Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια μια απορια.επειδη εκανα reset tο password γιατι ειχε κολλησει και τελος παντων δεν ηξερα πως αλλιως να το ξεμπλοκαρω. Ανοιξα το paypal account και μου γραφει οτι ειναι limited.και οταν παταω μου εχει κατι διαφορα θελει να περασω φωτογραφιες διπλωματος , ταυτοτητας κατι τετοια ζηταει. εχει τυχει σε κανεναν; ευτυχως εχω μονο 1.5 € στο balance. βεβαια περασα κατι φωτογραφιες κτλπ. και μου λεει in progress. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι ποσό περίπου αν επιτρέπεται; Γιατί και γω θέλω να μου στείλω ένα αρκετά μεγάλο ποσό και δεν μπορώ, ενώ δυο φορές κατάφερα να περάσω 10 και 20€ αντίστοιχα.

 

Πληρωσα 300 ευρω με πιστωτικη VISA και ελαβα στο λογαριασμο paypal 289 περιπου αν θυμαμαι καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω πειστεί οτι το Paypal παίζει καθυστερήσεις και τραινάρει την αποκατάσταση της κανονικής διαδικασίας πληρωμών για να τσεπώνει την προμήθεια. Διότι απο την στιγμή που σου επιτρέπει να κάνεις την πληρωμή μέσω Request Money η ελληνική τράπεζα δεν είναι πια θέμα capital controls.. Ασε που οι κάρτες πλέον περνάνε σε αρκετά μαγαζιά του εξωτερικού στο ίντερνετ. Θα μπορούσε να αποκαταστήσει το "φόρτωμα" χρημάτων απευθείας στο Balance με όριο οσο το ημερήσιο όριο αναλήψεων.. Αν θέλει κάποιος να βάζει ολα τα λεφτά του εκεί τι το νοιάζει το κράτος;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανες accept το ποσον στο ππ

 

Που παω να κανω accept το ποσο στο paypal;

 

NikosKallithea σε αυχαριστω πολυ φιλε για την βοηθεια σου.|Ολα ενtαξει.Μολις εκανα την πρωτη παραγγελια μου ,μετα τα cc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω πειστεί οτι το Paypal παίζει καθυστερήσεις και τραινάρει την αποκατάσταση της κανονικής διαδικασίας πληρωμών για να τσεπώνει την προμήθεια. Διότι απο την στιγμή που σου επιτρέπει να κάνεις την πληρωμή μέσω Request Money η ελληνική τράπεζα δεν είναι πια θέμα capital controls.. Ασε που οι κάρτες πλέον περνάνε σε αρκετά μαγαζιά του εξωτερικού στο ίντερνετ. Θα μπορούσε να αποκαταστήσει το "φόρτωμα" χρημάτων απευθείας στο Balance με όριο οσο το ημερήσιο όριο αναλήψεων.. Αν θέλει κάποιος να βάζει ολα τα λεφτά του εκεί τι το νοιάζει το κράτος;

+1

Δεν είμαι 100% βέβαιος, αλλά το θεωρώ πολύ πιθανό. Πόσο μεγάλα "τεχνικά προβλήματα" (όπως διάβασα σε άλλο post) μπορεί να έχει ένας κολοσσός σαν το PayPal, προκειμένου ν' αποκαταστήσει τη δυνατότητα χρήσης πιστωτικών καρτών ελληνικών τραπεζών;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω και εγώ παιδιά.. Απο τη στιγμή που δεχεται τη διαδικασία εισαγωγης αριθμών καρτών κ.λ.π. και στέλνει τους 4-ψηφιους paypal codes για το γνωστό μας από παλιά confirm απροβλημάτιστα...Γιατι να μπλοκάρει παραγγελίες.;;; Δεν είναι λογικό..Κάτι μου βρωμάει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΛΟΙ πατήσαμε "Συμφωνώ" στους όρους της τράπεζας μας ή βάλαμε φαρδιά πλατιά την υπογραφή μας και ΟΛΟΙ πατήσαμε "Συμφωνώ" στους όρους της PayPal... άρα δεν βρωμάει τίποτα... εμείς είμαστε ανώμαλοι που συμφωνήσαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ να ρωτήσω κάτι ;αφού το κόλπο με το paypal δεν μου έπιασε να ζητήσω από άλλη κάρτα χρήματα (account) και με την ίδια δοκίμασα και με άλλη δοκίμασα.

 

Τι προτείνετε να κάνω; Θέλω να κάνω αγορές μέσω eBay ,να πάω να βγάλω νέα κάρτα αλλού ;

 

(Είχα τόσο καιρό eurobank).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιος καμία ιδέα??

Παιδιά τα λεφτά από τις αποτυχημένες προσπαθείς στο PayPal, τα βάζει πίσω ή PayPal η μπα? με τον γνωστό τροπο...

Έχω μεταφέρει κάποια λεφτά ήθελα να βάλω και αλλα αλλα δεν με άφησε και έκανα αποτυχημένες προσπαθείς... Μήπως πρεπει να περάσει 24ωρες για να μπορέσω να τα περάσω με επιτυχία τα λεφτά στο PayPal ? μέχρι 99 ευρώ μπαίνουν σε μια μέρα αλλα πότε θα μπορέσω να βάλω αλλα τόσα?

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΛΟΙ πατήσαμε "Συμφωνώ" στους όρους της τράπεζας μας ή βάλαμε φαρδιά πλατιά την υπογραφή μας και ΟΛΟΙ πατήσαμε "Συμφωνώ" στους όρους της PayPal... άρα δεν βρωμάει τίποτα... εμείς είμαστε ανώμαλοι που συμφωνήσαμε.

 

Αγαπητέ φίλε οταν αποτυπώνεις τέτοιου ειδους απόψεις καλό ειναι να αναφέρεσαι για τον εαυτό σου και μόνο. Εμενα προσωπικα δεν με αντιπροσωπεύει η άποψη σου επομένως το "ΟΛΟΙ πατήσαμε" και "εμεις ειμαστε" δεν μου κολλάει και ουτε το αποδέχομαι

..

Επι της ουσίας όμως :

 

ΕΓΩ όταν συμφώνησα με τους όρους του paypal πριν 8 χρόνια που απο τότε εχω συνδεδεμένη κάρτα και κάνω χιλιεςδυο αγορές, δεν γνωριζα τότε οτι εν έτη 2015 θα κλείσουν οι τράπεζες επειδή στην ελλάδα κυκλοφορούσαν και κυκλοφορούν κάποια λαμόγια που ακομα δεν εχουν πάει φυλακή και παρέδωσαν τη χώρα στον x και y ψυχανώμαλο παιδεραστή πορνόγερο...

 

Ανώμαλοι είναι εκείνοι και όχι εγώ..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανανεωση σημερα ΗΠΑ dyndns διετης 52USD (72-20voucher) εγινε κανονικα με visa Πειραιως (την κλασσικη visa).

Με την ιδια καρτα προσπαθεια ανανεωσης freevoipdeal απετυχε!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σκέφτεται τι θα γινόταν αν το έκλειναν τελειως και δεν μπορούσατε να κάνετε τιποτα, το ππ ειναι δυστυχώς ενα μονοπωλειο και ολοι εξαρτώμεθα απο αυτο.

 

 

Οι οροι που λεει και ο φιλος @SeXBOX ήταν ιδιοι και οταν ιδρύθηκε το ππ, δηλαδή το request εχει παραπάνω feed, αρα τα εχουμε υπογράψει ολοι δεν φταίνε παντα οι άλλοι, οποίος λοιπόν δεν συμφωνεί μπορεί άπλα να μην κάνει συναλλαγές με το ππ και να περιμένει να αρθούν τα cc

Επεξ/σία από NikosKallithea
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ φίλε οταν αποτυπώνεις τέτοιου ειδους απόψεις καλό ειναι να αναφέρεσαι για τον εαυτό σου και μόνο. Εμενα προσωπικα δεν με αντιπροσωπεύει η άποψη σου επομένως το "ΟΛΟΙ πατήσαμε" και "εμεις ειμαστε" δεν μου κολλάει και ουτε το αποδέχομαι

..

Επι της ουσίας όμως :

 

ΕΓΩ όταν συμφώνησα με τους όρους του paypal πριν 8 χρόνια που απο τότε εχω συνδεδεμένη κάρτα και κάνω χιλιεςδυο αγορές, δεν γνωριζα τότε οτι εν έτη 2015 θα κλείσουν οι τράπεζες επειδή στην ελλάδα κυκλοφορούσαν και κυκλοφορούν κάποια λαμόγια που ακομα δεν εχουν πάει φυλακή και παρέδωσαν τη χώρα στον x και y ψυχανώμαλο παιδεραστή πορνόγερο...

 

Ανώμαλοι είναι εκείνοι και όχι εγώ..

Δεν είμαι φίλος σου.

Έχω Paypal από το 2001.

Δημοκρατία έχουμε ότι θέλω θα λέω,

Δεν με ενδιαφέρει τι άλλο θα γράψεις παρακάτω, θα το παρακάμψω ή δεν θα το διαβάσω καθόλου.

Καλό απόγευμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

apostolosl, on 03 Sept 2015 - 5:34 PM, said:snapback.png

Αγαπητέ φίλε οταν αποτυπώνεις τέτοιου ειδους απόψεις καλό ειναι να αναφέρεσαι για τον εαυτό σου και μόνο. Εμενα προσωπικα δεν με αντιπροσωπεύει η άποψη σου επομένως το "ΟΛΟΙ πατήσαμε" και "εμεις ειμαστε" δεν μου κολλάει και ουτε το αποδέχομαι

..

Επι της ουσίας όμως :

 

ΕΓΩ όταν συμφώνησα με τους όρους του paypal πριν 8 χρόνια που απο τότε εχω συνδεδεμένη κάρτα και κάνω χιλιεςδυο αγορές, δεν γνωριζα τότε οτι εν έτη 2015 θα κλείσουν οι τράπεζες επειδή στην ελλάδα κυκλοφορούσαν και κυκλοφορούν κάποια λαμόγια που ακομα δεν εχουν πάει φυλακή και παρέδωσαν τη χώρα στον x και y ψυχανώμαλο παιδεραστή πορνόγερο...

 

Ανώμαλοι είναι εκείνοι και όχι εγώ..

Δεν είμαι φίλος σου.

Έχω Paypal από το 2001.

Δημοκρατία έχουμε ότι θέλω θα λέω,

Δεν με ενδιαφέρει τι άλλο θα γράψεις παρακάτω, θα το παρακάμψω ή δεν θα το διαβάσω καθόλου.

Καλό απόγευμα!

[Δικηγόρος του διαβόλου/ Mode on]

To "φίλε" είναι συνήθης έκφραση για να απευθύνεις σε κάποιον άγνωστο το λόγο - δεν υπήρχε λόγος να το παρεξηγήσεις.

Έχεις paypal από το 2001. E και λοιπόν?

Ασφαλώς ό,τι θες θα λές, όμως κάποιος άλλος δικαιούται να αμφισβητεί αυτά που λες.

Δε σου ζήτησε κανείς να διαβάσεις τα ποσταρίσματα οποιουδήποτε μέλους.

Καλό απόγευμα και σε σένα.

[Δικηγόρος του διαβόλου/ Mode off]

 

Ψυχραιμία παιδιά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, έχω ένα θέμα με την κάρτα, τη διέγραψα απ'το λογαριασμό του paypal και στη συνέχεια πρόσθεσα την ίδια πάλι, δε μου ζήτησε confirm. Έβαλα ένα ποσό στο balance με τη μέθοδο του request money αλλά μόλις προσπαθήσω να παραγγείλω από ebay μου λέει πως δεν έχω επιβεβαιώσει την κάρτα μου αλλά δεν υπάρχει πουθενά τέτοια επιλογή. Το έχει αντιμετωπίσει κάποιος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...