προσφατα εκανα ακυρωση αγορας και εμειναν στο balance 

 

Δεν είμαι απόλυτος, έτσι γίνεται. Απο εκεί που τα πήρε, εκεί τα επιστρέφει, γι'αυτό λέγεται και refund άλλωστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εδω και 2-3 μερες προσπαθώ να παραγγειλω απο το www.asos.com και με τον τροπο που περιγραφεται σε προηγουμενο ποστ με το request money μεσω paypal και κανονικα . Εχω δοκιμάσει 2-3 καρτες και μονο αποτυχιες.Εχετε στο νου σας κατι νεοτερο; Ποτε επιτελους θα εχουμε την ελευθερια να ψωνιζουμε οτι και οποτε θελουμε;

Γνωριζετε καποιον αλλο τροπο μηπως καταφερω και παραγγειλω.;

Εγώ έκανα παραγγελία με American Express της AlphaBank.

Σήμερα μου ήρθε το mail απο Asos: despatched....Αρα όλα καλά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει καταφέρει κανείς να κάνει το κόλπο 2η φορά;;; Μετά από κάποιες προσπάθειες περασα100 ευρώ στο balance από euro bank MasterCard αλλά μετά όσες φορές κ να προσπάθησα ...τίποτα..το μεγαλύτερο ποσό που έχει μεταφέρει κάποιος από κάρτα σε balance?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ αρεσει που εισαι και απόλυτος ,προσφατα εκανα ακυρωση αγορας και εμειναν στο balance

 

Και εσυ εχεις δίκιο και ο αλλος, απλα επειδή το refund έγινε μέσα στα cc το ππ δεν μπορεί να "δει" τις ελληνικές κάρτες και έτσι τα παρατάει στο balance, η κανονική διαδικασία ειναι τα χρήματα να πάνε εκει απο που έφυγαν
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Αγορά βιβλίου από Amazon.co.uk αξίας 11€ με eurobank visa , ΟΚ.

Αγορά παιχνιδιού από steam με eurobank visa , failed.

Αγορά του από πάνω με paypal balance και φόρτωμα με το κόλπο με paypal request με την από πάνω κάρτα , OK .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλημερα,

 

 

Ενω εχω balance στο paypal, παω να κανω αγορα και μου γραφει το κλασικο πλεον:

 

At this time, we are unable to process your request

 

 

Εχει κανενας ιδεα τι γινεται?

Balance εχω περισσοτερο απ'οσο κοστιζει το προιον που θελω να αγορασω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπάθησα χθες το πρωί να κάνω αγορά με paypal (βάζοντας & μια χρεωστική κάρτα στο λογαριασμό μου), αλλά (όπως αναμενόταν) δεν τα κατάφερα.

 

Έχει κανείς ιδέα αν υπάρχει άλλος τρόπος αγοράς μέσω paypal, χωρίς το γνωστό κόλπο φορτώματος του balance;

 

Ρωτάω γιατί το θεωρώ κοροϊδία να χάνουμε χρήματα σε προμήθειες-νταβατζιλίκια του pp προσπαθώντας να κάνουμε οικονομικότερες αγορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλημερα,

 

 

Ενω εχω balance στο paypal, παω να κανω αγορα και μου γραφει το κλασικο πλεον:

 

At this time, we are unable to process your request

 

 

Εχει κανενας ιδεα τι γινεται?

Balance εχω περισσοτερο απ'οσο κοστιζει το προιον που θελω να αγορασω.

χρειαστηκε να αλλαξω χρηματα μεσα  στο παυπαλ για να αγορασω κατι που ηταν σε λιρες,

 

Απορια μου, γιατι καποια κινεζικα στο ebay.com εχουν σαν νομισμα συναλλαγης τις λιρες η καναδικο $ κλπ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Guys, καλημέρα και καλό μήνα. Έχω μια ερώτηση αλλά δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί. Τo Paypal μου ζητάει να κάνω επιβεβαίωση τη κάρτα μου. Ξέρει κανείς πως το κάνω αυτό; Όταν την είχα βάλει, την είχα κάνει επιβεβαίωση και αυτή τη στιγμή το status της κάρτας είναι "verified". Πήγα να αγοράσω από το HumbleBundle (ή γενικά οπουδήποτε αλλού) και μου λέει αυτό. Αν κάνω check out με τη κάρτα, γίνεται κανονικά η συναλλαγή. Πριν από τα CC δεν είχα θέμα. Όλα κυλούσαν ομαλά, μετά μέσα στα CC μου έλεγε ότι αυτή η κάρτα δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί και τώρα μου λέει να τη κάνω επιβεβαίωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως υπάρχει πρόβλημα με συγκεκριμένες μόνο τράπεζες γιατί όσες φορές έχω δοκιμάσει απο asos.com με εθνική και Πειραιώς πάντα άκυρο τρώω.ΤΑυτοχρονα βλέπω μερικούς και δεν έχουν πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το Amazon δεν μπορεί να αγοράσει μέσω PayPal γιατί το Amazon δεν το προσφέρει ως επιλογή.

Έχεις απόλυτο δίκιο,χίλια συγνώμη επειδή είμαι άσχετος από αγορές online. Τελικά το ξεκαθάρισα σήμερα δοκίμασε απευθείας με prepaid Πειραιώς και του πέταξε το εξής μήνυμα:Unfortunately we cannot process your payment at this time. Πιστεύεται ότι είναι λόγω των Capital Controls;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...