Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξερετε εαν για παραγγελιες απο το sportdirect θελει να κανουμε μετατροπη το νομισμα; Οποτε και περισσοτερα εξοδα;

 

Όχι, το αφήνεις σε ευρώ. Και αντιστοίχως βάζεις σε ευρώ τις τιμές του sportsdirect (που είναι φθηνότερες από τις τιμές σε λίρα Αγγλίας).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

πως το εκανες  φιλε μου και μετεφερες 500$ απο πειραιως?εγω προχτες προσπαθουσα με το ''κολπο'' να μεταφερω στο balance 200 euro απο prepaid πειραιως και δεν με αφηνε. τελικα αλλαξα το ποσο σε 20 ευρω και μετα απο 4 προσπαθειες μου το πηρε. εκτοτε προσπαθω να ξαναβαλω στο balance mou αλλα δεν γινεται τπτ.??? 

http://www.insomnia.gr/topic/574635-capital-controls-paypal-ebay-αγορές-εξωτερικού/?p=54318516

 

H κάρτα ηταν μαστερ πιστωτική της πειραιως, χωρις καμια προηγούμενη ανάμειξη με πληρωμές εξωτερικου και ππ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, το αφήνεις σε ευρώ. Και αντιστοίχως βάζεις σε ευρώ τις τιμές του sportsdirect (που είναι φθηνότερες από τις τιμές σε λίρα Αγγλίας).

Εννοω για να πληρωσω με paypal balance. Οπως μου ειχε ζητησει και μετατροπη για αγορα απο εξωτερικο, ηθελε να μετατρεψω τα ευρω σε δολλαρια και ετσι εχασα καποια λεφτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοω για να πληρωσω με paypal balance. Οπως μου ειχε ζητησει και μετατροπη για αγορα απο εξωτερικο, ηθελε να μετατρεψω τα ευρω σε δολλαρια και ετσι εχασα καποια λεφτα.

 

Κατάλαβα, σε αυτό σου απαντάω.

Ρε παιδια απο amazon πως μπορω να αγορασω; Τις καρτες μου δεν τις δεχεται. Υπαρχει καποιο κολπο να κανουμε;

 

Έχω κάνει αγορά από γερμανικό άμαζον κανονικά με κάρτα Eurobank πριν ένα μήνα. Άλλοι δεν τα κατάφεραν. Δεν ξέρουμε ακόμη πότε περνάνε οι αγορές και πότε όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκανα σημερα αγορα απο ebay χωρις balance στο paypal με πιστωτικη της εθνικης αγορα 260 ευρω απο  taiwan... πριν κανετε οτιδιποτε δοκιμαστε χωρις  balance  εμενα μου εκανε την συναλαγη κανονικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκανα σημερα αγορα απο ebay χωρις balance στο paypal με πιστωτικη της εθνικης αγορα 260 ευρω απο  taiwan... πριν κανετε οτιδιποτε δοκιμαστε χωρις  balance  εμενα μου εκανε την συναλαγη κανονικα

Δεν είναι έτσι για όλους γιατί εγώ δοκίμασα με άδειο balance και έφαγα πόρτα με δύο κάρτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να κάνω μια αγορά με paypal, έχω ενα ποσό στο balance άλλα δεν φτάνει. Το θέμα μου είναι άλλο, το paypal θελει να χρησιμοποιησει το balance και το υπόλοιπο ποσό να το καλύψει με την κάρτα. Εγώ θέλω να το πληρώσω μόνο με τη καρτα να μην πειράξει το balance...

Δίπλα στο "Payment Method" έχει ένα link "Change" πατάω εκεί αλλά σε πηγαίνει για να επιλέξεις ποια κάρτα να χρησιμοποιήσεις, αλλά και άλλη να επιλέξεις πάλι το balance ρουφάει πρώτα και μετά το υπόλοιπο ποσό με τη κάρτα.

 

Άντε και το αφήνω να το κάνει με αυτό τον τρόπο, πρώτα balance και το υπόλοιπο ποσό με την κάρτα, αν δεν περάσει η κάρτα τι γίνεται με το balance? Επιστρέφεται ? 

 

Η αγορά είναι απο vickmall 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να κάνω μια αγορά με paypal, έχω ενα ποσό στο balance άλλα δεν φτάνει. Το θέμα μου είναι άλλο, το paypal θελει να χρησιμοποιησει το balance και το υπόλοιπο ποσό να το καλύψει με την κάρτα. Εγώ θέλω να το πληρώσω μόνο με τη καρτα να μην πειράξει το balance...

Δίπλα στο "Payment Method" έχει ένα link "Change" πατάω εκεί αλλά σε πηγαίνει για να επιλέξεις ποια κάρτα να χρησιμοποιήσεις, αλλά και άλλη να επιλέξεις πάλι το balance ρουφάει πρώτα και μετά το υπόλοιπο ποσό με τη κάρτα.

 

Άντε και το αφήνω να το κάνει με αυτό τον τρόπο, πρώτα balance και το υπόλοιπο ποσό με την κάρτα, αν δεν περάσει η κάρτα τι γίνεται με το balance? Επιστρέφεται ?

 

Η αγορά είναι απο vickmall

Δεν σου πειραζει το balance αν δεν περασει η καρτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί γινεται πλέον να πληρώνουμε απο το PayPal χωρίς το κόλπο με το balance?

 

Κάποιες συναλλαγες paypal περνάνε με χρήση κάρτας. Δεν είμαστε βέβαιοι ποιος είναι ο κανόνας. Πρέπει να δοκιμάσεις να δεις αν περνά αυτη που σε ενδιαφέρει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...