Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μία μικρή βοήθεια αγόρασα κάτι από το all bαy μέσω paypal και ενω χρεθηκε ένα ποσό που είχα μέσα στο λογαριασμό στο paypal , τωρα βλεπω οτι επίσης επισης και από την συνδεδεμένη κάρτα της πειραιώς αφαιρέθηκε το ίδιο ποσό τι να κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μια μικρή βοήθεια.Εκανα έμβασμα 15€ χθες στις 15:30 μεσω e-banking απο την τραπεζα πειραιώς σε λογαριασμό μου σε τραπεζας λουξεμβούργου και ακόμα δεν έχουν εμφανιστεί τα λεφτά στο λογαρισμό μου της τραπεζας λουξεμβούργου.Πόσες μέρες πάιρνει περίπου να ολοκληρωθει το έμβασμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλησα σημερα με το Support του Paypal μεσω τηλεφωνου(στα Αγγλικα) λεγοντας τους πως δεν μπορω να προσθεσω λογαριασμο τραπεζης στο Paypal. Μεσα σε μισο λεπτο εκανε μια αλλαγη στον λογαριασμο μου ( απο οτι ειπε ) και το " Link Bank Account " προχωρησε κανονικα , οποτε μπορεις να κανεις Top Up με εμβασμα και στο paypal .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια μικρή βοήθεια.Εκανα έμβασμα 15€ χθες στις 15:30 μεσω e-banking απο την τραπεζα πειραιώς σε λογαριασμό μου σε τραπεζας λουξεμβούργου και ακόμα δεν έχουν εμφανιστεί τα λεφτά στο λογαρισμό μου της τραπεζας λουξεμβούργου.Πόσες μέρες πάιρνει περίπου να ολοκληρωθει το έμβασμα?

 

Θα πεθάνετε γρήγορα από την βιασύνη , ούτε μια μέρα δεν πέρασε (αν όντως "φύγανε" κιόλας τα λεφτά στις 3.30 το μεσημέρι)

, αν θες έμβασμα να πάει "άμεσα" το πληρώνεις παραπάνω , α και επίσης ισχύει αυτό μόνο για τράπεζες εσωτερικού 

οπότε Δευτέρα Τρίτη 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια μικρή βοήθεια.Εκανα έμβασμα 15€ χθες στις 15:30 μεσω e-banking απο την τραπεζα πειραιώς σε λογαριασμό μου σε τραπεζας λουξεμβούργου και ακόμα δεν έχουν εμφανιστεί τα λεφτά στο λογαρισμό μου της τραπεζας λουξεμβούργου.Πόσες μέρες πάιρνει περίπου να ολοκληρωθει το έμβασμα?

2-3 μερες στο νερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλησα σημερα με το Support του Paypal μεσω τηλεφωνου(στα Αγγλικα) λεγοντας τους πως δεν μπορω να προσθεσω λογαριασμο τραπεζης στο Paypal. Μεσα σε μισο λεπτο εκανε μια αλλαγη στον λογαριασμο μου ( απο οτι ειπε ) και το " Link Bank Account " προχωρησε κανονικα , οποτε μπορεις να κανεις Top Up με εμβασμα και στο paypal .

πρεπει να ειναι συνδεδεμενος ο λογαριασμος τραπεζας στο paypal για να κανεις τοπ απ; Δεν αρκει να σαι απλα ο δικαιουχος;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.Στο banking εχει επιλογή νομίσματος για την αποστολή εμβάσματος

 

2.Μην επιχειρήσεις να κανεις έμβασμα απο ταμείο τραπεζας γιατι θα σε σκίσουν στις προμήθειες

 

 

πχ πειραιως

attachicon.gifembasma.png

ευχαριστω πολυ.Με συμφερει δηλαδη για sportsdirect να βαλω ευρω η κατι? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια Γεια σας 


μολις γραφτηκα κι εγω 


Ολα καλα μεχρι το email  απο εκει και περα μου λεει 


We're sorry, we couldn't complete your purchase using card MasterCard x-****, because it has been denied by the card issuer. Please enter a new credit or debit card to continue payment.


 


Τι μπορω να κανω τωρα? Τα χρηματα ειναι στο αλλο email στο οποιο δεν εχω paypal  αφου δεν ηταν επιτυχεις το trick τωρα τι κανω με τα χρηματα ?γινετε να τα στειλω παλι πισω στον λογαριασμο μου?Δεν θελω να μεινουν στο email το οποιο δεν εχω paypal 


Mηπως μπορει καποιος να με βοηθησει?


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω πολυ.Με συμφερει δηλαδη για sportsdirect να βαλω ευρω η κατι? 

 

Ειδικά γι' αυτό το site, θα βάλεις τις τιμές του sportsdirect σε ευρώ, είναι φθηνότερες και κάνεις έμβασμα μέσω e-banking πάλι σε ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια μικρή βοήθεια.Εκανα έμβασμα 15€ χθες στις 15:30 μεσω e-banking απο την τραπεζα πειραιώς σε λογαριασμό μου σε τραπεζας λουξεμβούργου και ακόμα δεν έχουν εμφανιστεί τα λεφτά στο λογαρισμό μου της τραπεζας λουξεμβούργου.Πόσες μέρες πάιρνει περίπου να ολοκληρωθει το έμβασμα?

 

 

Θα πεθάνετε γρήγορα από την βιασύνη , ούτε μια μέρα δεν πέρασε (αν όντως "φύγανε" κιόλας τα λεφτά στις 3.30 το μεσημέρι)

, αν θες έμβασμα να πάει "άμεσα" το πληρώνεις παραπάνω , α και επίσης ισχύει αυτό μόνο για τράπεζες εσωτερικού 

οπότε Δευτέρα Τρίτη 

 

 

Το έμβασμα εκτελέστηκε σήμερα. Τρίτη θα εμφανιστούν.

Χαχαχα  ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!!Μόλις κοιταξα τώρα και είδα οτι μπηκανε τα λεφτα στο λογαρισμό μου στην τραπεζα λουξεμβούργου.Απιστευτο .Μέσα σε 29 ώρες!

τζαμπα χαρηκα .πηγα να αγορασω κάτι απο το origin και δε μου δέχετε την κάρτα.πουυυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ευχαριστήσω και γω με τη σειρά μου όλα τα παιδιά που συμμετέχουν στο θέμα για τις πολύτιμες πληροφορίες. Χτες έκανα εγγραφή στο revolut και στη συνέχεια έμβασμα από winbank. Σήμερα το απόγευμα εμφανίστηκε το έμβασμα στο revolut και έκανα σύνδεση με paypal και μια συμβολική αγορά από Κίνα με επιτυχία.

Μερικές ερωτήσεις

Για νε κάνω confirm την κάρτα στο paypal θα εμφανιστεί κάποια στιγμή ο κωδικος στην εφαρμογή του revolut? Τώρα λέει pending στη συγκεκριμένη συναλλαγή

Έχει κάποιο νόημα να επιβαιωσουμε τα στοιχεία μας στο revolut με ταυτότητα ή δίπλωμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχα  ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!!Μόλις κοιταξα τώρα και είδα οτι μπηκανε τα λεφτα στο λογαρισμό μου στην τραπεζα λουξεμβούργου.Απιστευτο .Μέσα σε 29 ώρες!

τζαμπα χαρηκα .πηγα να αγορασω κάτι απο το origin και δε μου δέχετε την κάρτα.πουυυ

 

Aν αναφέρεσαι στο Leupay ετσι ειναι..

Επισης και το revolut δεν παιζει σε συναλλαγές με καποια sites (κυριως στοιχηματικά) οπότε πριν δοκιμασετε μιληστε με το support τους στο chat και ρωτήστε τους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...