Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού

mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεύτερη φορά έχει καταφέρει να περάσει κανείς χρήματα με το γνωστό κόλπο;;

Τέσσερις φορές μέσα σε δύο μήνες με χρεωστική κάρτα AmEx Bonus της Alpha Bank.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
  • Απαντήσεις 14,8k
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

Αρχικά, χρειαζόμαστε μια δεύτερη διεύθυνση email (όχι αυτή που έχουμε στο PayPal) και στην οποία έχουμε πρόσβαση. Εγώ χρησιμοποίησα ένα παλιό gmail που είχα. Εννοείται χρειαζόμαστε και χρεωστική κάρτα

Παιδια δεν σας δουλευω αλλα cc δεν υπαρχουν πλεον. Λοιπον απο paypal κανω request money σε ενα διπλο mail. Μπαινω στο μαιλ που εκανα request και εγω με την χρεωστικη εθνικης πληρωσα στον εαυτο μου σ

εάν κρίνουμε τον τρόπο σκέψης τους στην ελλάδα, λογικά στα είδη σιδερώματος 

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μην κουραζεστε αδικα μου το επιβεβαιωσαν και απο το ebay λογω CC δεν λειτουργουν οι αγορες με πιστωτικες χρεωστικες καρτες προς το εξωτερικο, ηθελα να παραγγειλω ανταλλακτικο για το αυτοκινητο μου και παιδευομουνα 5 μερες μεχρι να καταλαβω τι γινοτανε!!!!!

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Το πρόβλημα των καρτών παρακάμφθηκε, αυτό άλλωστε λέμε στο νήμα εδώ και εβδομάδες. Όμως τώρα μας έκοψαν και την χρήση του balance!
Γιατί; Αυτά είναι χρήματα στο εξωτερικό.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Το πρόβλημα των καρτών παρακάμφθηκε, αυτό άλλωστε λέμε στο νήμα εδώ και εβδομάδες. Όμως τώρα μας έκοψαν και την χρήση του balance!

ΟΠΑ ΟΠΑ, μαλλον εχω χασει επισοδεια, τι εχει παιχτει;; δηλαδη αν βαλω λεφτα στο balance με το κολπο Request money παλι δε θα μπορω να κανω παραγγελεια;;Τουλαχιστον αμα τα βαλω στο balance θα μπορω μετα να τα γυρισω πισω στην καρτα ή εστω σε μια καρτα ;;
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Εγώ μια χαρά κάνω αγορές από το balance και σε διαφορετικά site

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Ναι, την 1η φορά 63 ευρώ με Visa prepaid Eurobank.

την 2η φορά 50 ευρώ  με την ίδια κάρτα.

Ελπίζω να υπάρξει και 3η.

Η κάρτα σου verified στο paypal ή όχι;

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Εγω παντως εφτιαξα ΡΡ πριν μια βδομαδα,εκανα την καρτα confirm σημερα το πρωι (μου βγαζει κανονικα τωρα verified) και ειπα να κανω μια παραγγελια δοκιμαστικα απο sportsdirect και να πατησω να πληρωσει με ΡΡ και μου βγαζει το εξης προβλημα http://prntscr.com/8bpjb5

Λαθος δικο μου, μαλλον δε το διατυπωσα σωστα, εγω αυτο που εννοω, ειναι οτι ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΚΟΛΠΟ ΜΕ REQUEST MONEY δοκιμασα να κανω παραγγελια, δηλαδη το balance μου ειναι 0(βασικα ειναι 3.00 απο οταν εκανα την καρτα confirm, γιατι πατησα να μου στειλουν 2ο κωδικο).Σαν να πηγα να κανω παραγγελια με PP πριν απο τα CC
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Talos μην παραπληροφορείς...

Αγοραπωλησίες γίνονται κανονικά από το balance.

Αυτό που δεν γινόταν είναι η προσθήκη καρτών στο paypal, δώρο άδωρο βέβαια αφού λόγω cc πάλι δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν.

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

• Δημιουργία νέου...

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.