Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια προσπαθω να κανω μια αγορα με visa απο amazon 300 ευρω και μου λεει δεν εγινε δεκτη η συναλλαγη το amazon ,παιζει κατι;Ειναι λογω των  capital controls;

 

Δοκίμασε είτε με την ίδια περισσότερες φορές είτε με άλλη, αν έχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα δοκιμασα μια american express που ειναι συνδεδεμενη με τον ιδιο λογιαρασμο και την δεχτηκε.Πως εξηγειται αυτο;

Δεν εξηγειτε.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά απο geekbuying, aliexpress, gearbest ποιο να προτιμήσω?

Πιο είναι πιο γρήγορο?

Θεωρητικα το geekbuying αλλα εξαρταται. Τα 2 πρωτα βασικα....Εχει τυχει και με ali να ναι γρηγοροι αν και προτιμω το ebay απο το ali.

 

Αυτη η βδομαδα ειναι αργια στην Κίνα αρα κανενα δεν θα εξυπηρετησει παραγγελιες.

 

Να αποφυγεις οπως και δηποτε το gearbest.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα δοκιμασα μια american express που ειναι συνδεδεμενη με τον ιδιο λογιαρασμο και την δεχτηκε.Πως εξηγειται αυτο;

Παράξενο που δεν σου περνάει η Amex, αλλά δεν ξέρω αν έχει να κάνει με το ότι είναι χρεωστική η δικιά σου. Η δικιά μου είναι πιστωτική και περνάει παντού. Δεν ξέρω αν έχουνε γράψει άλλοι εδώ μέσα για χρεωστικές, αλλά λογικά θα έπρεπε να περνάνε και οι χρεωστικές.

 

EDIT

Διάβασα ότι ΔΕΝ τη δέχτηκε, γι’ αυτό και η απάντηση..

Προσωπικά δεν θυμάμαι εδώ μέσα να έχω διαβάσει από χρήστη να μην περνάει Amex, αλλά δεν έχω παρακολουθήσει και ολόκληρο το νήμα… Νομίζω ότι όλες οι Amex περνάνε σε αγορές εξωτερικού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρα σε ολους,

 

Προσπάθησα να κάνω κατι αγορες στο ebay με την prepaid μου απο την ΕΤΕ (γυρω στις 3 φορες προσπάθησα) αλλα δεν την δεχτηκε και στην καρτα ειδα μετα οτι ειχαν γινει 3 χρεωσεις των 0,93 ευρω.

 

Η καρτα ειχε γινει linked στο paypal και μ εχουν επιστραφει 1,50 ευρω. Ξερει κανεις τα αλλα τι χρεωσεις ειναι εφοσον απετυχαν οι αγορες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παράξενο που δεν σου περνάει η Amex, αλλά δεν ξέρω αν έχει να κάνει με το ότι είναι χρεωστική η δικιά σου. Η δικιά μου είναι πιστωτική και περνάει παντού. Δεν ξέρω αν έχουνε γράψει άλλοι εδώ μέσα για χρεωστικές, αλλά λογικά θα έπρεπε να περνάνε και οι χρεωστικές.

 

EDIT

Διάβασα ότι ΔΕΝ τη δέχτηκε, γι’ αυτό και η απάντηση..

Προσωπικά δεν θυμάμαι εδώ μέσα να έχω διαβάσει από χρήστη να μην περνάει Amex, αλλά δεν έχω παρακολουθήσει και ολόκληρο το νήμα… Νομίζω ότι όλες οι Amex περνάνε σε αγορές εξωτερικού.

 

 2 φορές τον Ιανουάριο έφαγα απόρριψη σε αγορά εξωτερικού με amex

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρα σε ολους,

 

Προσπάθησα να κάνω κατι αγορες στο ebay με την prepaid μου απο την ΕΤΕ (γυρω στις 3 φορες προσπάθησα) αλλα δεν την δεχτηκε και στην καρτα ειδα μετα οτι ειχαν γινει 3 χρεωσεις των 0,93 ευρω.

 

Η καρτα ειχε γινει linked στο paypal και μ εχουν επιστραφει 1,50 ευρω. Ξερει κανεις τα αλλα τι χρεωσεις ειναι εφοσον απετυχαν οι αγορες?

 

 

Αν είχες κάνει αναζήτηση σ' αυτό το θέμα με "0,93" θα είχες πάρει την απάντηση, χωρίς να κάνεις την ερώτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν είχες κάνει αναζήτηση σ' αυτό το θέμα με "0,93" θα είχες πάρει την απάντηση, χωρίς να κάνεις την ερώτησ

 

Ευχαριστω.

Επεξ/σία από ellahood
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...