Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια! ξερετε ποσο ειναι το οριο για αγορες μεσω paypal?

συγνωμη αν ρωταω κατι που εχει γραφτει πιο πανω..

βασικα θελω να αγορασω κατι απο seicane.com (car mulimedia)

Στην Κινα νομιζω πως ειναι το site.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

οταν παω να ολοκληρωσω την παραγγελια μου βγαζει αυτο.

 

PayPal gateway has rejected request. This transaction couldn't be completed. Please redirect your customer to PayPal (#10486: This transaction couldn't be completed).

τι φαση μηπως ξερεις τι φταιει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν παω να ολοκληρωσω την παραγγελια μου βγαζει αυτο.

 

PayPal gateway has rejected request. This transaction couldn't be completed. Please redirect your customer to PayPal (#10486: This transaction couldn't be completed).

τι φαση μηπως ξερεις τι φταιει?

Aν δεν έχεις χρήματα στο balance και έχεις δηλωμένη ελληνική κάρτα στο paypal λογικό είναι να σου απορρίπτει τη συναλλαγή λόγω capital control. Διάβασε λίγο ... υπάρχουν τρόποι παρακάμψης των cc αναλυτικά παρουσιασμένοι στο φορουμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η Κατσέλη δήλωσε πως τον Μάρτιο θα αρθούν τα cc στην Ελλάδα.Φαντάζομαι αυτό μιας κ έκλεισε η ανακεφαλαιοποίηση των τραπεζών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει ολοκληρώσει επιτυχώς κάποιος το verification στο leupay?

 

Έκανα Upload μέσα από το account μου σκαρισμένη photo από “Document for proof of address” και “Copy of ID document” (άδεια οδήγησης νέου τύπου όπου υπάρχει και στα λατινικά το όνομά μου) μόνο την μπροστινή μεριά. Μετά από 2 μέρες μου έστειλαν mail ότι χρειάζονται να τους στείλω σε μεγαλύτερη ανάλυση την άδεια οδήγησης (και από τις 2 πλευρές) καθώς και μια φωτοτυπία από ένα ID μου (ταυτότητα ή διαβατήριο).

 

Το verification request είναι ακόμα σε status pending, και δεν με αφήνει να κάνω upload αλλά αρχεία μέσα από το account μου. Τους στείλω e-mail και τους εξηγώ ότι δεν υπάρχει δυνατότητα να κάνω upload τις photo μέσα από το account μου, και ένα γίνετε να μου ενεργοποιήσουν αυτήν την επιλογή για τα στείλω. Ακόμα τους επισημαίνω ότι δεν θα ήθελα να τα κάνω attach και να τα στείλω με e-mail (το οποίο θα ήταν η εύκολή λύση για εμένα να τις κάνω attach και reply στο mail που μου έστειλαν) διότι  υπάρχουν ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα και το e-mail δεν είναι ασφαλής μέθοδος αποστολής (θα προτιμούσα δηλαδή να τα κάνω upload κατευθείαν στον server τους).

 

Μου απάντησαν σήμερα, δίνοντας μου μια ταχυδρομική διεύθυνση στο Λουξεμβούργο για τα ταχυδρομήσω εκεί άμα θέλω… ΣΟΒΑΡΑ ΤΩΡΑ !?!?!?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ.. ΜΟΛΙΣ ΕΚΑΝΑ ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΣΑΣ Κ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΣΩ ΤΟ ΛΑΘΩΣ Μ ΟΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΣΤΟ PAYPAL MOY K ΣΤΟΝ ΛΟΓΑΡΙΑΖΜΟ ΤΟΥ I-ΒΑΝK MOY! BAΣΙΚΑ ΕΦΤΙΑΞΑ ΚΑΡΤΑ MASTRERCARD DEBIT ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ ΤΗΝ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΑ ΟΠΩΣ Κ ΤΟ Ι-CODE K TO SECURRECODE ΕΒΑΛΑ Κ ΤΟ ΧΡΗΜΑΤΙΚΟ ΠΟΣΟ ΤΩΝ 130e κ προσπαθησα να κανω αγορα πριν κατι ωρες απο Fasttech ενα ηλεκτρονικο τσιγαρο σε καλη τιμη διοτι ειμαι φτωχοκατασταση κ εδω που ζω ειναι ακριβεσ οι τιμες τεσπα, δεν μπορεσα να παραγγειλω απο FT,,, κ εκανα paypal, πατησα Sent Money εβαλα το δευτερο ξεκαρφοτο mail οπου εχω κ πατησα την επιλογη I'm sending money to family or friends , κ μετα πατησα ακυρωση στο My Account κ δεν θυμαμε κατι αλλο κ μπαινω στο i-banking της εθνικης οπου εχω λογαριασμο κ μου λεει διαθεσιμο υπολοιπο 25,34e Λογιστικο υπολοιπο 130e!!! τι εχω κανει?

 

Πες μας τί πάτησες να σου πούμε.

Δεν χρειάζεται να το γράψεις 10 φορές, το είδαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορω με καποιο τροπο να σας βαλω φωτο να δειτε καλυτερα κ αν ναι πως?

 

Πατάς δίπλα απο το κουμπί της απάντησης που λέει "Περισσότερες Επιλογές Απάντησης" και θα δεις πιο κάτω που θα λέει επισύναψη αρχείων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει ολοκληρώσει επιτυχώς κάποιος το verification στο leupay?

 

 

η διαδικασία κάνει γύρο στις 2 ημέρες αφότου έχεις στείλει τα στοιχεία που ζητούν.

εγώ με email τα έστειλα, ναι είναι λίγο χύμα, αλλά βιαζόμουν.

 

ένα παιδί έχει αναφέρει ότι αγόρασε από αντιπρόσωπο εδώ κάρτα leupay και την πρόσθεσε στον λογαριασμό του. σίγουρα έχει περιορισμούς το μη verified account, όμως δεν χάνεις και τίποτα να το κοιτάξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπερδεύτικα λίγο με την φωτογραφία.

Έφτιαξες δεύτερο paypal και  έστειλες λεφτά σε αυτό. Αυτό λοκληρώθηκε και μετά πήγες στο άλλο λογαριασμό και πάτησες ακύρωση στην πληρωμή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oχι ενα paypal εφτιαξα, απλα εστειλα χρηματα στο δευτερο το mail μου οπου δεν το εχω συνδεση με το paypal. εστειλα 100e απο το Ρequest Money k επειδη σκαλωσα διοτι δεν μ μπηκαν τα χρηματα στο balance με την μια κ πατησα ακυρωση.. Κ μετα ξαναεστειλα με το Send Money στο ιδιο το Mail παλι 100e κ το ξαναακυρωσα!! Οτι να 'ναι τα εκανα σαλατα!! παρε αλλη μια φωτο με το μνμ απο το Mail μου κ αλλη μια απο το Paypal μου.

post-369579-0-32562800-1448388160_thumb.jpg

post-369579-0-63560500-1448388168_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η διαδικασία κάνει γύρο στις 2 ημέρες αφότου έχεις στείλει τα στοιχεία που ζητούν.

εγώ με email τα έστειλα, ναι είναι λίγο χύμα, αλλά βιαζόμουν.

 

ένα παιδί έχει αναφέρει ότι αγόρασε από αντιπρόσωπο εδώ κάρτα leupay και την πρόσθεσε στον λογαριασμό του. σίγουρα έχει περιορισμούς το μη verified account, όμως δεν χάνεις και τίποτα να το κοιτάξεις.

 

Όταν λες "λίγο χύμα" τι εννοείς?

 

Εδώ μιλάμε για online τράπεζα η οποία επίσημα σου ζητάει ευαίσθητα έγγραφα με προσωπικά δεδομένα (όπως φωτοτυπία διαβατηρίου) με e-mail, εναλλακτικά να τους τα στείλεις εκτυπωμένα με ταχυδρομείο (ή ταχυδρομικό περιστέρι). Και εγώ πρέπει να τους εμπιστευτώ τα χρήματά μού ? Δηλαδή έχοντας σαν πρώτη επαφή αυτό το περιστατικό, τι άποψη πρέπει να διαμορφώσω για την ασφάλεια που μου παρέχει στις online συναλλαγές μου.

 

Αυτό που μου κάνει μεγαλύτερη εντύπωση είναι ότι πρόκειται για τράπεζα, και όχι για κάποιο τυχαίο οnline κατάστημα.

 

Θα έστελνες ποτέ φωτοτυπία της πιστωτικής/χρεωστικής σου κάρτας (και απο τις 2 όψεις μαζι με το ccv) με e-mail ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...