Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω τη φορτώνω από piraeus bank κανονικά δεν έχω πρόβλημα, απλός ήθελα να κσερω αν μπορώ απο paypal γιατί έχω χρήματα στο balance.

To εχουμε αναφέρει επανειλημμένα, για να τραβήξεις χρήματα απο το balance, μπορείς ΜΟΝΟ προς τον τραπεζικό σου λογαριασμό που είναι συνδεμένος με το ππ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

τελικα εγω εβγαλα moneysafe , 5 λεπτα δουλεια και αμεσα αγορες ,χωρις εμβασματα και μπερδεματα και χωρις ταυτοτητες επιβεβαιωσης κλπ κλπ ,φυσικα εχει καποιες χρεωσεις σε σχεση με αλλες καρτες

την περασα και στο paypal και την δεχτηκε αμεσως 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με την ερώτηση που έκανα στην προηγούμενη σελίδα και μετα απο επικοινωνία στο chat του iherb, η απάντηση τους είναι:

 

Upon checking, the order is not placed yet, since there was no placed orders,
the PayPal transactions has been cancelled and will not go through.
According to PayPal, it may take as long as 4 days for this transaction to show as reversed on your account.
We apologize for any inconvenience this has caused you.

 

 

Το paypal δεν μου έχει απαντήσει ακόμα αλλά να υποθέσω οτι αφού η παραγγελία δεν προχώρησε λόγο capital control και δεν φαίνεται στο shopping cart/order history στο iherb, είναι θέμα ημερών να φύγει το "pending transaction" απο το λογαριασμό μου στο paypal?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με προπληρωμένη κάρτα mastercard της Πειραιώς μόλις αγόρασα ένα game από το playstore και κάτι από ebay, ενώ μέχρι την προηγούμενη βδομάδα μου έβγαζε error.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένω μια αποστολή EMS που έφυγε από την Ασία στις 28 Ιανουαρίου. Έχουν περάσει 17 μέρες και το δέμα δε φαίνεται να έχει φτάσει στην Ελλάδα. Τηλεφώνησα στην υπηρεσία εντοπισμού αποστολής και μου είπαν πως υπάρχει πρόβλημα με τον ενδιάμεσο σταθμό στο Άμστερνταμ όπου το δέμα έφτασε στις 30 Ιανουαρίου. Περισσότερες λεπτομέρειες δεν παρέχουν. Τέτοια καθυστέρηση σε μη εορταστικές περιόδους δε μου έχει ξανατύχει. Τι μπορεί να συμβαίνει στο Άμστερνταμ ακριβώς;

μου έχει συμβεί κάτι παρόμοιο, φαινόνταν το δέμα στην Όλλανδια για 12 μέρες...τελικά ήρθε με 3 μέρες καθυστέρηση απ΄την ημερομηνία που περίμενα, δεν έμαθα ποτέ γιατί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου έχει συμβεί κάτι παρόμοιο, φαινόνταν το δέμα στην Όλλανδια για 12 μέρες...τελικά ήρθε με 3 μέρες καθυστέρηση απ΄την ημερομηνία που περίμενα, δεν έμαθα ποτέ γιατί

Μάλιστα. Στο google δε βλέπω τίποτα ούτε περί φυσικών καταστροφών ούτε περί απεργιών/αργιών... Ίσως να υπάρχουν πληροφορίες στα ολλανδικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σε ολους, ελπίζω εσεις να μου βρειτε την λύση.  :-( 
Θελουμε να αγορασουμε εισιτηρια για ενα φεστιβαλ του εξωτερικου και οι μεθοδοι πληρωμης ειναι οι εξης:
Payment methods
 

1.PAYMENT WITH CREDIT CARD OR MAESTRO:
After you selected the card of your choice (Visa, Mastercard or Maestro/Bancontact/Mistercash), enter your card number, the expiration date and the cryptogram. For the security of your bank transaction,Ticketmaster uses the SSL crypto-process, which secured the confidentiality of your bank information. This way, it’s impossible to read your information when entered and transferred via internet. Ticketmaster accepts VISA, Mastercard and Maestro payments. Your e-ticket will be delivered immediately after the payment.
 
2.PAYMENT THROUGH BANK TRANSFER:
Purchasing tickets through a bank transfer is possible. Make an order and select ‘bank transfer’ as your payment method. Your tickets will be reserved for 4 days, awaiting your payment to Ticketmaster. Your e-ticket will be delivered after the payment has been received.
If these are less than 11 days between your date of reservation and the festival date, paying through bank transfer is no longer possible. Credit card and Maestro payments are the remaining options in this case.
Payment through bank transfer is only possible for European residents (IBAN bank transfer only).

Θελουμε να κανουμε το δευτερο μιας και πιστωτικη δεν έχουμε. Ξέρει κάποιος αν μπορούμε ή οχι; Διαφορετικά πως αλλιως ειναι δυνατον να πληρωσουμε..

Πρέπει να τα κλείσουμε γρήγορα γιατί αλλιώς θα εξαντληθούν :(
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Γεια σε ολους, ελπίζω εσεις να μου βρειτε την λύση.  :-( 

Θελουμε να αγορασουμε εισιτηρια για ενα φεστιβαλ του εξωτερικου και οι μεθοδοι πληρωμης ειναι οι εξης:

Payment methods

 

1.PAYMENT WITH CREDIT CARD OR MAESTRO:
After you selected the card of your choice (Visa, Mastercard or Maestro/Bancontact/Mistercash), enter your card number, the expiration date and the cryptogram. For the security of your bank transaction,Ticketmaster uses the SSL crypto-process, which secured the confidentiality of your bank information. This way, it’s impossible to read your information when entered and transferred via internet. Ticketmaster accepts VISA, Mastercard and Maestro payments. Your e-ticket will be delivered immediately after the payment.
 
2.PAYMENT THROUGH BANK TRANSFER:
Purchasing tickets through a bank transfer is possible. Make an order and select ‘bank transfer’ as your payment method. Your tickets will be reserved for 4 days, awaiting your payment to Ticketmaster. Your e-ticket will be delivered after the payment has been received.
If these are less than 11 days between your date of reservation and the festival date, paying through bank transfer is no longer possible. Credit card and Maestro payments are the remaining options in this case.
Payment through bank transfer is only possible for European residents (IBAN bank transfer only).

Θελουμε να κανουμε το δευτερο μιας και πιστωτικη δεν έχουμε. Ξέρει κάποιος αν μπορούμε ή οχι; Διαφορετικά πως αλλιως ειναι δυνατον να πληρωσουμε..

 

Πρέπει να τα κλείσουμε γρήγορα γιατί αλλιώς θα εξαντληθούν :(

 

Μπορείτε, αρκεί το έμβασμα σε τράπεζα του εξωτερικού να μην ξεπερνάει τα 500  κατ' άτομο ανά μήνα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώ να κάνω αγορά μέσω paypal από το geekbuying και μου βγάζει το παρακάτω:

 

Sorry,There is something wrong with your payment.Please sign in your paypal account to check if the money has been taken off.Any questions,please contact with our customer service via [email protected]

 

Ξέρει κανείς γιατί; Τι μπορώ να κάνω σε αυτ'ή την περίπτωση; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείτε, αρκεί το έμβασμα σε τράπεζα του εξωτερικού να μην ξεπερνάει τα 500 € κατ' άτομο ανά μήνα...

Αληθεια;  400 ευρώ είναι οπότε είμαστε εντάξει. Το διάβασα αυτό απλά έλεγε οτι εξερούνται αγορές για ρούχα, στοιχιμα κλπ. Και αναρωτιόμουν αν στο κλπ ειναι και η αγορα εισιτηριων. Το κατα μηνα σημαινει οτι αν η κατεθεση γινει σημερα 16/2 θα μπορεσουμε να ξανα κανουμε στις 16/3 ή με το που αλλάξει ο μήνας;

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως εξασφαλίζεται κανείς όταν θέλει να κάνει αγορές online μεγάλων χρηματικών ποσών (άνω των 2000ευρώ, είτε με Paypal είτε με κάποιο έμβασμα) ότι δεν θα τον κλέψει ο πωλητής, υπάρχει κάποιος τρόπος; Βάζει κανείς όλο το ποσό ή μέρος του ή κατι άλλο; Πρόκειται για Ευρώπη, γιατί εάν ήταν Ασία κλπ. δεν υπήρχε περίπτωση να τους εμπιστευόμουν.


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...