Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1. Για leupost δεν ξέρω.

2. Για revolut δεν γίνεται το προσπάθησα προσωπικά και με mastercard και visa.

3. Για leupay γίνεται με mastercard.

Για revolut γίνεται απο leupay

Εσυ τι χρησιμοποίησες και δεν μπόρεσες;

Και στα 3 δοκιμασα με Visa Peiraeus και εφαγα ακυρο , τελικά εστειλα εμβασμα στη Revolut . Οι χρονοι αναμονης μεταξυ Revolut και Leupay εχουν διαφορα? για revolut αν δεν κανω λαθος ειναι γυρω στις 4 μερες ... leupay δεν εχω κανει ακομη topup

1. Για leupost δεν ξέρω.

2. Για revolut δεν γίνεται το προσπάθησα προσωπικά και με mastercard και visa.

3. Για leupay γίνεται με mastercard.

Για revolut γίνεται απο leupay

Εσυ τι χρησιμοποίησες και δεν μπόρεσες;

Και στα 3 δοκιμασα με Visa Peiraeus και εφαγα ακυρο , τελικά εστειλα εμβασμα στη Revolut . Οι χρονοι αναμονης μεταξυ Revolut και Leupay εχουν διαφορα? για revolut αν δεν κανω λαθος ειναι γυρω στις 4 μερες ... leupay δεν εχω κανει ακομη topup

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

@JUST-GAMER

 

Για να λες ότι έκανες withdraw από το balance στον τραπεζικό λογαριασμό, σημαίνει ότι είχες συνδέσει λογαριασμό γράφοντας το ΙΒΑΝ του.

 

Τώρα σου λέει να τον συνδέσεις πάλι και, αν θυμάμαι καλά, σε προηγούμενο μήνυμα δικό τους έλεγαν ότι το προφιλ σου είναι κατά 80% ενημερωμένο επειδή, μάλλον, έχει διαγραφεί ο ΙΒΑΝ του λογαριασμού που  είχες συνδέσει.

 

Θυμάσαι ποιον τραπεζικό λογαριασμό είχες συνδέσει, δηλαδή τον ΙΒΑΝ του;

Μπορεί να είναι και αυτός που είναι συνδεδεμένος με την κάρτα σου και ξεκινάει από GR  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στα 3 δοκιμασα με Visa Peiraeus και εφαγα ακυρο , τελικά εστειλα εμβασμα στη Revolut . Οι χρονοι αναμονης μεταξυ Revolut και Leupay εχουν διαφορα? για revolut αν δεν κανω λαθος ειναι γυρω στις 4 μερες ... leupay δεν εχω κανει ακομη topup

 

Μα εχει ειπωθεί τόσες φορές ΟΧΙ Visa !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια!εχω το προβλημα που αναφερουν και παραπανω με το IBAN.

H πιστωτικη που εχω,εχει IBAN? και αν ναι,που το βλεπω?(εχω e-banking)

ΙΒΑΝ βλεπω μονο τις χρεωστικής μου.

H καρτα μου ειναι τις εθνικης mastercard..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@JUST-GAMER

 

Για να λες ότι έκανες withdraw από το balance στον τραπεζικό λογαριασμό, σημαίνει ότι είχες συνδέσει λογαριασμό γράφοντας το ΙΒΑΝ του.

 

Τώρα σου λέει να τον συνδέσεις πάλι και, αν θυμάμαι καλά, σε προηγούμενο μήνυμα δικό τους έλεγαν ότι το προφιλ σου είναι κατά 80% ενημερωμένο επειδή, μάλλον, έχει διαγραφεί ο ΙΒΑΝ του λογαριασμού που  είχες συνδέσει.

 

Θυμάσαι ποιον τραπεζικό λογαριασμό είχες συνδέσει, δηλαδή τον ΙΒΑΝ του;

Μπορεί να είναι και αυτός που είναι συνδεδεμένος με την κάρτα σου και ξεκινάει από GR

Οχι δεν ειχα εισαγει ποτε μα ποτε iban στο λογαριασμο paypal μονο τον αριθμο που εχει πανω η καρτα visa που εχω και την ειχα κανει και verify(Με το 1.50 ευρω που σε χρεωνει κ.τ.λ.)

Και μια χαρα δουλευε το withdraw.

 

Μηπως αυτα που λετε οτι αν δεν εχει iban αλλου λογαριασμου με αυτου που εχεις συνδεσει στο paypal δεν δουλευει το withdraw ειναι καινουργιο σκηνικο και οχι παλιο?

 

Παντως το ξαναλεω και ειμαι απολυτα σιγουρος γι' αυτο οτι δεν εχω εισαγει ποτε μα ποτε μου iban στο paypal acc μου.

 

Και ναι θυμαμαι μια χαρα ποιο ειναι το iban της παλιας καρτας που ειχα συνδεδεμενη στο paypal αλλα το λεω για 3 φορα ποτε μα ποτε μου δεν εχω εισαγει iban στο paypal acc μου και μια χαρα δουλευε το withdraw, αργουσε λιγες μερες(4-5) αλλα τα λεφτα πηγαιναν στο λογαριασμο τραπεζης που εχω συνδεδεμενη στο paypal acc μου.

Λογικα οσο υπαρχουν τα capital controls δεν δεχεται το paypal οποιοδηποτε ελληνικο iban.

 

Ισως αυτος ειναι ο λογος που δεν δεχεται κανενα απο τα δυο ποιο εγω δοκιμασα και μερικοι αλλοι.

 

Που λεει το paypal οτι το iban πρεπει να ειναι διαφορετικου λογαριασμου απο αυτου που εχεις συνδεσει με το paypal acc σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασε το #10433 για να καταλάβεις τις διαφορές.

Οι κάρτες δεν έχουν ΙΒΑΝ αλλά οι τραπεζικοί λογαριασμοί έχουν.

...δεν είχα βάλει ποτε ΙΒΑΝ . Τωρα τι ΙΒΑΝ να βαλω ;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν ειχα εισαγει ποτε μα ποτε iban στο λογαριασμο paypal μονο τον αριθμο που εχει πανω η καρτα visa που εχω και την ειχα κανει και verify(Με το 1.50 ευρω που σε χρεωνει κ.τ.λ.)

Και μια χαρα δουλευε το withdraw.

 

Μηπως αυτα που λετε οτι αν δεν εχει iban αλλου λογαριασμου με αυτου που εχεις συνδεσει στο paypal δεν δουλευει το withdraw ειναι καινουργιο σκηνικο και οχι παλιο?

 

Παντως το ξαναλεω και ειμαι απολυτα σιγουρος γι' αυτο οτι δεν εχω εισαγει ποτε μα ποτε μου iban στο paypal acc μου.

 

Και ναι θυμαμαι μια χαρα ποιο ειναι το iban της παλιας καρτας που ειχα συνδεδεμενη στο paypal αλλα το λεω για 3 φορα ποτε μα ποτε μου δεν εχω εισαγει iban στο paypal acc μου και μια χαρα δουλευε το withdraw, αργουσε λιγες μερες(4-5) αλλα τα λεφτα πηγαιναν στο λογαριασμο τραπεζης που εχω συνδεδεμενη στο paypal acc μου.

Λογικα οσο υπαρχουν τα capital controls δεν δεχεται το paypal οποιοδηποτε ελληνικο iban.

 

Ισως αυτος ειναι ο λογος που δεν δεχεται κανενα απο τα δυο ποιο εγω δοκιμασα και μερικοι αλλοι.

 

Που λεει το paypal οτι το iban πρεπει να ειναι διαφορετικου λογαριασμου απο αυτου που εχεις συνδεσει με το paypal acc σου?

 

 

Αφού, λοιπόν, δεν είχες συνδέσει τραπεζικό λογαριασμό για να κάνεις withdraw, δηλαδή ανάληψη (μεταφορά) των χρημάτων που είχες στο balance στον τραπεζικό σου λογαριασμό (αυτό σημαίνει withdraw), τότε κάτι άλλο εννοείς με τη λέξη αυτή και, ειδικά, τι εννοείς με το "μια χαρα δουλευε το withdraw, αργουσε λιγες μερες(4-5) αλλα τα λεφτα πηγαιναν στο λογαριασμο τραπεζης που εχω συνδεδεμενη στο paypal acc μου".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει περιπτωση μια καρτα που χρησιμοποιεις συνεχεια για να προσθεσεις λεφτα στο paypal ballance ξαφνινα να μην την δεχεται το paypal?

 

Και αν ναι πως μπορω να το διορθωσω αυτο?

Ποια ειναι αυτη η καρτα που χρησιμοποιεις συνεχεια για να προσθεσεις λεφτα στο paypal balance και ξαφνικα δεν σου την δεχθηκε το paypal;

 

Και ενα μικρο σχολιο. Χαρα στην υπομονη των χρηστων που εδω και τοσες δημοσιευσεις ασχολουνται, προσπαθωντας να σε βοηθησουν. Προσωπικα, εχω διαβασει τις τελευταιες σελιδες και δεν εχω καταλαβει τι θελεις. Αντιθετα, οι χρηστες που σου απαντησαν σου εχουν εξηγησει τα παντα. Εσυ ομως ακομα ρωτας, ενω εχεις παρει οσες συμβουλες χρειαζονται για να ενεργησεις. Δινεις την εντυπωση πως εμπαιζεις αυτους που σε βοηθουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο ποση προσπαθεια απο εμενα και απο τηλεφωνικη επικοινωνία με την paypal που με ειχαν παρει τηλ δεν μπορεσαμε στο paypal να συνδεσουμε το iban ελληνικης τραπεζας (alpha bank)

 

Οποτε πηρα το iban του leupay λογαριασμου μου και το εβαλα στο paypal οποτε αν θελω να τραβηξω τα χρηματα απο μεσα στον λογαριασμο μου.

Με το που το εβαλα το δεχθηκε επιτοπου χωρις καμια δευτερη προσπαθεια.

 

Οποτε τωρα δεν χρειαζεται να κανω κατι αλλο; αν θελησω να τραβηξω κατι λεφτα απο το υπολοιπο μου στο paypal θα κατατεθουν στον λογαριασμο μου της leupay ετσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν πατήσεις το withdraw, εμφανίζει τους συνδεδεμένους τραπεζικούς λογαριασμούς, για να επιλέξεις αυτόν που θέλεις (στην περίπτωσή σου ένα).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο ποση προσπαθεια απο εμενα και απο τηλεφωνικη επικοινωνία με την paypal που με ειχαν παρει τηλ δεν μπορεσαμε στο paypal να συνδεσουμε το iban ελληνικης τραπεζας (alpha bank)

 

Οποτε πηρα το iban του leupay λογαριασμου μου και το εβαλα στο paypal οποτε αν θελω να τραβηξω τα χρηματα απο μεσα στον λογαριασμο μου.

Με το που το εβαλα το δεχθηκε επιτοπου χωρις καμια δευτερη προσπαθεια.

 

Οποτε τωρα δεν χρειαζεται να κανω κατι αλλο; αν θελησω να τραβηξω κατι λεφτα απο το υπολοιπο μου στο paypal θα κατατεθουν στον λογαριασμο μου της leupay ετσι;

 

Δυο ερωτησεις φιλε,

 

Πως γεμιζεις τον λογαργιασμο σου leupay

Ποια καρτα απο visa/master περναει για το pp?

Εχεις κρατησεις στην μεταφορα απο/προς τον λογαριασμο και στο γεμισμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...