Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε ευχαριστώ ! 

Α και επειδή είμαι λίγο άσχετος , τι είναι το reference number και που το γραφω ;;; 

Πρώτη φορά την χρησιμοποιώ την Revolut, πολύ πρόσφατα την έκανα !

το reference number βρίσκεται στα στοιχεία που σου δίνει το app της revolut όταν επιλέγεις top up via transfer. τον αριθμό αυτό τον βάζεις ως αιτιολογία στο έμβασμα που θα κάνεις μέσω web banking

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για όσους έχουν χρεωστικές κάρτες Πειραιώς, πήγα σήμερα να κάνω ανάληψη και μου είπαν ότι δεν επιτρέπεται... Μόνο μπορούσα να τα μεταφέρω σε δικό μου τραπεζικό λογαριασμό της Πειραιώς... Κουφό????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως είχες κάνει ανάληψη τα 420€ από τα ξημερώματα του ΣΑ;

Όχι και γι' αυτό παραξενεύτηκα και εγώ. Σπανίως κάνω ανάληψη μέσω της χρεωστικής, και αυτά που πήγα να τραβήξω ήταν λιγότερα από 100 ευρώ.Αντί να γίνονται πιο ελαστικά τα κάπιταλ, όσο πάνε γίνονται και πιο αυστηρά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι και γι' αυτό παραξενεύτηκα και εγώ. Σπανίως κάνω ανάληψη μέσω της χρεωστικής, και αυτά που πήγα να τραβήξω ήταν λιγότερα από 100 ευρώ.Αντί να γίνονται πιο ελαστικά τα κάπιταλ, όσο πάνε γίνονται και πιο αυστηρά...

 

Τι δικαιολογία σου  είπαν; Γιατί δε σε αφηνει να τραβηξεις; υπέρβαση ορίου; Τι ακριβως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάνε μπαμ-μπαμ έναν λογαριασμό στη revolut και κατέθεσε τα χρήματα ώστε να μην χάσεις χαμένο χρόνο.

ο τρόπος που αναφέρεις έχει υπέρογκες χρεώσεις και πλέον ΔΕΝ είναι λύση ώστε να την προωθούμε σε φίλους και γνωστούς.

Ok Απο τα λογια σου καταλαβαινω οτι μαλλον γινονται ολα αυτα που ζηταω , τωρα γιατι να κανω revolut ενω μπορω να εχω την καρτα και να την γεμιζω οποτε θελω απο το μαγαζι της γειτονιας μου ;; ΤΙ χρεωσεις εχω παραπανω ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok Απο τα λογια σου καταλαβαινω οτι μαλλον γινονται ολα αυτα που ζηταω , τωρα γιατι να κανω revolut ενω μπορω να εχω την καρτα και να την γεμιζω οποτε θελω απο το μαγαζι της γειτονιας μου ;; ΤΙ χρεωσεις εχω παραπανω ;;

 

εν συντομία η κάρτα που λες, κοστίζει 10 ευρώ, +4% με κάθε φόρτιση (πχ στα 10ευρώ, θα σου πάρει .40 λεπτά)+ 1.5 ευρώ μηνιαία συνδρομή. η revolut είναι δωρεάν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους έχουν χρεωστικές κάρτες Πειραιώς, πήγα σήμερα να κάνω ανάληψη και μου είπαν ότι δεν επιτρέπεται... Μόνο μπορούσα να τα μεταφέρω σε δικό μου τραπεζικό λογαριασμό της Πειραιώς... Κουφό????

Στο μηχάνημα( ατμ) τι σου έβγαλε ως μήνυμα? Μπορεί να μην είχε λεφτά το ατμ εκείνη την στιγμή....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο μηχάνημα( ατμ) τι σου έβγαλε ως μήνυμα? Μπορεί να μην είχε λεφτά το ατμ εκείνη την στιγμή....

Το πιο πιθανόν ρε παιδιά ειναι, οι ταμίες να είχαν πάρει εντολή να μην δίνουν άλλα μετρητά, το τι του είπε τώρα ο ταμίας είναι οτι νάνε για να τον ξεφορτωθεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι και γι' αυτό παραξενεύτηκα και εγώ. Σπανίως κάνω ανάληψη μέσω της χρεωστικής, και αυτά που πήγα να τραβήξω ήταν λιγότερα από 100 ευρώ.Αντί να γίνονται πιο ελαστικά τα κάπιταλ, όσο πάνε γίνονται και πιο αυστηρά...

Τα cc τα φορτωθήκαμε στο σβέρκο και θα τα έχουμε δυστυχώς για ....πολλά χρονάκια :-( (στην Κύπρο που ήταν πιο lite περίπτωση κράτησαν δυο χρόνια !!! ψαξτε το αν δεν πιστεύετε).  Σε μένα υπήρχε επιστροφή σε πιστωτική mastercard της eurobank απο τον Σεπτέμβριο (λογω ακύρωσης αεροπορικών εισιτηρίων) ενα σεβαστό ποσό γύρω στα 750 ευρώ και δεν μπορούσα ούτε καν να τα μεταφέρω στον λογαριασμό μου. :mad: .  Εκανα αίτημα στα κεντρικά, ψιλοκαυγαδάκι στο τοπικό κατάστημα....αποτέλεσμα τίποτα, ανένδοτοι "δεν γίνεται λόγω cc" Απλά συμψηφίζονται σιγά σιγά με εφορίες, ενφια, τέλη κυκλοφορίας.... :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπερα μήπως ξέρετε αν μπορώ να αγοράσω με κάποια prepaid ένα ρολόι από amazon uk?

 

Ολες τις ελληνικες και ξενες τραπεζες εκδίδουν καρτες prepaid

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα εχει αναφερθει ξανα αλλα...630 σελιδες ειναι αυτες...

 

Θελω να στειλω εμβασμα απο τον λογαριασμο μου στο paypal.

 

Στο paypal εχω συνδεδεμενη μονο καρτα.

 

Παω στο Top up ---> Add money (take a few days) και μου βγαζει τα εξης:

 

To top up your PayPal account, all you need to do is link a bank to your account. To get started, please enter your bank information below.

 

Once you link a bank account to your PayPal account, you can easily withdraw money from your PayPal account to your bank account.

Please enter your bank account details exactly as they appear on your bank statement.

Account owner

ΧΧΧΧΧΧ

 

και μου εχει ενα πλαισιο να βαλω το IBAN.

 

Αν βαλω το IBAN θα μπορω να το κανω το εμβασμα ή επρεπε να εχω συνδεσει τον λογαριασμο προ cc?

 

Επισης αν το δεχτει θα μου ζητησει  χαρτια το paypal (ταυτοτητα π.χ.)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...