Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, 

 

Χρειάζομαι άμεσα βοήθεια. Προσπάθησα να κάνω παραγγελία από iherb με mastercard Πειραιώς χρεωστική κάρτα, αλλά δεν την δεχόταν ούτε με ευρώ ούτε με δολάρια! Κάνω το κολπάκι με send money να πληρώσω με paypal. Και μου βγάζει να εισάγω κάρτα για να γίνει η πληρωμή. Ενώ υπάρχουν χρήματα στο account balance δεν ξέρω γιατί δεν τα τραβάει από εκεί και θέλει να εισάγω κάρτα!? Πως μπορώ να το κάνω να τραβηξει-πληρώσω από το account balance ? Ευχαριστώ.

Πόσο είναι το υπόλοιπο που έχεις στο paypal balance; Πόσο κοστίζει η αγορά σου συνολικά σε δολαρια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 Απλώς στα αμαζον γαλλιας, Ισπανίας και Ιταλίας, πολλές ελληνικές κάρτες δεν παιρνανε.

Μήπως ξέρεις και για το γιαπωνέζικο amazon;

Είχα δοκιμάσει καλοκαίρι και αρχές φθινοπώρου και δεν περνούσαν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγνωμη αλλα σας αλλαζω λιγο το θεμα σας για να επανελθω στα κλασικα...

μολις εκανα αγορα απο ebay με paypal (και συγκεκριμενα με την συνδεδεμενη στο paypal πιστωτικη μου diners της alpha bank) κανονικα και χωρις προβληματα και με την πρωτη....μαλλον τελικα εχει σημασια το πρωι και οι αρχες του μηνα (?)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγνωμη αλλα σας αλλαζω λιγο το θεμα σας για να επανελθω στα κλασικα...

μολις εκανα αγορα απο ebay με paypal (και συγκεκριμενα με την συνδεδεμενη στο paypal πιστωτικη μου diners της alpha bank) κανονικα και χωρις προβληματα και με την πρωτη....μαλλον τελικα εχει σημασια το πρωι και οι αρχες του μηνα (?)...

...εξαρτάται από το τι αγόρασες.Μερικά είδη δεν περνάνε ό,τι ώρα και αν προσπαθήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...εξαρτάται από το τι αγόρασες.Μερικά είδη δεν περνάνε ό,τι ώρα και αν προσπαθήσεις.

αμεσως μετα απο λιγο εκανα και 2η αγορα με τον ιδιο ακριβως τροπο...

η 1η ηταν μια μνημη ram και η 2η ενα κουτακι για εξωτερικο σκληρο....

δεν ξερω κατα ποσο  παιζει ρολο το ειδος του αγαθου, αλλα ειμαι σιγουρος οτι παιζει ρολο ο χρονος οπως ειπα πριν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμεσως μετα απο λιγο εκανα και 2η αγορα με τον ιδιο ακριβως τροπο...

η 1η ηταν μια μνημη ram και η 2η ενα κουτακι για εξωτερικο σκληρο....

δεν ξερω κατα ποσο παιζει ρολο το ειδος του αγαθου, αλλα ειμαι σιγουρος οτι παιζει ρολο ο χρονος οπως ειπα πριν..

Δεν έχει καμία σχέση ο χρόνος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kάτι που διαπίστωσα τώρα.Προσπάθησα να αγοράσω κάτι από BG,και από αβλεψία,μου έβγαλε PayPal,και εγώ συνέχισα για να δω τι θα γίνει.

Ε,με το τίποτα δεν με άφηνε να συνεχίσω ο PayPal.Το γύρισα κι εγώ σε κάρτα,και πέρασε ακαριαία. :-)

Αμα λοιπόν είναι έμπιστος ο πωλητής και δε μας αφήνει το PayPal,γυρνάμε σε κάρτα και τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.τον Ιούνιο του 15 ειχα αγοράσει online απο το σαιτ της panda antivirus με paypal εκει εχω την visa της Πειραιώς χρεωστικη.φετος αν παω να το ανανεωσω ηλεκτρονικα με τον ιδιο τροπο θα εχω απορρηψη λετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.τον Ιούνιο του 15 ειχα αγοράσει online απο το σαιτ της panda antivirus με paypal εκει εχω την visa της Πειραιώς χρεωστικη.φετος αν παω να το ανανεωσω ηλεκτρονικα με τον ιδιο τροπο θα εχω απορρηψη λετε;

δεν εχεις παρα να δοκιμασεις και να μας πεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.τον Ιούνιο του 15 ειχα αγοράσει online απο το σαιτ της panda antivirus με paypal εκει εχω την visa της Πειραιώς χρεωστικη.φετος αν παω να το ανανεωσω ηλεκτρονικα με τον ιδιο τροπο θα εχω απορρηψη λετε;

 

Δε νομίζω. Είναι μάλλον από τις συναλλαγές που επιτρέπονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σας εχω την καρτα πειραιως συνδεμενη στο paypal αλλα δεν μπορω να δηλωσω το bank account η το λεγομενο link bank account βαζω το iban και δεν το δεχετε πειται μου ενα τροπο αν μπορει να γινει η ποια ειναι τα βηματα για να την δηλωσω ωστε οτι ποσο εχω στο paypal balance να μπορεσω να το ξαναγυρισω στην τραπεζα επισης εχω κανει και επιβεβαιωση την καρτα μου οπου εχω βαλει τον 4 ψηφιο κωδικο που μου ηρθε ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...