Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συγνώμη αλλά γελάω με τα κόκκινα. Επίσημο δελτίο της ΕΕΤ να αναφέρεται σε κάτι τέτοιο? :P χαχαχαχαχα

 

Αυτο που εννοεί είναι ότι ο παροχος που διεκπεραιώνει τις συναλλαγές αυτες εκ μέρους των πορνογραφικων sites είναι κάποιος που διεκπεραιώνει και άλλες συναλλαγές άλλου χαρακτήρα. Αυτοι παρόλαυτα μπλοκάρουν κάθε συναλλαγή με αυτόν τον πάροχο επειδη η πλειοψηφία των συναλλαγών είναι για τα παραπάνω sites

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μπορει καποιος να μου πει καποιος πως γινεται η διαδικασια balance ? η αν εχω εναν φιλο που εχει pyapal να μεταφερω τα χρηματα σε αυτον και να κανω την παραγγελεια απο αυτον  γινεται? ποια διαδικασια ειναι πιο ευκολη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι πληρωσες τοσα πολλα;

Εγω το παρελαβα σημερα απο vickmall 170 ευρω με θηκες δωρο http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-note-2-hongmi-note-2-smartphone-4g-fdd-lte-mtk-helio-x10-octa-core-2-0ghz-2gb-16gb-5-5-inch-fhd-13-0mp.html

 

Πηρα 32GB και επελεξα EU Warehouse.Βασικα για εναν φιλο ηταν, αυτος ηθελε απο εκει για να το παρει γρηγορα (DHL)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην σελίδα 182 #2718

 

Ευχαριστώ. Μόλις έκανα αυτό το "κόλπο" χωρίς επιτυχία. Στο τελευταίο βήμα, αφού πατήσω "Review and Continue" αναφέρει: "The card you entered cannot be used for this payment. Please enter a different credit or debit card number."

 

Έβαλα τα στοιχεία της κάρτας που έχω στο Paypal στην οποία έχω τα χρήματα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ευχαριστήσω τον φίλο που βρήκε τη λύση με το paypal. Είδα κι απόειδα και αφού δεν υπήρχε άλλος τρόπος, έκανα με αυτή τη λύση μόλις πριν από λίγο 2 αγορές από sportsdirect και από gearbest. Είχα φάει άκυρο επανειλημμένα με τον "κανονικό" προ cc τρόπο.

 

Και πάλι ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν παίδες εβαλα για πρώτη φορά λεφτά στο balance με τη μέθοδο που υπάρχει στο άλλο ποστ. Εύκολα και μπήκαν αμέσως...

 

'Εκανα ήδη και την πρώτη μου αγορά με balance από Κίνα... 5 ευρώ έβαλα για αρχή τις επόμενες μέρες θα φορτώσω περισσότερα...

 

Με προπληρωμένη visa πειραιώς έκανα request.

Το ebay χωρίς balance δεν τη δέχόταν πάντως, αν και μου έκανε μια αγορά απο Αγγλία πριν κάτι μέρες τις υπόλοιπες τις απορρίπτει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδες.

 

Σκεφτομαι να παρω moneysafe για να μπορεσω να κανω καποιες αγορες που δεν γινονται μεσω paypal και θελω να ρωτησω αν οσοι απο εσας εχετε moneysafe καρτες μπορειτε να τις χρησιμοποιείτε χωρις κανενα προβλημα μετα τα CC.

 

Καλησπερα παιδες.

 

Σκεφτομαι να παρω moneysafe για να μπορεσω να κανω καποιες αγορες που δεν γινονται μεσω paypal και θελω να ρωτησω αν οσοι απο εσας εχετε moneysafe καρτες μπορειτε να τις χρησιμοποιείτε χωρις κανενα προβλημα μετα τα CC.

makrya

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Μόλις έκανα ανανέωση χρόνου ομιλίας 10€ σε Wind F2G μέσω paypal επιτυχώς. Τράβηξε τα εναπομείναντα 3,74€ από το balance και τα υπόλοιπα τα χρέωσε στην κάρτα. Alpha Bank Enter Visa. Προ ολίγων εβδομάδων η παραπάνω αγορά δεν μπορούσε να πραγματοποιηθεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Μόλις έκανα ανανέωση χρόνου ομιλίας 10€ σε Wind F2G μέσω paypal επιτυχώς. Τράβηξε τα εναπομείναντα 3,74€ από το balance και τα υπόλοιπα τα χρέωσε στην κάρτα. Alpha Bank Enter Visa. Προ ολίγων εβδομάδων η παραπάνω αγορά δεν μπορούσε να πραγματοποιηθεί.

Φίλε κ γώ τρώω άκυρο ebay κ μόλις δοκίμασα προχθές να ανανεώσω στη wind

η συναλλαγή πραγματοποιήθηκε αμέσως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια βλεπω πως ολοι ευχαριστειτε το ποστ με την "αλλη μεθοδο" πειτε μου σας παρακαλω που θα τη βρω ειναι 437 σελιδες και τις εχω φαει μια μια... πειτε μου που ειναι αυτο το ποστ. Ανανεωση στη Wind μεσω paypal κανω καθε μηνα ακομα και στην αρχη των capital control

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι πληρωσες τοσα πολλα;

Εγω το παρελαβα σημερα απο vickmall 170 ευρω με θηκες δωρο http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-note-2-hongmi-note-2-smartphone-4g-fdd-lte-mtk-helio-x10-octa-core-2-0ghz-2gb-16gb-5-5-inch-fhd-13-0mp.html

 

Πόσες μέρες έκανε να έρθει γιατί περιμένω και εγώ ακριβώς την ίδια παραγγελεία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά, να ρωτήσω, στο stylefile.com έχει επιλογή Bank Transfer. Μπορώ αν πάω στην τράπεζα να βάλω λεφτά σε λογαριασμό στο εξωτερικό  ώστε να ολοκληρωθεί η παραγγελία? 

 

Υ.Γ. Να σας πω πληροφοριακά, έχω κάνει 4 αγορές από Zara και Asos με Alpha bonus American express, ενώ με την Πειραιώς δεν κατάφερα. Με την American express είχα 100% επιτυχία. Δεν ξέρω τι παίζει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...