Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορει και καμια

 

Εχετε το ιδιο πρόβλημα, αλλάξτε κάρτες ή χρησιμοποιήστε μια απο το εξωτερικό.

Νίκο καλησπέρα. Θα δοκιμάσω να αλλάξω κάρτα αλλά η απορία μου είναι, πως την περασμένη πέμπτη το paypal δούλεψε με την prepaid για αγορά από το dx.com και σήμερα ο ίδιος συνδυασμός δεν δουλεύει με το aliexpress?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εχει καταφερει να συνδεσει ενα Ελληνικο iban κανεις στο paypal εστω και με μειλ ή οποιοδηποτε αλλον τροπο γιατι ο αυτοματοποιημενος τροπος που εχει το paypal δεν δεχεται κανενα Ελληνικο iban λογο capital controls.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει καταφερει να συνδεσει ενα Ελληνικο iban κανεις στο paypal εστω και με μειλ ή οποιοδηποτε αλλον τροπο γιατι ο αυτοματοποιημενος τροπος που εχει το paypal δεν δεχεται κανενα Ελληνικο iban λογο capital controls.

Πολλοί

 

Αν θελεις αμεσα αποτελέσματα μίλα στο τηλ με το ππ

https://www.paypal.com/selfhelp/home

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους. Ειμαι καινουργιος στο forum και εχω καποιες αποριες που θα το εκτιμουσα πολυ αν οι πιο παλιοι με βοηθουσαν να βγαλω μια ακρη, γιατι με τοσα διαφορετικα θεματα που εχω δει και τοσες πολλες σελιδες το καθενα δεν με βλεπω να βγαζω ακρη ποτε. Στο ζουμι λοιπον, ενδιαφερομαι να κανω κατι αγορες απο καποια online shops (fasttech, gearbest και καποια ευροπαϊκα, οι αγορες αφορουν τεχνολογικα πραγματα δηλαδη mods ηλεκτονικου τσιγαρου,μπαταριες,φορτιστες,ατμοποιητες κτλπ) και θα ηθελα να ξερω ποιοι τροποι αγορων στο εξωτερικο δουλευουν τωρα, γιατι ναι μεν εχω δει διαφορα περι paypal, revolut κτλ. αλλα δεν ξερω τι ισχυει τωρα, συν οτι εγω μια prepaid πειραιως εχω ολη ολη και με αυτην απο οτι εχω δει δεν παω πουθενα. Ευχαριστω προκαταβολικα οποιον ασχοληθει με τον καινουργιο που απλα μπηκε στο forum και σας πρηζει για πραγματα που σιγουρα υπαρχουν μεσα στα πολλα posts και τις ατελειωτες σελιδες  :-D .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά που ρωτάς έχουν απαντηθεί πολλές φορές από το καλοκαίρι μέχρι σήμερα.

 

Σε συντομία, αγορές με κάρτα είναι λαχείο και στις περισσότερες περιπτώσεις δεν έχει αποτέλεσμα.

Άλλες λύσεις είναι φόρτωμα του balance του paypal, αν έχεις, και κάρτες εξωτερικού που δεν έχουν τους περιορισμούς των CC.

 

Υπάρχουν νήματα για τα σχετικά θέματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να ρωτήσω κάτι.

Το έχει παρατηρήσει κανένας ότι τα πακέτα από κινά

έρχονται πολύ ποιο γρήγορα με τα capital η μόνο εγώ?

 

Μου ήρθαν τα 2 τελευταία πακέτα από κίνα (AliExpress) μέσα σε 10 μέρες

όλα τα υπόλοιπα μέσα σε 20 (καμιά 50αρια πακέτα στο σύνολο και από Ebay και από AliExpress)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να ρωτήσω κάτι.

Το έχει παρατηρήσει κανένας ότι τα πακέτα από κινά

έρχονται πολύ ποιο γρήγορα με τα capital η μόνο εγώ?

 

Μου ήρθαν τα 2 τελευταία πακέτα από κίνα (AliExpress) μέσα σε 10 μέρες

όλα τα υπόλοιπα μέσα σε 20 (καμιά 50αρια πακέτα στο σύνολο και από Ebay και από AliExpress)

Εξαρτάται από τη μέθοδο αποστολής. Κάποιες ταχυδρομικές υπηρεσίες είναι πιο γρήγορες από κάποιες άλλες. Σε μένα καμιά αποστολή δεν έχει έρθει σε δέκα μέρες (με χρήση κανονικού ταχυδρομείου και όχι κουριερ εννοώ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eκανα αγορα με την καρτα μου κατι που μεχρι τωρα δεν ειχα και κατεφευγα στο κολπο με το pp
To προβλημα ειναι οτι δεν εχει γινει αφαιρεση του ποσου απο το λογιστικο υπολοιπο ενω στο διαθεσιμο υπολοιπο εχει γινει αφαιρεση του ποσου κανονικα
Εχει γινει η αγορα η θα φαω ακυρο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους. Εκανα αγορα απο το ebay ενα digitazer και μια οθονη για ενα κινητο στις 9 ιανουαριου. Στις 3φεβρουαριου εφτασαν σπιτι τα πραγματα. Καθως τα τοποθετησα ειδα οτι δεν δουλευε η οθονη (δεν εχω βρει ακομη λυση και αν ξερει καποιος ας μου πει Link.png Site: εδω ). Το προβλημα μου ειναι οτι μεσα απο μηνυματα στο ebay με τον πωλητη μου ειπε οτι θα μου στειλε μια νεα οθονη στις 12 φεβρουαριου μετα το φεστιβαλ τους.Δηλαδη θα ερθει μετα τις 45 μερες που νομιζω εχει οριο το ebay για να κανεις refund και κριτικη. Πως μπορω να ειμαι σιγουρος οτι θα το κανει;; Τι διαδικασιες πρεπει να "κινησω" για να ειμαι καλλημενος σε περιπτωση που δεν ερθει προιον ή ερθει κατι και ειναι στην αντιστοιχη κατασταση (χαλασμενο,μουφα ή οτι αλλο);; Γινεται καποια διαδικασια οπου θα μπορω να του γραψω κριτικη μετα  αυτο το χρονικο οριο και να διεκδικισω τα λεφτα μου πισω εφοσον δεν ερθει τιποτα;; 

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων. Η βοηθεια σας πολυτιμη.


Eκανα αγορα με την καρτα μου κατι που μεχρι τωρα δεν ειχα και κατεφευγα στο κολπο με το pp
To προβλημα ειναι οτι δεν εχει γινει αφαιρεση του ποσου απο το λογιστικο υπολοιπο ενω στο διαθεσιμο υπολοιπο εχει γινει αφαιρεση του ποσου κανονικα
Εχει γινει η αγορα η θα φαω ακυρο?

εχει γινει κανονικα. συνηθως ετσι γινεται. Αν δεν την επαιρνε θα ελεγε κατευθειαν denied.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Καθως τα τοποθετησα ειδα οτι δεν δουλευε η οθονη (δεν εχω βρει ακομη λυση και αν ξερει καποιος ας μου πει Link.png Site: εδω ). Το προβλημα μου ειναι οτι μεσα απο μηνυματα στο ebay με τον πωλητη μου ειπε οτι θα μου στειλε μια νεα οθονη στις 12 φεβρουαριου μετα το φεστιβαλ τους.

Ίσως να νιώθεις και τυχερός διότι θα μπορούσε ο πωλητής να ισχυριστεί ότι η οθόνη είναι μια χαρά, αλλά εσύ δεν την τοποθέτησες σωστά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και διευκρινίζεις σε ποιο απ' όλα αναφέρεσαι, η αγορά με κάρτα είναι λαχείο, όπως έχουμε πει πολλές φορές.

Αν αποτύχει η προσπάθεια με τη μια κάρτα, μπορείς να προσπαθήσεις με άλλη και η Alpha/Amex έχει πολλές περισσότερες πιθανότητες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...