Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βρε αστε τους γνωστους και παραγνωστούς τρόπους... το paypal κανει confirm κανονικά αρα (λογικά) λειτουργεί.εγω αυτο θα το απαντησω σε 2-3 μερούλες επίσημα βέβαια οταν θα δώσω παραγγελία.. αναμένω το paypal code για confirm προς το παρόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βρε αστε τους γνωστους και παραγνωστούς τρόπους... το paypal κανει confirm κανονικά αρα (λογικά) λειτουργεί.εγω αυτο θα το απαντησω σε 2-3 μερούλες επίσημα βέβαια οταν θα δώσω παραγγελία.. αναμένω το paypal code για confirm προς το παρόν.

Μπορείς να πάρεις τηλέφωνο την εξυπηρέτηση πελατών της τράπεζας σου. Πως το έκανες όμως? Την διέγραψες και την ξανάεβαλες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι οχι. τιποτα δεν διέγραψα,

ειχα ενα καταθετικο λογαριασμό στη eurobank τον οποιον πριν κανα χρονο συνέδεσα απλά με μια καρτα για να κανω αναληψεις μεσω atm. Αυτη εβαλα στο Paypal τωρα - βασικά δοκιμαστικά το εκανα να δω εαν θα την δεχτεί.. και την δέχτηκε απροβλημάτιστα σα να μην τρέχει τίποτα...

 

Παλιά ειχα στο paypal μια πιστωτικη της citybank και επειδη εγινε alpha bank μου την έκοψαν επειδη αλλαχτηκαν αριθμοί κ.λ.π. ε φυσικό δεν λειτουργουσε και στο paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις δοκίμασα verification σε μια χρεωστική Alpha bank enter Visa. To paypal εμφάνισε:
 

The Credit Card Verification System used by PayPal is currently unavailable. Please try to add your credit card at a later time. We apologize for this inconvenience.

Η πλάκα είναι ότι κάτω είχε κουμπάκι Continue και

After you click Continue, we'll charge the card €1.50 EUR (or equivalent in other currency) to make sure it's yours. We'll refund the money into your PayPal account within 24 hours after you confirm your card (check your card history, find the charge, log in to your PayPal account and enter the 4-digit code that appears next to the charge).

 

 

 

 

χρειαστηκε να αλλαξω χρηματα μεσα  στο παυπαλ για να αγορασω κατι που ηταν σε λιρες,

 

Αν έχεις ρυθμισμένο τον λογαριασμό σου στο Paypal ώστε η μετατροπή συναλλάγματος να γίνεται από την τράπεζά σου αντί από το Paypal, πρέπει να αλλάξεις την ρύθμιση ή να αλλάξεις το νόμισμα το οποίο έχεις επιλέξει για τον λογαριασμό.
Αν και νομίζω ότι αυτό μάλλον έχει να κάνει μόνο για το τράβηγμα χρημάτων από την κάρτα ή τον λογαριασμό, όχι με το balance...
 

 

Δεύτερη φορά έχει καταφέρει να περάσει κανείς χρήματα με το γνωστό κόλπο;;

Με χρεωστική Πειραιώς Visa έστειλα δύο φορές χρήματα στο Paypal του αδελφού μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

After you click Continue, we'll charge the card €1.50 EUR (or equivalent in other currency) to make sure it's yours. We'll refund the money into your PayPal account within 24 hours after you confirm your card (check your card history, find the charge, log in to your PayPal account and enter the 4-digit code that appears next to the charge).

 

Ναι αυτο το βγάζει αφού ήδη εχει δεχτεί τη διαδικασία το Paypal.Εαν εχει καποιο θέμα με την καρτα που βάζεις θα σου ρίξει εκει ακυρο.. μετά πατάς : "Link and confirm".. Για να μπεις στην διαδικασία αποστολής του 4-ψήφιου paypal code το οποίο θα εμφανιστεί στην κινηση του λογαριασμού σε 2-3 μέρες.Μετά το κωδικό αυτό απλα τον καταχωρείς στο paypal - εχει link.Αυτό εβγαλε και σε μενα.. Επισης εχεις και Notification στην πρωτη σελιδα του paypal να κάνεις confirm την διαδικασία..αλλα και πέρα απο αυτό εγω εχω ηδη στο profile > edit credit card > enter paypal code..

Σημειώνω οτι δεν ειναι πιστωτική η καρτα που συνέδεσα.

 

Εγω νομίζω οτι το paypal δουλεύει κανονικά παιδιά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως ακριβως εκανες την παραγγελια;;

Οταν έφτασα στην καρτέλα πληρωμής επέλεξα την κάρτα American Express και μετά έβαλα τα στοιχεία.

 

Δεν έκανα κάτι περίεργο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει καταφέρει κανείς να κάνει το κόλπο 2η φορά;;; Μετά από κάποιες προσπάθειες περασα100 ευρώ στο balance από euro bank MasterCard αλλά μετά όσες φορές κ να προσπάθησα ...τίποτα..το μεγαλύτερο ποσό που έχει μεταφέρει κάποιος από κάρτα σε balance?

 

Ναι, την 1η φορά 63 ευρώ με Visa prepaid Eurobank.

       την 2η φορά 50 ευρώ  με την ίδια κάρτα.

 

Ελπίζω να υπάρξει και 3η.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ,  καταρχην το προβλημα του ebay ηταν οτι σου πεταγε μηνυμα οτι θελει confirm στην καρτα....

 

στο paypal υπαρχει επιλογη confirm ,  το κανεις και σε χρεωνει 1.5 ευρω το οποιο μετα το confirm επιστρεφετε  ( refound ).

 

ΠΡΟΣΟΧΗ  σου ερχετε ενας 4ψηφιος  κωδικος   ΟΧΙ  στο paypal  στο  " My recent activity"   αλλα στον λογαριασμος σου ,   τον βλεπεις στο ebanking της τραπεζας σου  στην διακινηση λογαριασμων   θα δεις μια χρεωση 1.5 ευρω και κει στις πληροφοριες της διακινησης αυτης θα δεις τον κωδικο  , εχει μορφη  ΡΡ xxxxCODE .. ........  ,   θα τον δωσεις στο payapal  και ειναι ολα ΟΚ !!

 

Για οποιον δεν εχει ebankig θα πρεπει να παει σε τραπεζα να παρει την διακηνηση του λογαριασμου και τον κωδικο  ,  η με κανα τηγλεφωνο αν παρει...

 

κανει 3 με 4 μερες να ερθει ,  οποτε υπομονη  ...  μην πατησετε  στο paypal αποστολη νεου κωδικου αν αργησει λιγακι... !!

 

Ακομα ΠΟΛΥ βασικο να γινει το confirm ειναι να εχεις δηλωσει στο paypal και το bank acount  , δηλαδη την τραπεζα σου .

Εμενα παλι μου λεει οτι εχει προβλημα ο λογαριασμος μου στο πευπαλ,και οτι θελει επιβεβαιωση η καρτα.Μπαινω στο πευπαλ η καρτα δε μου βγαζει confirm alla update το κανω και παλι τιποτα.

Οσο αναφορα το ebanking  δεν υπαρχει αντιστοιχη επιλογη (εθνικη Mastercard).

Σιγουρα δε θα παιξω τζοκερ................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που βρίσκεται αυτή η αναθεματισμένη επιλογή Confirm; Ας ανεβάσει κάποιος ένα screenshot να ξεστραβωθούμε κι εμείς!!

 

PS Έχω ήδη κάρτα linked στο PP Verified υποτίθεται και account Premier.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκεί παει το μυαλό μου και μένα..

Εγώ μόλις εκανα add credit card της eurobank που εχω λογαριασμό. Την καταχώρησε κανονικά και περιμενω τον paypal code στην κινηση του λογαριασμού. σε 2-3 μερες λέει γίνεται το confirm με τον 4ψήφιο αριθμό και ταυτόχρονα σου κανουν refund το 1,50 ευρώ.Οπως παλιά..

 

Μάλλον λειτουργεί το paypal δηλαδή κανονικά ; απο την στιγμή που κανει confirm τη διαδικασία... αν δεν λειτουργουσε λογικά δεν θα απερριπτε αμέσως την διαδικασία ;;; με το που θα εδινα νούμερα κ.λ.π. ;; γιατι να περασει σε confirm...;;

Εγω παντως εφτιαξα ΡΡ πριν μια βδομαδα,εκανα την καρτα confirm σημερα το πρωι (μου βγαζει κανονικα τωρα verified) και ειπα να κανω μια παραγγελια δοκιμαστικα απο sportsdirect και να πατησω να πληρωσει με ΡΡ και μου βγαζει το εξης προβλημα http://prntscr.com/8bpjb5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως εφτιαξα ΡΡ πριν μια βδομαδα,εκανα την καρτα confirm σημερα το πρωι (μου βγαζει κανονικα τωρα verified) και ειπα να κανω μια παραγγελια δοκιμαστικα απο sportsdirect και να πατησω να πληρωσει με ΡΡ και μου βγαζει το εξης προβλημα http://prntscr.com/8bpjb5

 

Άρα άνθρακας ο θησαυρός!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ooooo αλλαζουν τα δεδομένα... λογικά το ιδιο μηνυμα θα βγάλει και σε μένα..

 

παρόλο που κάνει confirm το paypal δηλαδή το πράγμα μπλοκάρετε από αλλού...από τις τράπεζες της ελλάντισταν πιθανών...

 

ελεος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αχααα επομένως αφού Το paypal κονφιρμάρει τη διαδικασία δηλαδή... τι κανει νιαου νιαου στα κεραμίδια... η διαδικασία μπλοκάρετε από το αφγανιστάν..θα χρειάζεται υπουργική αποφαση μάλλον... επομενως αυτά που λεγονταν ότι το paypal δεν προχωράει την διαδικασία ακυρα..

 

Οχι αλλο κάρβουνο ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεύτερη φορά έχει καταφέρει να περάσει κανείς χρήματα με το γνωστό κόλπο;;

Τέσσερις φορές μέσα σε δύο μήνες με χρεωστική κάρτα AmEx Bonus της Alpha Bank.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...