Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Nαι αυτό το γνωρίζω από κει και πέρα ποιες είναι οι χρεώσεις της τράπεζας; Για να στείλω πχ σε άλλη τράπεζα με ebanking μου χρεώνει η πειραιώς 4€. Ισχύει το ίδιο και για το revolut;

Σε εμβάσματα στην ελλαδα απο τράπεζα σε τραπεζα, ενα ευρω χρεώνει η τράπεζα σου και τέσσερα η τραπεζα αποδεκτής

 

Εσυ θα χρεωθεις μονο της τραπεζα σου το ενα ευρω (για το revolut)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ωραία αυτό ήθελα να ξέρω. Δηλαδή η όλη απώλεια είναι 1€.

 

Όσο για την προμήθεια τα 4€ στην πειραιώς είναι αν αναλάβει η συγκεκριμένη τράπεζα όλα τα κόστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που οι περισσότεροι έχετε καταφέρει να συνδέσετε paypal με revolut με ξεπερνά. :( Πάντως ούτε στο Gearbest μου δέχονται τη Revolut, ξέρετε κανένα άλλο αξιόπιστο site για κινητά που να παίρνει revolut κ να μη θέλει paypal;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που οι περισσότεροι έχετε καταφέρει να συνδέσετε paypal με revolut με ξεπερνά. :( Πάντως ούτε στο Gearbest μου δέχονται τη Revolut, ξέρετε κανένα άλλο αξιόπιστο site για κινητά που να παίρνει revolut κ να μη θέλει paypal;

 

θύμισε μου ,το add το έκανες (προσπαθησες) ενώ είχε μέσα λεφτά η κάρτα ε ;

 

στοιχεία όλα σωστά ; π.χ. ονομα κατοχου (αυτό που δήλωσες στο προφιλ στο ρεβολυτ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πληρωμή μέσω paypal δεν είναι δυνατή και σε ελληνικά καταστήματα?

 

Μόλις δοκίμασα να πληρώσω με paypal και δεν με άφηνε. Κατευθείαν δοκίμασα με την κάρτα prepaid και πλήρωσε κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα CC καλά κρατούν ... και ξανά μανά να πληρώνουμε και άλλα ΔΙΣ για την "ανακεφαλαίωση" (τι ωραίος όρος για την κλεψιά)στούς μεγαλοαπατεώνες των Τραπεζών και των αφεντικών που τις διοικούν και που αποδεδειγμένα πλέον εδω και χρόνια μόνο την κοινωνία μας και εμάς δεν βοηθάνε ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα CC καλά κρατούν ... και ξανά μανά να πληρώνουμε και άλλα ΔΙΣ για την "ανακεφαλαίωση" (τι ωραίος όρος για την κλεψιά)στούς μεγαλοαπατεώνες των Τραπεζών και των αφεντικών που τις διοικούν και που αποδεδειγμένα πλέον εδω και χρόνια μόνο την κοινωνία μας και εμάς δεν βοηθάνε ...

Αν αποτύχει η ανακεφαλαιοποίηση να δεις γελια που έχουμε να κάνουμε, οχι μονο με τα cc αλλα και για πολλα αλλα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παρακατω νεο μηνυμα εμφανιζεται στο Paypal

αν επιλεξουμε instantly top-up απο καρτα

ξερετε τι παιζει?

"On December 18th, 2015 PayPal Instant Top Up service in Greece will no longer be provided by TrustPay. Should you decide you do not wish to use PayPal anymore you can close your account immediately without incurring any additional charges by following these steps:

1. Log into your PayPal account at www.paypal.com

2. Click Profile near the top of the page

3. Select My Settings

4. In the “Account Type” section, click “Close account” and follow the instructions"

Υπαρχει περιπτωση να απαντησει κανεις τι παιζει μ αυτο παλι?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι  θα σταματησει το top up για εμας τα φτωχαδακια...χοντρικα σου λεει αν δεν θες τα κουβαδακια σου και αλλη παραλια με διαγραφη του λογαριασμου σου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρελαθηκα τωρα!

Θα σταματησουν το top up για την Ελλαδα;

 

Δηλαδη, ή θα ειναι ερμαιο καποιος των cc αν θελει να τραβα κατευθειαν απο την καρτα,

ή ο μονος τροπος φορτωματος θα ειναι το request money?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ και μια εβδομάδα έβαλα χρήματα στην revolut κάρτα ακόμα δεν μπήκαν τα χρήματα. Χθες μου ήρθε η φυσική κάρτα τους έστειλα emal μου ζήτησαν το τηλέφωνό μου και θα μου απαντήσουν....Να τα κλαίω τα λεφτά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ηρεμήστε μήπως μιλάει μόνο για το "instant top up" και όχι για το απλό "top up".

Έτσι και αλλιώς instant δεν δουλεύει και τώρα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που οι περισσότεροι έχετε καταφέρει να συνδέσετε paypal με revolut με ξεπερνά. :( Πάντως ούτε στο Gearbest μου δέχονται τη Revolut, ξέρετε κανένα άλλο αξιόπιστο site για κινητά που να παίρνει revolut κ να μη θέλει paypal;

Παντως εγώ έχω κανει κανονικα αγορά απο Gearbest με Revolut, απευθειας με επιλογη πιστωτικής καρτας, κάτι κανεις λάθος προφανώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...