Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βρε παιδιά, αυτό δεν έλεγα πριν αλλά είπαμε δεν γίνεται;

Γιατί όταν στείλει κάποιος λεφτά από Ελλάδα προς paypal είναι σαν να πηγαίνουν στο εξωτερικό.

 

Εκτός αν εννοούσες από paypal balance κάποιου που είναι στο εσωτερικό, προς paypal balance.

 

 

Απο paypal balance σε balance πάνε κανονικά χωρίς πρόβλημα ανεξάρτητα που είναι οι λογαριασμοί. Αυτο είναι ξεκάθαρο και σε αυτο αναφερόμουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Φίλος με συνεργείο αυτοκινήτων είναι απελπισμένος, δεν μπορεί να φέρει ούτε βίδα απ' έξω και το ενοίκιο τρέχει.

Από τα πιο αποφασισμένα άτομα να μείνει Ελλάδα μέχρι και πριν ένα μήνα και πλέον ετοιμάζει βιογραφικό για να φύγει.

Ένα ζαχαροπλαστείο, έχει σταματήσει τις παιδικές τούρτες, καθώς δεν μπορεί να εισάγει αναλώσιμα.

Επίσης το καθαριστήριο δίπλα μου υπολειτουργεί γιατί δεν υπάρχει υγρό για το στεγνό καθάρισμα.

Τέλος, η μάνα μου δεν βρίσκει αντικαρκινικό φάρμακο Femara γιατί και αυτό είναι εισαγόμενο, επιστρέφει στο ελληνικό ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΠΙΑΝΕ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά κι εγώ έχω ένα ευκαταφρόνητο ποσό στο balance του paypal

όποιος έχει ανάγκη κάτι από έξω μέχρι ενός ορίου μπορώ να βοηθήσω

καλή συνέχεια στην προσπάθεια σας

 

Πολύ ευγενικό εκ μέρους σου!

Μπράβο!

Αντί να το χρησιμοποιήσεις ο ίδιος για κάτι, προσφέρεσαι να βοηθήσεις άλλους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω τουριστες πελατες στο μαγαζι κ τους δινω μετρητα και μου τα περνανε σε paypal αμεσα :-)

Χαχα που εχεις το μαγαζι φιλε μου να ερθει το μισο insomnia μια βολτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα που εχεις το μαγαζι φιλε μου να ερθει το μισο insomnia μια βολτα.

ε καλα δε μιλαω για τρελα πραγματα,

ενα πελατη απο αυστρια κ ενα απο βελγιο εχω με paypal κ με εξυπηρετησαν οι ανθρωποι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι Σεπτέμβρη-Οκτώβρη καλά θα είναι!

Μην είναι Σεπτέμβρη-Οκτώβρη του επόμενου έτους!! :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι Σεπτέμβρη-Οκτώβρη καλά θα είναι!

Μην είναι Σεπτέμβρη-Οκτώβρη του επόμενου έτους!! :-D

Δεν νομίζω :P

Πάντως σαν αισιόδοξος άνθρωπος που είμαι νομίζω προς τέλη Αυγούστου με αρχές Σεπτέμβρη θα βγουν τα cc. Έτσι πιστεύω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ευγενικό εκ μέρους σου!

Μπράβο!

Αντί να το χρησιμοποιήσεις ο ίδιος για κάτι, προσφέρεσαι να βοηθήσεις άλλους!

 

να'σαι καλά πατριώτη!

 

ξέρεις μήπως γιατί ενώ κάνω ανάκτηση κωδικού δεν μου στέλνει στο email ενώ γράφει ότι σε 10' θαρθει email ανάκτησης

είχα έναν παλιότερο λογαριασμο που χα ξεχάσει τον κωδικό και δεν μου το κάνει. που να απευθυνθώ μέσα στο forum?

ευχαριστώ

Δεν νομίζω :P

Πάντως σαν αισιόδοξος άνθρωπος που είμαι νομίζω προς τέλη Αυγούστου με αρχές Σεπτέμβρη θα βγουν τα cc. Έτσι πιστεύω.

 

προσωπικά είμαι συγκρατημένα αισιόδοξος ότι αν στην Κύπρο έκαναν 2 έτη, ίσως εδώ κάνουν 1 έτος

για λίγο καιρό δεν τους πιστεύω γιατί αν δεις πόσα ψέματα μας λενε τόσα χρόνια ΣΕ ΤΙ να τους πιστέψεις.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ έχω μπλέξει με τις βλακείες αυτές. Εύχομαι σύντομα να επιτρέψουν τις αγορές Online με κάποιο όριο έστω και μέσω πιστωτικής κάρτας χωρις το paypal. Π.χ. 60 ευρώ ημερησίως ή κάτι αντίστοιχο με τις αναλήψεις μετρητών.

Χρειάζομαι να αγοράσω διάφορα εξαρτήματα και software για τη δουλειά και δεν μπορώ, αξίας ούτε 50 eur όλα μαζί.
Όπως ανέφερε και κάποιος παραπάνω, υπάρχουν και ελείψεις στη αγορά:

 

1) Ήθελα να αγοράσω ποδήλατο για την γυναίκα που της το είχα τάξει για το καλοκαίρι - εξαντλημένο (άγνωστο πότε θα είναι διαθέσιμο)
2) Κάποια πολύ εξειδικευμένα ακουστικά (Ιταλικά) - Out of stock ακόμα και στον αντιπρόσωπο

Αν κρατήσει πολύ αυτή η κατάσταση, θα ζητησω από φίλους μου που μένουν εξωτερικό να μου βάλουν κανα 500άρικο στο paypal και να δώσω cash στους συγγενείς τους.

Η ειρωνία είναι ότι έχω χρήματα σε υπηρεσία online αλλά πρέπει υποχρεωτικά να επιστρέψουν με τον τρόπο που μπήκαν (πιστωτική κάρτα) πήγα να τα ρίξω στο paypal balance και απορίφθηκε η συναλλαγή.

Επίσης, είχα πάει φαντάρος στην Κύπρο και έχω λογαριασμό εκεί. Με βλέπω να πηγαίνων κανά 5ήμερο για διακοπές και να το εκμεταλευτώ επανενεργοποιώντας τους λογαριασμούς και βγάζοντας debit card και e-banking.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να'σαι καλά πατριώτη!

 

ξέρεις μήπως γιατί ενώ κάνω ανάκτηση κωδικού δεν μου στέλνει στο email ενώ γράφει ότι σε 10' θαρθει email ανάκτησης

είχα έναν παλιότερο λογαριασμο που χα ξεχάσει τον κωδικό και δεν μου το κάνει. που να απευθυνθώ μέσα στο forum?

ευχαριστώ

 

προσωπικά είμαι συγκρατημένα αισιόδοξος ότι αν στην Κύπρο έκαναν 2 έτη, ίσως εδώ κάνουν 1 έτος

για λίγο καιρό δεν τους πιστεύω γιατί αν δεις πόσα ψέματα μας λενε τόσα χρόνια ΣΕ ΤΙ να τους πιστέψεις.....

Αν δεν το "πάρω" αισιόδοξα τότε θα φουντάρω από μπαλκόνι. Γιατί στην Κύπρο κράτησε 2 χρονια με κούρεμα σε λογαριασμούς, οπότε φαντάσου εδώ που δεν έγινε κούρεμα. Είμαι τυχερός που στους εργοδότες μου τα 3 τελευταία χρονια μου τα βάζουν στην paypal(είναι από το εξωτερικό). Αλλά σε άλλου είδους με μετρητά(π.χ. βρεφικά) εχω φάει και εγώ το παλούκι και τα παιδιά μου... τι να κάνουμε όμως; υπομονή και όχι πανικός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να'σαι καλά πατριώτη!

 

ξέρεις μήπως γιατί ενώ κάνω ανάκτηση κωδικού δεν μου στέλνει στο email ενώ γράφει ότι σε 10' θαρθει email ανάκτησης

είχα έναν παλιότερο λογαριασμο που χα ξεχάσει τον κωδικό και δεν μου το κάνει. που να απευθυνθώ μέσα στο forum?

ευχαριστώ

 

Στο paypal έχεις χάσει τον κωδικό;

Για περίμενε λίγο, ή κοίτα και τα spam σου μήπως έχει πάει εκεί.

Μήπως πάει σε άλλο email;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...