Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια τωρα με τα cc μου εβαλαν και εναν δευτερο λογαριασμο στην ιδια  χρεωστικη καρτα...Πως μπορω να ελεγξω απο ποιον λογαριασμο θα  μπορω να κανω request money στο paypal?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

τελικά από origin δεν υπάρχει περίπτωση να κάνω αγορά ε?

Το κόλπο δεν λειτουργει για εμένα οπότε δεν έχω άλλη επιλογή.

 

Το GOG λειτουργεί?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα , οταν πια ερθει η ωρα που δεχομαστε το μηνυμα 

The card you entered cannot be used for this payment Please enter a different credit or debit card

Ειμαστε σε μονιμο αδιεξοδο η μπορουμε να κανουμε κατι ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bρετανική εταιρεία προσέφυγε στο ΣτΕ - Υποστηρίζει πως τα capital controls στην Ελλάδα είναι παράνομα

Http://m.lifo.gr/now/economy/75228

 

Λέτε να βρεθεί λύση απ' έξω....!?

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα , οταν πια ερθει η ωρα που δεχομαστε το μηνυμα 

The card you entered cannot be used for this payment Please enter a different credit or debit card

Ειμαστε σε μονιμο αδιεξοδο η μπορουμε να κανουμε κατι ; 

Ποια κάρτα είναι? Ξαναπροσπάθησε μετά από 5 λεπτά. Μπορεί να στην πάρει.

Bρετανική εταιρεία προσέφυγε στο ΣτΕ - Υποστηρίζει πως τα capital controls στην Ελλάδα είναι παράνομα

Http://m.lifo.gr/now/economy/75228

 

Λέτε να βρεθεί λύση απ' έξω....!?

Λίγο απίθανο το βρίσκω...Αφού η απόφαση για τα cc ήταν της τότε πολιτικής ηγεσίας. Δεν νομίζω  πως μπορεί μια χώρα εξωτερικού να  βγάλει απόφαση για εμάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yπάρχει όριο αλλά δεν είναι για όλους τους χρήστες το ίδιο. Για κάποιους είναι 600 για άλλους 800 για άλλους περισσότερο.

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

 

Φίλε spartak1,

 

Μήπως γνωρίζεις, βάση ποιών κριτηρίων, μεταλλάσσεται σε μικρότερο ή χαμηλότερο το όριο;

 

Σε ευχαριστώ προκαταβολικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα , οταν πια ερθει η ωρα που δεχομαστε το μηνυμα 

The card you entered cannot be used for this payment Please enter a different credit or debit card

Ειμαστε σε μονιμο αδιεξοδο η μπορουμε να κανουμε κατι ; 

 

Εγώ για αγορά από amazon.uk, μετά από πάμπολες απορείψεις, τελικά τη δέχτηκε. Αλλά δοκίμαζα για 2 εβδομάδες πρωί-μεσημέρι-βράδυ....

 

Εν το μεταξύ, τώρα συνηδιτοποίησα ότι αυτή η κατάσταση σηκώνει άπειρο τρολλλλ

 

- Ρε παιδιά, προσπαθώ να ψωνίσω από ebay αλλά μου βγάζει σφάλμα...

- Ναι, γνωστό. Τι προσπαθείς να αγοράσεις?

- Ένα screen protector.

- Βάζεις κανονικά το προιόν στο καλάθι, και στο checkout, πριν ολοκληρώσεις την πληρωμή, γράφεις

""super_su_avoidcc_item!=screen_protector##I##a&m(*&^su^$#(#ch&*$($&(@(@a832FU(cki)55$%ng!@#vic%*$^tim""
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια κάρτα είναι? Ξαναπροσπάθησε μετά από 5 λεπτά. Μπορεί να στην πάρει.

 

Λίγο απίθανο το βρίσκω...Αφού η απόφαση για τα cc ήταν της τότε πολιτικής ηγεσίας. Δεν νομίζω πως μπορεί μια χώρα εξωτερικού να βγάλει απόφαση για εμάς.

Αν διαβάσεις το άρθρο λέει ότι προσέφυγε στο ΣτΕ....
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποιω Prepaid Visa της Eurobank , ειχα 3 επιτυχεις φορτωσεις αλλα μετα ξεκινησαν τα ακυρα. Το προβλημα ειναι οτι με την τελευταιο φορτωση δεν περασα ολοκληρο το ποσο που ηθελα και ετσι εχω τα μισα χρηματα στην prepaid και τα αλλα στην paypal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

 

Φίλε spartak1,

 

Μήπως γνωρίζεις, βάση ποιών κριτηρίων, μεταλλάσσεται σε μικρότερο ή χαμηλότερο το όριο;

 

Σε ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Τα κριτήρια σχετίζονται υποθέτω με τη συναλλακτική σχέση που έχει κάποιος με την τράπεζα. Επίσης μπορείς με αίτηση σου να ζητήσεις μεγαλύτερο ημερήσιο όριο αγορών

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υμμμμμμ. Αγόρασα κανονικά μέσω paypal μέσω pre paid απο το playstore. Οταν όμως προσπαθώ να πάρω κατι απο ebay, εχω error We couldn't complete your purchase, because the card issuer declined the card MasterCard xxxxxxx
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

 

Φίλε spartak1,

 

Μήπως γνωρίζεις, βάση ποιών κριτηρίων, μεταλλάσσεται σε μικρότερο ή χαμηλότερο το όριο;

 

Σε ευχαριστώ προκαταβολικά.

Το όριο είναι το όριο αγορών της κάρτας απο το ιντερνετ. Νομίζω απο default είναι 600€ αλλά μπορείς να το αλλάξεις (τα cc βέβαια το είχαν απαγορεύσει αυτό, δεν ξέρω αν τώρα επιτρέπται). Εγώ π.χ. το είχα αλλάξει μέσω ebanking και είχα βάλει όριο 1500.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υμμμμμμ. Αγόρασα κανονικά μέσω paypal μέσω pre paid απο το playstore. Οταν όμως προσπαθώ να πάρω κατι απο ebay, εχω error We couldn't complete your purchase, because the card issuer declined the card MasterCard xxxxxxx

 

 

Τα ιδια και σε μενα με mastercard debit Πειραιως εδω και 3 μερες και σε κινεζομαγαζα και σε ευρωπαικα σαιτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...