Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξαναδοκίμασε και κράτα τα προσχήματα, δηλαδή ζήτα λεφτα μεσω paypal μετά αποσυνδέσου, συνδέσου στο νεο email σου στείλε τα χρήματα (υπόψιν η προμήθεια του paypal είναι τσιμπημένη 3,4% του ποσού + κάτι ψιλά, κοίτα προηγούμενα post). Σύνδεση - αποσύνδεση (όχι ταυτόχρονα ανοικτά!). Σε εμένα δούλεψε και τις δυο φορές και μάλιστα με κάρτα δηλωμένη στο paypal (πειραιώς).

You cannot use an email address or card number that belongs to an existing PayPal account. If you have a PayPal account, please log in. If not, change the email address or card number and try again. Ξανά και ξανά αυτο το μήνυμα.. Ειμαι σε αδιέξοδο
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μαλλον θα εχει ξαναερωτηθει, αλλα αν μπορει καποιος ας με βοηθησει. Εστω οτι εχω μια καρτα paysafe και θελω να περασω τα λεφτα στο skrill. Γινεται αυτο τωρα ή το εχουν σταματησει λογω cc?  Επισης αν ξερει καποιος αν αυτη η μεταφορα εχει κρατησεις ή οχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την κάρτα revolut όλα καλά μόνο που παίρνει μια εβδομάδα να φορτώσει η τράπεζα τα χρήματα.Προσπάθησα για χιλιοστή φορά το κόλπο με paypal balance και μόλις πάω να κάνω το τελευταίο βήμα pay with my credit card και βάζω τα στοιχεία της κάρτας μου βγάζει μήνυμα ότι είναι λάθος ο αριθμός τηλεφώνου. Έχει ιδέα κανείς να με βοηθήσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον θα εχει ξαναερωτηθει, αλλα αν μπορει καποιος ας με βοηθησει. Εστω οτι εχω μια καρτα paysafe και θελω να περασω τα λεφτα στο skrill. Γινεται αυτο τωρα ή το εχουν σταματησει λογω cc?  Επισης αν ξερει καποιος αν αυτη η μεταφορα εχει κρατησεις ή οχι

 

Η δυνατότητα αυτη έχει σταματησει απο τη skrill. Δε φορτωνει πλέον με Paysafecard εδω και λίγο καιρό. Πριν χρεωνε 5,5%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δυνατότητα αυτη έχει σταματησει απο τη skrill. Δε φορτωνει πλέον με Paysafecard εδω και λίγο καιρό. Πριν χρεωνε 5,5%

 

Σε ευχαριστω για την απαντηση. Μηπως γνωριζεις αν ισχυει το ιδιο αν αγορασω bitcoins με paysafe παλι. Υπαρχει καποιος φορος για αυτη την μετατροπη? Εχω δει στο localbitcoins.com οτι υπαρχουν ατομα που δεχονται paysafe αλλα δεν ξερω την διαδικασια και κατα ποσο ειναι ασφαλες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστω για την απαντηση. Μηπως γνωριζεις αν ισχυει το ιδιο αν αγορασω bitcoins με paysafe παλι. Υπαρχει καποιος φορος για αυτη την μετατροπη? Εχω δει στο localbitcoins.com οτι υπαρχουν ατομα που δεχονται paysafe αλλα δεν ξερω την διαδικασια και κατα ποσο ειναι ασφαλες

 

Aυτου του τύπου οι συναλλαγες έχουν κάποιο ρίσκο. Τι ακριβως θες να κάνεις; Να αγοράσεις Paysafe που να δουλεύει εξωτερικό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτου του τύπου οι συναλλαγες έχουν κάποιο ρίσκο. Τι ακριβως θες να κάνεις; Να αγοράσεις Paysafe που να δουλεύει εξωτερικό;

 

Απλα θελω να ξερω αν υπαρχει καποιος τροπος (οσο το δυνατον πιο ασφαλης) αν εχω paysafe να μεταφερω την αξια της σε skrill ή bitcoins

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα θελω να ξερω αν υπαρχει καποιος τροπος (οσο το δυνατον πιο ασφαλης) αν εχω paysafe να μεταφερω την αξια της σε skrill ή bitcoins

 

Aν εχεις Paysafe που εκδοθηκε στην Ελλάδα μετά τις 25/9/15 δε χρησιμοποιείται πουθενα στο εξωτερικό αρα δε μπορείς να κάνεις αυτο που θες. Με Bitcoin δε μπορείς να γεμίσεις τη skrill επίσης άμεσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν εχεις Paysafe που εκδοθηκε στην Ελλάδα μετά τις 25/9/15 δε χρησιμοποιείται πουθενα στο εξωτερικό αρα δε μπορείς να κάνεις αυτο που θες. Με Bitcoin δε μπορείς να γεμίσεις τη skrill επίσης άμεσα

 

Μαλιστα σε ευχαριστω, οποτε θα πρεπει να περιμενω να χαλαρωσουν τα μετρα και να ανοιξουν ολες οι υπηρεσιες. Καλο βραδυ και σε ευχαριστω και παλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τί πώς το πληρώνεις, με κάρτα. Στοο γερμανικό είναι αρκετά πιθανό να δεχτεί την ελληνική κάρτα.

Για το αν θα έρθει, να είσαι σίγουρος, το amazon είναι πολύ αξιόπιστο μαγαζί.

μπορω κ μεσω paypal η κατευθείαν συνναλαγη με τη καρτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μισό λεπτό....ποιό το νόημα να τραβάς 1000 ευρώ απο τον λογαριασμό σου στην Ελλάδα (για να παρακάμψεις τα 420 των cc;).

Mήπως τραβάς τα 1000 απο το λογαριασμό σου στη LeuPay (τον οποίο έχεις φροντίσει να γεμίσεις απο πριν με ευρώ απο Ελλάδα στέλνοντας σε αγνώστους δίχως καμία ασφάλεια 500 ευρω κάθε μήνα με τραπεζικό έμβασμα ;)  Μην δημιουργείτε εντυπώσεις, για ξεκαθαρισέ το νέε συμφορουμίτη  :ph34r:

 

 

Ποιό το νόημα; Σου απάντησα αλλά με κόψανε οι διαχειριστές. Δεν ήξερα ότι απαγορεύονται τα πολιτικά σχόλια. Διότι πολύ απλά φίλε μου, θεωρώ πιο αξιόπιστες τράπεζες αυτές εξω. Βγάζω λοιπόν ότι μπορώ και ότι μου επιτρέπεται.Αν με πείσουν ότι τα λεφτά μου, οι κόποι μου μιας ζωης είναι ασφαλή εδω, το ξανασυζητάμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...