Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις αγόρασα ένα bundle μέσω paypal (στο groupees), η πληρωμή πέρασε κανονικά και πήρα τα παιχνίδια.

Δεν έγινε μέσω balance, δεν έχω φράγκο εκεί, αλλά μέσω της συνδεδεμένης χρεωστικής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας παιδιά,

 

Προσπαθώ να αγοράσω απο gog.com είτε με paypal (που τραβάει απο χρεωστική πειραιώς) είτε απευθείας με τη χρεωστική και τρώω άκυρο. Ξέρετε αν μπορώ να κάνω κάτι;; Πχ να φορτίσω το paypal balance κάπως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

<br><br><br><br><br><br>

Μηπως μπορει να μου πει κάποιος τι έκανα ? Γιατί είμαι άσχετος και δεν ξέρω τι μου γινετε. Τι πρέπει να περιμένω ? Χρεωθηκα ? Δεν χρεωθηκα? Παρήγγειλα? Δεν παρήγγειλα? Τα παρακάτω στοιχεία είναι από τον λογαριασμό μου στο PayPal <br><br><br><br><br><br>

Sep 11, 2015 Bill To [email protected] Canceled Details Bill To [email protected] €124.00 EUR<br><br><br><br><br>

Select record 1 Sep 11, 2015 Bill To [email protected] Canceled Details Bill To [email protected] €125.00 EUR<br><br><br><br><br>

Select record 2 Sep 11, 2015 Order To Sportsdirect.com Pending Details Order To Sportsdirect.com O-5PU72856DF582642U -€117.17 EUR<br><br><br><br><br>

Ευχαριστώ πολύ για την οποία βοήθεια και να μου προσφέρεται

Επεξ/σία από kostas6212
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά, 

 

Γνωρίζει κανείς το ημερήσιο χρηματικό όριο αγορών, με Χρεωστική Κάρτα VISA, της Τράπεζας Πειραιώς;

 

Ευχαριστώ θερμά για οποιαδήποτε απάντηση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά, 

 

Γνωρίζει κανείς το ημερήσιο χρηματικό όριο αγορών, με Χρεωστική Κάρτα VISA, της Τράπεζας Πειραιώς;

 

Ευχαριστώ θερμά για οποιαδήποτε απάντηση!

Απ'ό,τι γνωρίζω, δεν υπάρχει όριο για τις αγορές. Όριο υπάρχει μόνο για την ανάληψη μετρητών από τα ΑΤΜ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά, 

 

Γνωρίζει κανείς το ημερήσιο χρηματικό όριο αγορών, με Χρεωστική Κάρτα VISA, της Τράπεζας Πειραιώς;

 

Ευχαριστώ θερμά για οποιαδήποτε απάντηση!

Στη δικιά μου είναι €600/ημέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά, 

 

Γνωρίζει κανείς το ημερήσιο χρηματικό όριο αγορών, με Χρεωστική Κάρτα VISA, της Τράπεζας Πειραιώς;

 

Ευχαριστώ θερμά για οποιαδήποτε απάντηση!

 

 

Yπάρχει όριο αλλά δεν είναι για όλους τους χρήστες το ίδιο. Για κάποιους είναι 600 για άλλους 800 για άλλους περισσότερο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<br><br>

Μηπως μπορει να μου πει κάποιος τι έκανα ? Γιατί είμαι άσχετος και δεν ξέρω τι μου γινετε. Τι πρέπει να περιμένω ? Χρεωθηκα ? Δεν χρεωθηκα? Παρήγγειλα? Δεν παρήγγειλα?<br><br>

Sep 11, 2015 Bill To [email protected] Canceled Details Bill To [email protected] €124.00 EUR<br>

Select record 1 Sep 11, 2015 Bill To [email protected] Canceled Details Bill To [email protected] €125.00 EUR<br>

Select record 2 Sep 11, 2015 Order To Sportsdirect.com Pending Details Order To Sportsdirect.com O-5PU72856DF582642U -€117.17 EUR

 

Ευχαριστώ πολύ για την οποία βοήθεια και να μου προσφέρεται

Απ' ό,τι καταλαβαίνω, προσπάθησες να ζητήσεις χρήματα μέσω "Request Money" από το [email protected] (δεν γνωρίζω αν το e-mail address είναι δικό σου) δύο φορές (€125.00 & €124.00 αργότερα). Και τα δύο αιτήματα ακυρώθηκαν. Πριν από αυτό έκανες μια παραγγελία από το SportsDirect.com ύψους €117.17 η οποία δεν έχει ολοκληρωθεί ακόμα. Μήπως δεν έχεις αρκετά χρήματα στο PayPal balance ή/και η συνδεδεμένη κάρτα (αν έχεις) δεν γίνεται δεκτή;

 

Αν έχεις κάποιο screenshot του πίνακα που περιγράφεις ίσως βοηθήσει περισσότερο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις κοίταξα τα help pages της PayPal. Η παραγγελία που έκανες στο Sportsdirect.com φαίνεται πως πέρασε, απλά δεν χρεώθηκες ακόμα γι'αυτό και εμφανίζεται ως "Pending". Λογικά θα σε χρεώσουνε τις επόμενες ημέρες.

 

Και όσον αφορά τις τελευταίες 2 ακυρωμένες συναλλαγές, απ'ό,τι καταλαβαίνω προσπάθησες να κάνεις το κόλπο με το "Request Money" 2 φορές και ακύρωσες και τις δύο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...