Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξέρω για εσάς αλλά σε εμένα τα cc κάνανε πολύ καλό αλλά και κακό(όχι πλέον μιας και μπορούμε εγχώρια από σήμερα). Εκεί που σχεδόν ξεμέναμε από λεφτά τέτοιες μέρες τους προηγούμενους μήνες τώρα μας μείνανε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ενα μεγαλο ευχαριστω στον χρηστη  ΓΕΙΑννης

για την βοηθεια του στην ενισχυση του paypal balance μου για μια αγορα μου.

Σορρυ αλλα ειμαι υποχρεωμενος να το αναφερω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H paysafe mastercard δεν εκδίδεται απο ελληνική τράπεζα, οπότε δουλεύει για αγορές στο εξωτερικό. Αυτό που πρέπει να διευκρινισεις είναι αν η βουλγάρικη paysafe μπορεί να τη γεμίσει (φορτώσει με ευρω) . Aυτό θέλει διευκρίνηση. Το λέω επειδη είναι σε άλλο νόμισμα (λέβα)

Γιατί να είναι απαραίτητα σε ευρώ? Δε θα μου κάνει το εκάστοτε site τη μετατροπή? Συνήθως έχει να επιλέξεις νόμισμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 για την ακρίβεια μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις αλλά όχι να κάνεις generate new pins, πχ το Lidl είχε σφραγισμένα πακέτα με paysafe pins που είχαν εκδοθεί πριν τα capital controls τα οποία μπορείς να χρησιμοποιήσεις, το θέμα είναι ότι από την αρχή των capital controls δεν εκδίδονται νέα pins...

τα πακέτα του  lidl λειτουργούνε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σημερα δοκιμασα να κανω παραγγελια σε κινα απο υπολογιστη στην Αυστραλια μεσω TEAMVIEWER. εφαγα ακυρο. δεν μπορω να καταλαβω γιατι ομως. αφου υποτιθεται οτι οι αγορες στο εξωτερικο με καρτες γινονται (VISA). Μηπως πρεπει να ενημερωσω την τραπεζα πρωτα οτι θα βρισκομαι στο εξωτερικο ; Παντως αμα δουλεψει αυτο λυσαμε το προβλημα μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να ρωτήσω,

αν αγοράσω paysafe από ελλάδα (για ανανέωση του uploaded) θα δουλέψει?

 

Δε μπορείς να αγοράσεις. Η εταιρία δεν επιτρέπει την έκδοση της στην Ελλάδα από τις 29/6

τα πακέτα του  lidl λειτουργούνε ?

 

Οχι γιατι βγαίνουν ηλεκτρονικά οι κωδικοί και δε σου δίνει κωδικό για Paysafe

Επεξ/σία από spartak1
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να πω οτι πριν λιγο μου εστειλε φιλος απο αυστρια 60 ευρω σε paypal,

μπηκαν στο balance και αγορασα κανονικα απο ebay,

οπου πριν δεν μπορουσε να ολοκληρωσει την αγορα λογω μηδενικου balance γιατι επρεπε να τραβηξει απο την καρτα 

 

οποτε ο σιγουρος τροπος προς το παρον ειναι αποστολη απο λογαριασμο paypal εξωτερικου

 

ένας από τους λόγους για τους οποίους θα πάω Βερολίνο τον άλλο μήνα είναι και αυτός! Για να "φορτίσω" το paypal με 500,00 ευρώ top up

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν βρεις και φτηνο εισητηριο .........

 

αν κανεις και μια ανταλλαγη με 2 φιλους που επειγονται για φαρμακα ητοι ευρω εδω και τους τα βαζεις εξω θα κανεις και ψυχικο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ένας από τους λόγους για τους οποίους θα πάω Βερολίνο τον άλλο μήνα είναι και αυτός! Για να "φορτίσω" το paypal με 500,00 ευρώ top up

Στην αρχή διάβασα 500000€ και λές wtf!?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρηκα συγγενη με γερμανικη καρτα που εχει διαθεση να με βοηθησει  αλλα δεν σκαμπαζει απο τεχνολογια , πως μπορει να μου στειλει χρηματα στο paypal χωρις να εχει paypal account?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...