Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπον ειναι εντελως λοταρια εαν θα περασει.μια πληρωμη η οχι. Προσπαθω εδω και μερες να περασω μια πληρωμη για αγορα βινυλιου απο shadow kingdom records και δεν περναει με την καμια. Εχω δοκιμασει με πιστωτικη Eurobank visa, χρεωστικη Alpha visa,πιστωτικη Citybank (πλεον alpha) Visa, pay pal με εναλαξ τις παραπανω καρτες και δεν εχει περασει καμια φορα, * 5-6 μερες που εχω προσπαθησει.

Αντιθετα χτες, παραγγελια απο Napalm Records, παλι για αγορα βινυλιου, περασε με την μια (με Eurobank πιστωτικη Visa) και το δεμα σταλθηκε κιολας! Καπακι ξαναπροσπαθησα παλι shadow kingdom records και τον π@@λ@.....

Επεξ/σία από christos_75
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπερα παιδια και Καλο Μηνα!
Μια ερωτηση σχετικα με το γνωστο 'κολπο΄..
Επειδη εχω μονο μια καρτα χρεωστικη της Eurobank και την συνδεσα προσφατα στο paypal αλλα προφανως δεν μπορω να κανω αγορες..
Μπορω να κανω αυτο το κολπο με το αλλο το email και να παρω το ποσο απο την ιδια καρτα που εχω συνδεδεμενη στο pp μου?
Μιλαμε για ποσο 50Ε..
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια και Καλο Μηνα!

Μια ερωτηση σχετικα με το γνωστο 'κολπο΄..

Επειδη εχω μονο μια καρτα χρεωστικη της Eurobank και την συνδεσα προσφατα στο paypal αλλα προφανως δεν μπορω να κανω αγορες..

Μπορω να κανω αυτο το κολπο με το αλλο το email και να παρω το ποσο απο την ιδια καρτα που εχω συνδεδεμενη στο pp μου?

Μιλαμε για ποσο 50Ε..

 

 

Και εγω ειμαι στην ιδια ακριβως κατασταση....

 

Πηρα τα @@....δυστυχως....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας, θέλω να σας ρωτήσω αν γνωρίζετε κάποιο τρόπο ώστε να κάνω ανάληψη μέσω προπληρωμένης κάρτας. Λόγω του κάπιταλ κοντρόλ μόνο αγορές μπορώ να κάνω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδες.

 

Σκεφτομαι να παρω moneysafe για να μπορεσω να κανω καποιες αγορες που δεν γινονται μεσω paypal και θελω να ρωτησω αν οσοι απο εσας εχετε moneysafe καρτες μπορειτε να τις χρησιμοποιείτε χωρις κανενα προβλημα μετα τα CC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδιά.είμαι νέος στο φόρουμ.θα θελα να ρωτήσω κάτι για το paypal.εκανα χθες την εξής διαδικασία.απο κάρτα φίλου που έχει paypal μου έστειλε σαν δώρο καποιο ποσό στο account μου.Μου ήρθε κανονικά το ποσό καθώς το τσέκαρα αλλα οταν πήγα να κανω στο www.gearbest.com συναλλαγή για αγορά ενος κινητου το paypal ακύρωσε την πληρωμή κ τα χρηματα εμειναν στο account.τα φώτα σας παιδιά καθως τα χρήματα ειναι στο account  κ δδεν ξερω αν μπορω καν να τα παρω πίσω.ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρωι εκανα κανονικα αγορα μεσω PayPal με δεμενη απο παλια, καρτα αναληψεως / debit visa Πειραιως και ποσο 232,50€ απο HonorBuy για το Redmi Note 2.Περιμενα να φαω ακυρο, αλλα περασε κανονικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταλαβα... δηλαδη τζαμπα τα περασα στη καρτα.. τελεια..

Αν δεν το κανεις θα μεινεις με την απορία !!!

 

 

 

Αliexpress, αλι αλι και τρισαλί δεν περνάει με τίποτα κάρτα!

 

Είδε κανείς φώς;

Πρεπει να εισαι πολύ τυχερός με το Αliexpress, εκτος αν μιλήσεις με τον πωλητή και μπορέσεις να τον πληρώσεις με ππ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Είμαι αφάνταστα απογοητευμένος και στενοχωρημένος από την κατάσταση στη χώρα μου και όχι μόνο το τελευταίο διάστημα. Τώρα όμως αντιμετωπίζω και ένα άλλο πρόβλημα. Δεν μπορώ να αγοράσω κάποια σημαντικά για μένα πράγματα από το εξωτερικό για να ολοκληρώσω την διπλωματική μου εργασία. Προσπαθώ μέσω Paypal με τη προπληρωμένη πιστωτική κάρτα που έχω στη Eurobank να αγοράσω από Ebay αγγλίας και από άλλα ευρωπαικά καταστήματα. Σε κάθε περίπτωση όμως η τράπεζα δεν αποδέχεται τη συναλλαγή. Μήπως έχει κάποιος κάτι να μου προτείνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Είμαι αφάνταστα απογοητευμένος και στενοχωρημένος από την κατάσταση στη χώρα μου και όχι μόνο το τελευταίο διάστημα. Τώρα όμως αντιμετωπίζω και ένα άλλο πρόβλημα. Δεν μπορώ να αγοράσω κάποια σημαντικά για μένα πράγματα από το εξωτερικό για να ολοκληρώσω την διπλωματική μου εργασία. Προσπαθώ μέσω Paypal με τη προπληρωμένη πιστωτική κάρτα που έχω στη Eurobank να αγοράσω από Ebay αγγλίας και από άλλα ευρωπαικά καταστήματα. Σε κάθε περίπτωση όμως η τράπεζα δεν αποδέχεται τη συναλλαγή. Μήπως έχει κάποιος κάτι να μου προτείνει;

στην σελίδα 182 #2718

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...