Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μην κουραζεστε αδικα μου το επιβεβαιωσαν και απο το ebay λογω CC δεν λειτουργουν οι αγορες με πιστωτικες χρεωστικες καρτες προς το εξωτερικο, ηθελα να παραγγειλω ανταλλακτικο για το αυτοκινητο μου και παιδευομουνα 5 μερες μεχρι να καταλαβω τι γινοτανε!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το πρόβλημα των καρτών παρακάμφθηκε, αυτό άλλωστε λέμε στο νήμα εδώ και εβδομάδες. Όμως τώρα μας έκοψαν και την χρήση του balance!
Γιατί; Αυτά είναι χρήματα στο εξωτερικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα των καρτών παρακάμφθηκε, αυτό άλλωστε λέμε στο νήμα εδώ και εβδομάδες. Όμως τώρα μας έκοψαν και την χρήση του balance!

Γιατί; Αυτά είναι χρήματα στο εξωτερικό.

ΟΠΑ ΟΠΑ, μαλλον εχω χασει επισοδεια, τι εχει παιχτει;; δηλαδη αν βαλω λεφτα στο balance με το κολπο Request money παλι δε θα μπορω να κανω παραγγελεια;;Τουλαχιστον αμα τα βαλω στο balance θα μπορω μετα να τα γυρισω πισω στην καρτα ή εστω σε μια καρτα ;;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα των καρτών παρακάμφθηκε, αυτό άλλωστε λέμε στο νήμα εδώ και εβδομάδες. Όμως τώρα μας έκοψαν και την χρήση του balance!

Γιατί; Αυτά είναι χρήματα στο εξωτερικό.

Εγώ μια χαρά κάνω αγορές από το balance και σε διαφορετικά site

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, την 1η φορά 63 ευρώ με Visa prepaid Eurobank.

       την 2η φορά 50 ευρώ  με την ίδια κάρτα.

 

Ελπίζω να υπάρξει και 3η.

Η κάρτα σου verified στο paypal ή όχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως εφτιαξα ΡΡ πριν μια βδομαδα,εκανα την καρτα confirm σημερα το πρωι (μου βγαζει κανονικα τωρα verified) και ειπα να κανω μια παραγγελια δοκιμαστικα απο sportsdirect και να πατησω να πληρωσει με ΡΡ και μου βγαζει το εξης προβλημα http://prntscr.com/8bpjb5

Λαθος δικο μου, μαλλον δε το διατυπωσα σωστα, εγω αυτο που εννοω, ειναι οτι ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΚΟΛΠΟ ΜΕ REQUEST MONEY δοκιμασα να κανω παραγγελια, δηλαδη το balance μου ειναι 0(βασικα ειναι 3.00 απο οταν εκανα την καρτα confirm, γιατι πατησα να μου στειλουν 2ο κωδικο).Σαν να πηγα να κανω παραγγελια με PP πριν απο τα CC
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Talos μην παραπληροφορείς...

Αγοραπωλησίες γίνονται κανονικά από το balance.

Αυτό που δεν γινόταν είναι η προσθήκη καρτών στο paypal, δώρο άδωρο βέβαια αφού λόγω cc πάλι δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...