Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μετά τις άπειρες προσπάθειες να κάνω verify την χρεωστική της alpha που έχω στο paypal και τα άπειρα άκυρα όλο αυτό τον καιρό, σήμερα το τοπίο άλλαξε!

πλέον μου βγάζει "Fatal Failure"!!!!! χαχαχαχαχα

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Eγώ πάντως το κάνω... το ξανακάνω το κόλπο με το request money και δεν καταφέρνω τίποτα... τρείς μέρες τώρα προσπαθώ καμια πενηνταριά φορές τη μέρα να περάσω 44 ολόκληρα ευρώ κι απλώς αρνείται... Να συνεχίσω την προσπάθεια μπας και πιάσει; Κάνω κάτι λάθος; =/ σχεδόν όλοι μου οι γνωστοί μια χαρά εχουν στείλει. Εγώ με τη χρεωστική visa της Eurobank.... τίποτα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ πάντως το κάνω... το ξανακάνω το κόλπο με το request money και δεν καταφέρνω τίποτα... τρείς μέρες τώρα προσπαθώ καμια πενηνταριά φορές τη μέρα να περάσω 44 ολόκληρα ευρώ κι απλώς αρνείται... Να συνεχίσω την προσπάθεια μπας και πιάσει; Κάνω κάτι λάθος; =/ σχεδόν όλοι μου οι γνωστοί μια χαρά εχουν στείλει. Εγώ με τη χρεωστική visa της Eurobank.... τίποτα...

 

καί γω στην ίδια κατάσταση με σένα ειμαι ... Κ το χειρότερο ειναι οτι με τοrequest money σου παίρνει και 0,9€ σε κάθε αποτυχία
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζήτησα από φίλο 40 ευρώ με το γνωστό τρόπο μου έβαλε μέσω Πειραιώς προπληρωμενη το ποσο και τελικά έλαβα 38.29€.Μπήκαν στο balance και έκανα αγορές από eBay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καί γω στην ίδια κατάσταση με σένα ειμαι ... Κ το χειρότερο ειναι οτι με τοrequest money σου παίρνει και 0,9€ σε κάθε αποτυχία

Προσωπικά δεν μ' έχει χρεώσει τίποτα προς το παρόν... Απλώς μου βγαίνει μήνυμα πάνω από τη φόρμα We're sorry, we couldn't complete your purchase using this card, because it has been denied by the card issuer. Please enter a new credit or debit card to continue payment.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δεν μ' έχει χρεώσει τίποτα προς το παρόν... Απλώς μου βγαίνει μήνυμα πάνω από τη φόρμα We're sorry, we couldn't complete your purchase using this card, because it has been denied by the card issuer. Please enter a new credit or debit card to continue payment.

το έχεις τσεκάρει στις κινήσεις του λογαριασμού;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τη western union μόνο

 

Μου βγαζει αυτο το μηνυμα οταν παω να κανω την αγορα μεσω western union. Τι μπορει να εννοει ο ποιητης?  :unsure:

 

The payment amount does not correspond to the limit set by WESTERN UNION:USD 20.01~5000.00.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δεν μ' έχει χρεώσει τίποτα προς το παρόν... Απλώς μου βγαίνει μήνυμα πάνω από τη φόρμα We're sorry, we couldn't complete your purchase using this card, because it has been denied by the card issuer. Please enter a new credit or debit card to continue payment.

καί γω με MC prepaid Πειραιώς το ίδιο βλέπω,

''because it has been denied by the card issuer'' μπορεί να μπλόκαρε η τράπεζα την κάρτα;;

Μια φορά μόνο δούλεψε σε μένα ''Request Money'' :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου βγαζει αυτο το μηνυμα οταν παω να κανω την αγορα μεσω western union. Τι μπορει να εννοει ο ποιητης?  :unsure:

 

The payment amount does not correspond to the limit set by WESTERN UNION:USD 20.01~5000.00.

Ποσα χρηματα στελνεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου βγαζει αυτο το μηνυμα οταν παω να κανω την αγορα μεσω western union. Τι μπορει να εννοει ο ποιητης?  :unsure:

 

The payment amount does not correspond to the limit set by WESTERN UNION:USD 20.01~5000.00.

Το κόστος των αγορών να είναι από $ 20.01

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κόστος των αγορών να είναι από $ 20.01

 

Προφανως! Δεν ειχα ουτε την υπομονη να διαβασω καλα καλα τι λεει.

15€ προσπαθουσα να στειλω. Αρα πρεπει να βρω και κατι αλλο να προσθεσω για να πιασω το οριο.

Επειδη ειναι η πρωτη μου φορα με western union, υπαρχει προμηθεια, γενικα κατι που πρεπει να ξερω? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως! Δεν ειχα ουτε την υπομονη να διαβασω καλα καλα τι λεει.

15€ προσπαθουσα να στειλω. Αρα πρεπει να βρω και κατι αλλο να προσθεσω για να πιασω το οριο.

Επειδη ειναι η πρωτη μου φορα με western union, υπαρχει προμηθεια, γενικα κατι που πρεπει να ξερω? 

διάβασε  εδώ https://www.westernunion.gr/WUCOMWEB/staticMid.do?method=load&countryCode=GR&languageCode=el&pagename=osMoneyTransfer

 

μάζεψε τα όλα σου τα "θέλω" και πλήρωσε με μία  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο amazon.de φαίνεται να προχωράει τελικά

Δε κοκκίνησε και δεν έβγαλε τίποτα για verify payment.

 

Είναι στο στάδιο "being prepared for shipping"

 

Τώρα θα δούμε 

 

Στο γαλλικό λέει please verify payment method

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλη δουλειά δεν είχα από το να βγαίνω να παραπληροφορώ...
Ο Zapard7 μας έδειξε ένα μήνυμα που του εμφάνισε το Paypal σε μια προσπάθεια πληρωμής του. Έχοντας κι εγώ το ίδιο μήνυμα σήμερα ενώ έχω χρήματα στο balance, νόμιζα ότι κι αυτός έχει balance και του αρνείται την πληρωμή το Paypal.
 

Λαθος δικο μου, μαλλον δε το διατυπωσα σωστα, εγω αυτο που εννοω, ειναι οτι ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΚΟΛΠΟ ΜΕ REQUEST MONEY δοκιμασα να κανω παραγγελια, δηλαδη το balance μου ειναι 0(βασικα ειναι 3.00 απο οταν εκανα την καρτα confirm, γιατι πατησα να μου στειλουν 2ο κωδικο).Σαν να πηγα να κανω παραγγελια με PP πριν απο τα CC

Σ'ευχαριστώ που το έγραψες γιατί κάποιοι αμμέσως έβγαλαν τα μαχαίρια...
Αλλά το φταίξιμο είναι δικό μου. Παρασύρθηκα από το όμοιο μήνυμα που είχα και νόμιζα ότι είχες κι εσύ χρήματα στο balance του Paypal.

Ζητώ συγνώμη αν δημιουργήθηκε πρόβλημα σε κάποιον από το λάθος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...