Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σημερα το amazon δε τη δέχεται με τίποτα...

ούτε το γαλλικό ούτε το γερμανικό 

 

2 παραγγελίες που έκανα στο γερμανικό σταλθήκανε κανόνικα.(μέσω ιαπωνίας)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχεις απόλυτο δίκιο,χίλια συγνώμη επειδή είμαι άσχετος από αγορές online. Τελικά το ξεκαθάρισα σήμερα δοκίμασε απευθείας με prepaid Πειραιώς και του πέταξε το εξής μήνυμα:Unfortunately we cannot process your payment at this time. Πιστεύεται ότι είναι λόγω των Capital Controls;

Εφαγε κατευθειαν ακυρο ή του εδωσαν order number και το εφαγε μετα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το amzon φτιαχνει πρωτα order number κ μετα σε ενημερωνει για επιτυχή συναλλαγή.

Γυρω στο 12ωρο αποτυχιας, ξαναπροσπαθεί αυτοματα να περασει κ το κανει 1-2 φορες ακομα.

Εσυ αν θες μπορεις να πας να επεξεργαστεις την παραγγελια κ να αλλαξεις καρτα ή κ να ξαναπροσπαθησεις εκεινη τη χρονικη στιγμή.

Εγω το' κανα αυτο για 4-5 μερες με τρεις διαφορετικες καρτες κ τελικα μου το περασε με alpha mstercard.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γμτ δε ξέρω και γαλλικά

 

όταν πάω στη παραγγελία είναι κόκινη και λέει payment verification necessary(google translate)

 

edit:

πριν μια ώρα έβαλα λεφτά στο λογαριασμό οπότε σίγουρα έχει αρκετά μέσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το amzon φτιαχνει πρωτα order number κ μετα σε ενημερωνει για επιτυχή συναλλαγή.

Γυρω στο 12ωρο αποτυχιας, ξαναπροσπαθεί αυτοματα να περασει κ το κανει 1-2 φορες ακομα.

Εσυ αν θες μπορεις να πας να επεξεργαστεις την παραγγελια κ να αλλαξεις καρτα ή κ να ξαναπροσπαθησεις εκεινη τη χρονικη στιγμή.

Εγω το' κανα αυτο για 4-5 μερες με τρεις διαφορετικες καρτες κ τελικα μου το περασε με alpha mstercard.

Ποσο γρηγορα σε ειδοποιουν αν υπαρχει προβλημα? εκανα παραγγελια εχθες το απογευμα γυρω στις 21:00 και μεχρι τωρα εχω λαβει το email με το order number. Οταν τσεκαρω την πορεια της παραγγελιας μεσα απο to amazon δειχνει μια μπαρα που εχει γινει πρασινη μονο στην αρχη και λεει οτι ελαβαν την παραγγελια. Αυτο σημαινει οτι περασε η καρτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσο γρηγορα σε ειδοποιουν αν υπαρχει προβλημα? εκανα παραγγελια εχθες το απογευμα γυρω στις 21:00 και μεχρι τωρα εχω λαβει το email με το order number. Οταν τσεκαρω την πορεια της παραγγελιας μεσα απο to amazon δειχνει μια μπαρα που εχει γινει πρασινη μονο στην αρχη και λεει οτι ελαβαν την παραγγελια. Αυτο σημαινει οτι περασε η καρτα?

Περιμενε 1 εργασιμη.. Θα σε ειδοποιησουν αν κατι δεν πηγε καλά με την πληρωμή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πρώτη φορά μετά τα cc αγόρασα απο amazon.uk με την κάρτα που χρησιμοποιούσα πάντα ( Alpha Master), η αγορά έγινε λίγο μετά τα μεσάνυχτα, προχώρησε κανονικά, η τράπεζα δέσμευσε το ποσό και το amazon  το δείχνει σε κατάσταση "preparing your order".

Το κόστος της αγοράς ήταν μικρο ~19€. Για να δούμε.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφαγε κατευθειαν ακυρο ή του εδωσαν order number και το εφαγε μετα?

Με το που σημπληρωσε τα στοιχεια που του ζητηθηκαν και πατησε να συνεχισει του πεταξε το μηνυμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι  χαρα ! !  επιτελους ολα λειτουργουν  κανονικα  ,  σημερα εκανα ενα σωρό αγορες απο ebay,  μετα απο ενα confirm στην καρτα.

Τελος καλο . . . . ολα καλα ! !  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσπαθω εδώ κ 10 ημέρες να φορτώσω το pay pal με το reguest money- goods με:

- prepaid visa πειραιώς

- prepaid visa eurobank

- πιστωτική mastercard bonus alpha

- πιστωτική visa πειραιως

αλλά δυστυχώς ΑΠΟΤΥΧΙΑ...υπάρχουν πιστωτικές κ χρεωστικές κ των άλλων τραπεζών αλλά βαρέθηκα με τα refund και τα τηλέφωνα στις τράπεζες και σκέφτομαι......παίζει ρόλο η ώρα που πλήρώνεις το reguest λόγω του ημερήσιου περιορισμού ( 300.000 ε)  των τραπεζών προς το εξωτερικο? όλες οι προσπάθειες έγιναν μετα τις 12 το μεσημέρι.

- θα προσπαθήσω αυριο το πρωί μια τελευταία φορά

- να βγάλω κ μια Πειραιώς Prepaid Virtual Card μήπως και ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι  χαρα ! !  επιτελους ολα λειτουργουν  κανονικα  ,  σημερα εκανα ενα σωρό αγορες απο ebay,  μετα απο ενα confirm στην καρτα.

Τελος καλο . . . . ολα καλα ! !  :-D

 

Εννοείς link+confirm οπότε αγορά μέσω Paypal χωρίς το "κόλπο" του request money;;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι  χαρα ! !  επιτελους ολα λειτουργουν  κανονικα  ,  σημερα εκανα ενα σωρό αγορες απο ebay,  μετα απο ενα confirm στην καρτα.

Τελος καλο . . . . ολα καλα ! !  :-D

δηλάδη??? δώσε πληροφορίες, γιατί έκανα κ εγώ ξανά confirm στην κάρτα αλλά τίποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα δεν μου κανει confirm την καρτα ουτε καν με χρεωνει 1,50 ευρο δεν ξερω τη να κανω εδω και ενα μηνα περιπου ειναι θεμα PP ή CC ? Δοκιμαζω ξανα new code λεει θα σας χρεωσουμε 1,50 ευρο και δεν γνετε τιποτα τι γινετε ολες οι καρτες εναι comple εκτος την δικια μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...