Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Καλησπερα και παλι, προσπαθω απελπισμενα εδω και μερες να αγωρασω απο gearbest to MXIII - G αλλα το paypal μου ριχνει ακυρο. 

Προσπαθησα παραλληλα να κανω αγωρες απο ebay, amazon.co.uk , minideal και δεν ειχα κανενα προβλημα και για μεγαλυτερα ποσα.. Μπορει καποιος να βοηθήσει με το τι παιζει ? ή αν μπορω να το βρω καπου αλλου?

 

Εγώ πάλι προσπαθώ απεγνωσμένα να κάνω αγορές απο eBay , amazon κτλπ και δεν με αφήνει. Εσυ πως τα κατάφερες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Προς όσους έκαναν επιβεβαίωση στην revolut, αν διαλέξετε να γίνει με ταυτότητα, τι ακριβώς τους στείλατε?

Φωτογραφια ταυτότητας από τις 2 όψεις, φωτογραφιά δική μου (φάτσα) και φωτογραφιά δική μου οπου κρατάω την ταυτότητα (μπροστινή όψη).

 

Επειδή με το κινητό δεν ειναι τοσο ευκολο, τις τράβηξα με την καμερα του λαπτοπ. κρόπαρα οτι χρειαζόταν και τις εστειλα στο [email protected] κατόπιν συνεννοησης μαζί τους. Σε 2 ώρες μου ειχαν κανει verify το λογαριασμο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι προσπαθώ απεγνωσμένα να κάνω αγορές απο eBay , amazon κτλπ και δεν με αφήνει. Εσυ πως τα κατάφερες?

κανονικα με καρτα mastercard εθνικης.. με visa Πειραιώς ...με mastercard alpha bank..

και σημερα πηρα αμεσα το oneplus X χωρις προβλημα...

αλλα απο gearbest, dealmachina, fasttech δεν με αφηνει....αληθεια απορία το εχω πως γίνεται... τι ακριβως παιζει ρολο και μπορούμε να αγορασουμε απο ορισμένα και απο αλλα οχι? τι ακριβως τα διακρίνει?

 

Φωτογραφια ταυτότητας από τις 2 όψεις, φωτογραφιά δική μου (φάτσα) και φωτογραφιά δική μου οπου κρατάω την ταυτότητα (μπροστινή όψη).

 

Επειδή με το κινητό δεν ειναι τοσο ευκολο, τις τράβηξα με την καμερα του λαπτοπ. κρόπαρα οτι χρειαζόταν και τις εστειλα στο [email protected]<script data-cfhash='f9e31' type="text/javascript"> /* */</script> κατόπιν συνεννοησης μαζί τους. Σε 2 ώρες μου ειχαν κανει verify το λογαριασμο.

η εφαρμογη ζητα δίπλωμα οδήγησης ή διαβατήριο..  ταυτότητα ..λογικα δεν θα σου ειναι και το πιο ευκολο.. θα ναι παλια ταλαιπωρημένη κτλ....οποτε δεν δοκιμαζεις καλυτερα με δίπλωμα οδήγησης ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα καλά με revolut μετά από μια εβδομάδα μπήκαν τα χρήματα και έκανα παραγγελία μέσω aliexpress.. Το θέμα είναι στο ebay. Πήγα να πληρώσω με την κάρτα μου έφαγε 1 ευρώ και μου έβγαλε σφάλμα ότι δεν δέχεται την κάρτα και να επιλέξω άλλη..Ξέρετε τι μπορεί να συμβαίνει?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια!Θελω να παραγγειλω απο το banggood!Μπορω με πιστωτικη τωρα που εχουμε cc?Με paypal?Τι θα μου λεγατε για να δοκιμασο πρωτα καρτα η paypal

 

Δοκίμασε πρώτα με πιστωτική, μέχρι τώρα έχει περάσει σε όσους ξέρω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως εγώ έχω κανει κανονικα αγορά απο Gearbest με Revolut, απευθειας με επιλογη πιστωτικής καρτας, κάτι κανεις λάθος προφανώς.

 

 

θύμισε μου ,το add το έκανες (προσπαθησες) ενώ είχε μέσα λεφτά η κάρτα ε ;

 

στοιχεία όλα σωστά ; π.χ. ονομα κατοχου (αυτό που δήλωσες στο προφιλ στο ρεβολυτ)

Παιδιά ναι, έχει λεφτά η κάρτα μέσα, τώρα ξανατσεκάρω τα στοιχεία παντού...τον αριθμό της πιστωτικής έχω δοκιμάσει να τον γράψω και με κενά και χωρίς -δεν ξέρω αν έχει διαφορά- και πάλι δε τον παίρνει...πραγματικά δεν ξέρω τι γίνεται :(

Τη Revolut τη βάζω ως mastercard, όχι ως debit mastercard. έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ναι, έχει λεφτά η κάρτα μέσα, τώρα ξανατσεκάρω τα στοιχεία παντού...τον αριθμό της πιστωτικής έχω δοκιμάσει να τον γράψω και με κενά και χωρίς -δεν ξέρω αν έχει διαφορά- και πάλι δε τον παίρνει...πραγματικά δεν ξέρω τι γίνεται :(Τη Revolut τη βάζω ως mastercard, όχι ως debit mastercard. έτσι;

 

Na ti file ayto ειναι το λαθος σου Μαλλον!Βαλτην Debit Mastercard αφου ειναι χρεωστικη δοκιμασε μου και πες☺

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ναι, έχει λεφτά η κάρτα μέσα, τώρα ξανατσεκάρω τα στοιχεία παντού...τον αριθμό της πιστωτικής έχω δοκιμάσει να τον γράψω και με κενά και χωρίς -δεν ξέρω αν έχει διαφορά- και πάλι δε τον παίρνει...πραγματικά δεν ξέρω τι γίνεται :(

Τη Revolut τη βάζω ως mastercard, όχι ως debit mastercard. έτσι;

 

 

Na ti file ayto ειναι το λαθος σου Μαλλον!Βαλτην Debit Mastercard αφου ειναι χρεωστικη δοκιμασε μου και πες☺

 

ρε παιδιά είδατε πουθενά να έχει το paypal για debit ; που το είδατε ; σε μένα απλά visa / mastercard / amex και discover έχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...