Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Φίλε μου εγώ τα έστειλα Τρίτη βράδυ και εμφανίστηκαν στο balance χθες (Πέμπτη) το μεσημέρι, άρα λογικά εσένα θα εμφανιστούν σήμερα (Παρασκευή) το μεσημέρι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταφερα και προσθεσα το ΙΒΑΝ στο paypal σας ευχαριστω για την βοηθεια ...τωρα το θεμα ειναι πως κανω το εμβασμα εχω πειραιος μεσω winbank επισης τι προμηθεια κραταει και σε τι νομισματικη μοναδα θα ειναι τα λεφτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπάθησα να κάνω κι εγώ έμβασμα στο Revolut την Κυριακή που πέρασε, αλλά μου έβγαλε ένα άλλο ΙΒΑΝ για έμβασμα σε ΕΥΡΩ που τελειώνει σε GRXXXXXXXXXXXXXX540073 ενώ σήμερα εμφανίζει τον GRXXXXXXXXXXXXXX245833

 

Έχει τύχει σε κανένα; γιατί δεν έχουν φανεί ακόμα τα χρήματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταφερα και προσθεσα το ΙΒΑΝ στο paypal σας ευχαριστω για την βοηθεια ...τωρα το θεμα ειναι πως κανω το εμβασμα εχω πειραιος μεσω winbank επισης τι προμηθεια κραταει και σε τι νομισματικη μοναδα θα ειναι τα λεφτα...

 

Θα τα στείλεις σε Ευρώ (φαντάζομαι και ο λογαριασμός σου στο paypal είναι σε ευρώ) με την μέθοδο sha, όπου πληρώνεις μόνο την Πειραιώς.

Η eurobank κράτησε ένα ευρώ η πειραιώς δεν ξέρω, θα μας πεις εσύ...

Όσον αφορά την διαδικασία δες λίγο την αντίστοιχη από την Εθνική εδώ κάπως έτσι θα την κάνεις και εσύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταφερα και προσθεσα το ΙΒΑΝ στο paypal σας ευχαριστω για την βοηθεια ...τωρα το θεμα ειναι πως κανω το εμβασμα εχω πειραιος μεσω winbank επισης τι προμηθεια κραταει και σε τι νομισματικη μοναδα θα ειναι τα λεφτα...

Θα τα στειλεις στο νόμισμα αυτο για το οποίο κάνεις τις περισσότερες αγορές, αν πχ ψωνιζεις σε δολάρια (κινα κλπ) θα τα στείλεις σε δολαρια, αν ψωνίζεις απο ευρωπη σε ευρω, εστι γλυτώνεις τις μετατροπές του ππ που ειναι οι χειρότερες της αγοράς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλήμερα φιλε μου. Και εγω με τον ιδιο τροπο εκανα verify, αφου πρωτα ομως επικοινώνησα μαζι τους και μου ζητησαν να στειλω με email τα στοιχεια που αναφερουν τα παιδια παραπανω συν οτι το e mail επρεπε να εχει σαν θεμα το ονοματεπωνυμο μου  ( οπως φαινεται στο revolut) και το τηλεφωνο μου( το οποιο ειχα δηλωσει στο revolut).

 

εκανα ακριβως τα ιδια!

μου εστειλαν και εμενα να τα στειλω αυτα και θεωρησα οτι θα παρεσει!

τελικα μου απαντησαν αρνητικα!ισως ανελαβε αλλος στο support την εξελιξη του αιτηματος και εφαγα πορτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα τα στειλεις στο νόμισμα αυτο για το οποίο κάνεις τις περισσότερες αγορές, αν πχ ψωνιζεις σε δολάρια (κινα κλπ) θα τα στείλεις σε δολαρια, αν ψωνίζεις απο ευρωπη σε ευρω, εστι γλυτώνεις τις μετατροπές του ππ που ειναι οι χειρότερες της αγοράς

φιλε μου  κατα κυριο λογο με ενδιαφερουν παραγγελεις απο sportsdirect οποτε τα στελνω σε ευρω εχει καποια επολογη τι πρεπει να κανω

Θα τα στείλεις σε Ευρώ (φαντάζομαι και ο λογαριασμός σου στο paypal είναι σε ευρώ) με την μέθοδο sha, όπου πληρώνεις μόνο την Πειραιώς.

Η eurobank κράτησε ένα ευρώ η πειραιώς δεν ξέρω, θα μας πεις εσύ...

Όσον αφορά την διαδικασία δες λίγο την αντίστοιχη από την Εθνική εδώ κάπως έτσι θα την κάνεις και εσύ.

φιλε θα το δοκιμασω απο Δευτερα ελπιζω να τα καταφερω γιατι δεν προλαβα να παω τραπεζα να φορτωσω λεφτα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας, μπορεί κάποιος από εδώ Αθήνα να μου στείλει λεφτά από τη κάρτα του στο δικό μου PayPal λογαριασμό για να κάνω μια αγορά και να του τα δώσω από κοντά σε μετρητά;

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.φιλε μου  κατα κυριο λογο με ενδιαφερουν παραγγελεις απο sportsdirect οποτε τα στελνω σε ευρω εχει καποια επολογη τι πρεπει να κανω

 

 

2.φιλε θα το δοκιμασω απο Δευτερα ελπιζω να τα καταφερω γιατι δεν προλαβα να παω τραπεζα να φορτωσω λεφτα :P

1.Στο banking εχει επιλογή νομίσματος για την αποστολή εμβάσματος

 

2.Μην επιχειρήσεις να κανεις έμβασμα απο ταμείο τραπεζας γιατι θα σε σκίσουν στις προμήθειες

 

 

πχ πειραιως

post-165560-0-24246900-1446818895_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...