Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πατάς στο mypaypal, αφού συνδεθείς, και δεξια σου έχει ένα λινκ "link and confirm my debit card.

Μου βγάζει error όμως εδώ και δέκα λεπτά και ζητάει να δοκιμάσω αργότερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια ,  καταρχην το προβλημα του ebay ηταν οτι σου πεταγε μηνυμα οτι θελει confirm στην καρτα....

 

στο paypal υπαρχει επιλογη confirm ,  το κανεις και σε χρεωνει 1.5 ευρω το οποιο μετα το confirm επιστρεφετε  ( refound ).

 

ΠΡΟΣΟΧΗ  σου ερχετε ενας 4ψηφιος  κωδικος   ΟΧΙ  στο paypal  στο  " My recent activity"   αλλα στον λογαριασμος σου ,   τον βλεπεις στο ebanking της τραπεζας σου  στην διακινηση λογαριασμων   θα δεις μια χρεωση 1.5 ευρω και κει στις πληροφοριες της διακινησης αυτης θα δεις τον κωδικο  , εχει μορφη  ΡΡ xxxxCODE .. ........  ,   θα τον δωσεις στο payapal  και ειναι ολα ΟΚ !!

 

Για οποιον δεν εχει ebankig θα πρεπει να παει σε τραπεζα να παρει την διακηνηση του λογαριασμου και τον κωδικο  ,  η με κανα τηγλεφωνο αν παρει...

 

κανει 3 με 4 μερες να ερθει ,  οποτε υπομονη  ...  μην πατησετε  στο paypal αποστολη νεου κωδικου αν αργησει λιγακι... !!

 

Ακομα ΠΟΛΥ βασικο να γινει το confirm ειναι να εχεις δηλωσει στο paypal και το bank acount  , δηλαδη την τραπεζα σου .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτήν όλη τη διαδικασία που περιγράφει το παιδί από πάνω, την είχα κάνει τη πρώτη φορά που σύνδεσα τη κάρτα πριν 5 χρόνια. Τώρα μου λέει ότι πρέπει να την ξανά επιβεβαιώσω. Αλλά δεν μου δίνει πουθενά την επιλογή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτήν όλη τη διαδικασία που περιγράφει το παιδί από πάνω, την είχα κάνει τη πρώτη φορά που σύνδεσα τη κάρτα πριν 5 χρόνια. Τώρα μου λέει ότι πρέπει να την ξανά επιβεβαιώσω. Αλλά δεν μου δίνει πουθενά την επιλογή.

 

Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Κάνω αγορές με τον ίδιο τρόπο από το 2004, πάντα μου έβγαζε option για verification όταν έβαζα καινούρια κάρτα, όχι όμως και τώρα. Δοκίμασα τα πάντα αλλά απλώς δεν δουλεύει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι απαραίτητα. Εγώ έχω την prepaid της παλιάς Κύπρου. Που ήταν ανώνυμη. Τη κάρτα την είχα βγάλει απλά με έναν λογαριασμό ΔΕΗ και με τη ταυτότητα. Δεν είναι συνδεδεμένη με κανένα φυσικό λογαριασμό (άλλωστε δεν έχω λογαριασμό. Δεν είναι χρωστική, είναι prepaid. Φορτώστε, ψωνίστε, τελειώσατε).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΥΣΤΗΧΩΣ  για prepaid δεν μπορεις να κανεις κατι ,  πρεπει να βγαλεις καινουργια  !  

Ειχε φιλος μου prepaid και ειχε το ιδιο προβλημα ,  πηγε στην τραπεζα του και του ειπαν οτι δεν μπορει να κανει κατι στο Paypal  , δεν την δεχετε πια γιατι δεν μπορει να κανει συναλαγγη με την καρτα αυτη ωστε να γινει confirm .

Θες καινουργια να την δηλωσεις απο την αρχη ! ! ! 

 

Με αλλα λογια για να δουλεψει το confrm πρεπει να εχει λογαριασμο ΚΑΝΟΝΙΚΑ  η καρτα ! ! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..ή αν απλά να τη διαγράψω και την ξανά βάλω;;

 

Αυτό το να στείλω λεφτά σε 2ο Paypal που έχω κάνει, με αφήνει. Απλά δεν μπορώ να αγοράσω. Ας πούμε είχα στείλει πριν καμιά βδομάδα 50€ σε 2ο λογαριασμό και τα πήρα μια χαρά. Από τον 2ο, έκανα τη συναλλαγή που ήθελα. Αλλά fee εδώ, fee εκεί.. fee στη Τράπεζα, συγνώμη κι όλας αλλά μας γάμησαν. Μια συναλλαγή 10€ πρέπει να φτύσεις αίμα.

 

BTW, νέες κάρτες εκδίδονται ή όχι ακόμα; Ξέρει κανείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποιο λόγο θέλει πάλι επιβεβαίωση η κάρτα? Για να μπορούμε να αγοράζουμε απευθείας από την κάρτα όπως πριν  από τα CC?

 

Εκεί παει το μυαλό μου και μένα..

Εγώ μόλις εκανα add credit card της eurobank που εχω λογαριασμό. Την καταχώρησε κανονικά και περιμενω τον paypal code στην κινηση του λογαριασμού. σε 2-3 μερες λέει γίνεται το confirm με τον 4ψήφιο αριθμό και ταυτόχρονα σου κανουν refund το 1,50 ευρώ.Οπως παλιά..

 

Μάλλον λειτουργεί το paypal δηλαδή κανονικά ; απο την στιγμή που κανει confirm τη διαδικασία... αν δεν λειτουργουσε λογικά δεν θα απερριπτε αμέσως την διαδικασία ;;; με το που θα εδινα νούμερα κ.λ.π. ;; γιατι να περασει σε confirm...;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...