Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το πλεονέκτημα σε σχέση με τη Revolut είναι οτι στέλνεις άμεσα χρήματα απο τον λογαριασμό σου στην Ελλάδα στον ηλεκτρονικό σου λογαριασμό  στο Λουξεμβούργο δίχως την ανάμειξη τρίτου (πχ Revolut που έκανε 4 εργάσιμες να εμφανιστεί το ποσό στο κινητό). 

Θα ενημερώσω το φορουμ για την πορεία του verification....

 

αυτό ακριβώς, χτες έστειλα το έμβασμα σήμερα μπήκε κι όλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τους ξαναέστειλα αναλυτικό e-mail, άντε να δούμε τι θα απαντήσουν. Στην χειρότερη παντός δεν θα τα εκτυπώσω να τα στείλω με το ταχυδρομείο, αλλά θα γράψω τα αρχεία σε ένα cd και θα τα στείλω το cd με το ταχυδρομείο (το ξέρω ότι δεν θα ιδρώσουν, ούτε θα αντιληφθούν την συμβολική διαφορά... αλλά τουλάχιστον θα έχει πλάκα) lol !!! Κατά άλλα Online banking….

 

Κάνε τα zip με κωδικό 20 χαρακτήρων, στείλε τα με cd και τον κωδικό με e-mail, να παιδευτούν λίγο. :-D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω κάνει μια παραγγελία από Gearbest 92 ευρώ. Πάω να κάνω checkout για να πληρώσω μέσω paypal (έχω 101 ευρώ balance) με πετάει στη σελίδα του paypal checkout, πατάω continue για να ολοκληρωθεί η πληρωμή και με επιστρέφει στο Gearbest λέγοντας ότι ολοκληρώθηκε η παραγγελία μου. Μου στέλνουν και email λέγοντας ότι έλαβαν την πληρωμή μου. Το πρόβλημα είναι ότι όταν μπαίνω στο Gearbest μου λέει "waiting for payment" αν κι έχουν γίνει τα παραπάνω... Το balance παραμένει απείραχτο... Τι παίζει;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε τα zip με κωδικό 20 χαρακτήρων, στείλε τα με cd και τον κωδικό με e-mail, να παιδευτούν λίγο. :-D

 

Τώρα που το ξανασκέφτομαι, άμα τα zipάρω πολύ, έχω κάπου κάτι δισκέτες 3,5'' ξεχασμένες πιθανώς να χωράνε... μην καίμε και το cd άδικα.... B)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που το ξανασκέφτομαι, άμα τα zipάρω πολύ, έχω κάπου κάτι δισκέτες 3,5'' ξεχασμένες πιθανώς να χωράνε... μην καίμε και το cd άδικα.... B)

 

Disk drive που θα βρεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, εγω εχω το εξης θεμα, ειχα συνδεδεμενη μια χρεωστικη VISA της Πειρεως στο λογαριασμο PayPal, πηγα να κανω το "κόλπο" που κυκλοφορει για να μεταφερεις χρηματα στο PayPal, δεν δουλεψε, μου ζηταγε να βαλω λογαριασμο που να μν ειναι συνδεδεμενη καρτα, αποσυνδεσα την καρτα απο το PayPal, ξαναδοκιμασα, και δουλεψε αψογα, εκανα κατι μικροαγορες των 20 ευρο, μετα απο μερικες μερες ξαναμεταφερω χρηαμτα με επιτηχια, επειτα παω μετα απο μερικες μερες για 3η φορα να μεταφερω χρηματα με τον ιδιο ακριβος τροπο, και δεν μου το επιτρεπει δινοντασ μου το παρακατω μηνημα "The card you entered cannot be used for this payment. Please enter a different credit or debit card number". Κατα τη διαρκεια αυτων των συναλαγων το μονο που εκανα "περιεργο" ισως θα μπορουσα να πω ειναι οτι εβαζα και εβγαζα τν καρτα απο το Paypal, μια για να δοκιμασω αν μπορς κατευτηειαν με τ χρεωστικη συνδεδεμενη, κ αφου δεν τα καταφερνα, την ευγαζα για να κανω το κολπο, μετα μου ειπαν οτι πρεπει να την κανεις verify για να δουλεψει, οποτε την ξαναεβαλα την εκανα verify αλλα τπτ, οποτε την ξαναεβγαλα για να κανω το κολπο, και τωρα μου ωγαζει αυτο, γνωριζει κανεις τι γινεται? τι πρεπει να κανω?, εκει που δουλευε απλα μια μερα δεν δουλευει, πριν 2 μερες δουλευε κανονικα, ευχαριστω πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασα και εγω να συνδεσω καρτες χρεωστικες (alpha & πειραιως) με Leupay αλλα δυστυχως στο verification κολλησαν και οι 2.. Αρα μεταφορα χρηματων πλεον μονο με εμβασμα απο οτι καταλαβα... 

Μπορείς να συνδέσεις πιστωτική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα πιστώθηκε το έμβασμα από Εθνική στη revolut. Πρόσθεσα την κάρτα στο paypal και μου αφαίρεσε 1 δολάριο. Πότε θα εμφανιστεί ο κωδικός για να κάνω verified?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει μέσα από το Paypal να κάνεις "confirm my card" για να εμφανιστεί ο κωδικός.

Σε ευχαριστώ. Είχα προσθέσει την κάρτα από την εφαρμογή του κινητού και μοα αφαίρεσε αμέσως 0.95 ευρώ. Τώρα που έκανα confirm μου κράτησε άλλα 1.43.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα πιστώθηκε το έμβασμα από Εθνική στη revolut. Πρόσθεσα την κάρτα στο paypal και μου αφαίρεσε 1 δολάριο. Πότε θα εμφανιστεί ο κωδικός για να κάνω verified?

ποτε το εκανες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...