Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα και παλι, προσπαθω απελπισμενα εδω και μερες να αγωρασω απο gearbest to MXIII - G αλλα το paypal μου ριχνει ακυρο. 
Προσπαθησα παραλληλα να κανω αγωρες απο ebay, amazon.co.uk , minideal και δεν ειχα κανενα προβλημα και για μεγαλυτερα ποσα.. Μπορει καποιος να βοηθήσει με το τι παιζει ? ή αν μπορω να το βρω καπου αλλου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχει δοκιμάσει κάποιος φίλος να απεγκαταστήσει την εφαρμογή revolut από το κινητό του και να την εγκαταστήσει ξανά?

Ή να την εγκαταστήσει σε νέα συσκευή?

Τί στοιχεία ζητάει ώστε να ταυτοποιηθεί ο χρήστης?

 

Δεν το εχω κανει αλλα υποθετω οτι μετα την εγκατασταση δεν θα ξανακανεις εγγραφη απλα θα βαλεις το κωδικο που ειχες και θα δειξει παλι τισ συναλλαγες σου.

 

Γεια σας μια ερώτηση Θέλω να κανω. Η revolut σε ποσες μέρες έρχεται;Και ποσο κάνει για να την βγάλεις;

 

Η revolut καρτα ειναι τσαμπα και θα σου ερθει σε περιπου 10 μερες ,τοσο καιρο εκανε σε εμενα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το εχω κανει αλλα υποθετω οτι μετα την εγκατασταση δεν θα ξανακανεις εγγραφη απλα θα βαλεις το κωδικο που ειχες και θα δειξει παλι τισ συναλλαγες σου.

Τον ίδιο τετραψήφιο κωδικό λογικά τον έχουν πολλοί χρήστες!

Οπότε φαντάζομαι κι' άλλα στοιχεία θα ζητάει.

Με συστημένη αλληλογραφία έρχεται η κάρτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το εχω κανει αλλα υποθετω οτι μετα την εγκατασταση δεν θα ξανακανεις εγγραφη απλα θα βαλεις το κωδικο που ειχες και θα δειξει παλι τισ συναλλαγες σου.

 

 

Η revolut καρτα ειναι τσαμπα και θα σου ερθει σε περιπου 10 μερες ,τοσο καιρο εκανε σε εμενα !

 

Τον ίδιο τετραψήφιο κωδικό λογικά τον έχουν πολλοί χρήστες!

Οπότε φαντάζομαι κι' άλλα στοιχεία θα ζητάει.

Με συστημένη αλληλογραφία έρχεται η κάρτα?

 

ρε παιδιά μιλάτε για το πιν ; 

 

λογαριασμό με το νούμερο του κινητού σας κάνατε , με αυτό θα ξαναενεργοποιηθεί 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με προλαβε ο κοντορεβυθουλης(!!) . Εχουμε δωσει αριθμο κινητου και pin αρα αυτα θα ζητησει στην επανεγκατασταση .

Την καρτα δεν νομιζω να την στελνουν συστημενη στη θυριδα μου την βρηκα και δεν χρειαστηκε να υπογραψω κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντιμετωπίζει κανείς θέμα με Revolut και PayPal?? To πρωί μου έγιναν declined 2 συναλλαγές (η κάρτα έχει γίνει verified) και τώρα που μιλάω με το Support τους, μου λένε ότι η κάρτα κανονικά είναι ασύμβατη με το PayPal και προσπαθούν να έρθουν σε μια λύση με την PayPal. Σε άλλους περνάνε η συναλλαγές και σε άλλους όχι (έτσι μου είπαν). Τι σκ@τ@ τότε μπήκαμε σε διαδικασία, δεν μπορώ να καταλάβω...

 

Απο την άλλη το κουφό είναι ότι τις 2 αυτές συναλλαγές, τις δοκίμασα μετά, με την ελληνική κάρτα και πέρασαν κανονικά...

 

Γ@μω τα C.C. μου μέσα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα εστειλα εμβασμα στο πειπαλ και ειδα οτι στο πειπαλ μου βγαζει πρωτα το μικρο ονομα και μετα το επωνυμο  ενω στην τραπεζα πρωτα το επώνυμο λετε να εχω θεμα ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kάποιος που χρησιμοποιεί το revolut μπορεί να μου πει τι παίζει με τις προμήθειες με λογαριασμό περαιώς;

Ενα ευρω ανα εμβασμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζω καιρό το θέμα και οφείλω να πω πως η βοήθεια μέσα από όλα αυτά τα ποστ ήταν πραγματικά ανεκτίμητη. Ευχαριστώ όλους σας.

Πλέον με τα εμβάσματα η κατάσταση γίνεται πιο εύκολη. Εγώ μέσω winbank έστειλα χθες με χρέωση 1 ευρώ και τα χρήματα μπήκαν σήμερα στο paypal (λιγότερο από μια μέρα).

 

Είχα το γνωστό θέμα στο paypal (you cannot add a bank account...). Στέλνοντας αρχικά ένα mail στο paypal, έλαβα μια αυτοματοποιημένη απάντηση, η οποία δεν έλυσε το πρόβλημα. Απάντησα στο αυτοματοποιημένο mail και τελικά μου ζήτησαν να ανεβάσω την πρώτη σελίδα από τον λογαριασμό μου και όταν το έκανα με πήραν τηλέφωνο για επιβεβαίωση.  Το πρόβλημα πλεον είχε λυθεί.

Η μεγαλύτερη δυσκολία που είχα τελικά ήταν να βγάλω κωδικούς winbank (πειραιώς) που δεν είχα. Αν πέσεις πάνω σε υπάλληλο που δεν μπορεί να χωρίσει δυο γαιδάρων άχυρα...

Συγνωμη φιλε αλλα και να συνδεσεις το bank account σου μετα πως περνας χρηματα στο paypal? παλι με top up δεν το κανεις? 

 

Επισης ηθελα να ρωτησω γενικα...εαν καποιος το μονο που τον ενδιαφερει ειναι να κανει αγορες με paypal..τοτε υπαρχει λογος να κανει account σε revolut? πχ εχει καλυτερο ex rate? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη φιλε αλλα και να συνδεσεις το bank account σου μετα πως περνας χρηματα στο paypal? παλι με top up δεν το κανεις? 

 

Επισης ηθελα να ρωτησω γενικα...εαν καποιος το μονο που τον ενδιαφερει ειναι να κανει αγορες με paypal..τοτε υπαρχει λογος να κανει account σε revolut? πχ εχει καλυτερο ex rate? 

1. Ναι

2, Οχι

 

Η revolut ειναι για συναλλαγές εκτος παυπαλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντιμετωπίζει κανείς θέμα με Revolut και PayPal?? To πρωί μου έγιναν declined 2 συναλλαγές (η κάρτα έχει γίνει verified) και τώρα που μιλάω με το Support τους, μου λένε ότι η κάρτα κανονικά είναι ασύμβατη με το PayPal και προσπαθούν να έρθουν σε μια λύση με την PayPal. Σε άλλους περνάνε η συναλλαγές και σε άλλους όχι (έτσι μου είπαν). Τι σκ@τ@ τότε μπήκαμε σε διαδικασία, δεν μπορώ να καταλάβω...

 

Απο την άλλη το κουφό είναι ότι τις 2 αυτές συναλλαγές, τις δοκίμασα μετά, με την ελληνική κάρτα και πέρασαν κανονικά...

 

Γ@μω τα C.C. μου μέσα...

Έχω κάνει 3 παραγγελιες με τη Revolut συνδεδεμένη στο PayPal και τις δέχτηκε κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα ευρω ανα εμβασμα

 

Nαι αυτό το γνωρίζω από κει και πέρα ποιες είναι οι χρεώσεις της τράπεζας; Για να στείλω πχ σε άλλη τράπεζα με ebanking μου χρεώνει η πειραιώς 4€. Ισχύει το ίδιο και για το revolut;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι αυτό το γνωρίζω από κει και πέρα ποιες είναι οι χρεώσεις της τράπεζας; Για να στείλω πχ σε άλλη τράπεζα με ebanking μου χρεώνει η πειραιώς 4€. Ισχύει το ίδιο και για το revolut;

 

τι εννοείς 4ε ;

κάνεις απλό έμβασμα και σε χρεώνει 4ε ; 

 

και το ρεβολυτ το ίδιο είναι γιατί στέλνεις σε ξένο λογαριασμό , αλλά το κόστος είναι 1ε (όπως και σε άλλες τράπεζες για αυτό ρωτάω τι κάνεις και θέλει 4ε σε σένα)

 

(πάντα shared SHA η συναλλαγή φυσικά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...