Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αλημέρα.Κυριακή βράδυ εκανα αγορά κινητού απο Κίνα και συγκεκριμένα απο vickmall. Η πληρωμή έγινε με χρεωστική Πειραιώς η οποία ηταν συνδεδεμένη στον paypal λογαριασμό μου. Μου ήρθε ειδοποίηση στο email κανονικά στο paypal και έλαβα και την αποδειξη και η συναλλαγή φαίνεται κανονικά στον λογαριασμό μου. Στην τράπεζα μου το ποσο φαίνεται σαν δεσμευμένο αλλά η συναλλαγή δεν φαίνεται ακόμη. Και στι vickmall η παραγγελία είναι στο σταδιο processing 2η μέρα. Υπάρχει περιπτωση να ακυρωθεί απο την τράπεζα; Είναι η πρωτη μου αγορά απο Κίνα μετα τα cc γι αυτό ο προβληματισμός μου.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αλημέρα.Κυριακή βράδυ εκανα αγορά κινητού απο Κίνα και συγκεκριμένα απο vickmall. Η πληρωμή έγινε με χρεωστική Πειραιώς η οποία ηταν συνδεδεμένη στον paypal λογαριασμό μου. Μου ήρθε ειδοποίηση στο email κανονικά στο paypal και έλαβα και την αποδειξη και η συναλλαγή φαίνεται κανονικά στον λογαριασμό μου. Στην τράπεζα μου το ποσο φαίνεται σαν δεσμευμένο αλλά η συναλλαγή δεν φαίνεται ακόμη. Και στι vickmall η παραγγελία είναι στο σταδιο processing 2η μέρα. Υπάρχει περιπτωση να ακυρωθεί απο την τράπεζα; Είναι η πρωτη μου αγορά απο Κίνα μετα τα cc γι αυτό ο προβληματισμός μου.

Ευχαριστώ.

οχι, ολα θα πανε καλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα θα σας τρελάνω σίγουρα.

Είχα παραγγείλει 4 μπάταρίες Samsung από τον BG,σε δύο δέματα,και μου ήλθε σήμερα ειδοποίηση ότι εγκρίθηκε το ένα δέμα,αλλά απορρίφθηκε το άλλο από την Τράπεζα.Ε,ξαναέκανα την προσπάθεια,με την ίδια κάρτα,και τώρα πέρασε μιά χαρά. :confused:

Μου λέτε ποιά είναι η λογική του πράγματος;

Από την άλλη μεριά,ο BG δεν με αφήνει να παραγγείλω τις Sanyo NCR18650GA,που είναι κι αυτές 18650 λιθίου.

Αμα δε μας στείλουν στο τρελοκομείο τελικά όλοι αυτοί...

Edit.

Eπιτέλους κατάλαβα τι παίζει με τον Κινέζο.

Επιτρέπει να αγοράσεις τις Sanyo,αλλά μόνο μία μία.Για να πληρώσεις το παραπάνω $2,84Μόλις βάλεις δύο ή παραπάνω,όπως έκανα εγώ,αυτομάτως σου σβήνει την παραγγελία.

Αλλά περίεργο δεν είναι, να επιτρέπεις δύο μπαταρίες,όταν είναι Samsung,και να το απαγορεύεις,οταν είναι Sanyo;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

αλημέρα.Κυριακή βράδυ εκανα αγορά κινητού απο Κίνα και συγκεκριμένα απο vickmall. Η πληρωμή έγινε με χρεωστική Πειραιώς η οποία ηταν συνδεδεμένη στον paypal λογαριασμό μου. Μου ήρθε ειδοποίηση στο email κανονικά στο paypal και έλαβα και την αποδειξη και η συναλλαγή φαίνεται κανονικά στον λογαριασμό μου. Στην τράπεζα μου το ποσο φαίνεται σαν δεσμευμένο αλλά η συναλλαγή δεν φαίνεται ακόμη. Και στι vickmall η παραγγελία είναι στο σταδιο processing 2η μέρα. Υπάρχει περιπτωση να ακυρωθεί απο την τράπεζα; Είναι η πρωτη μου αγορά απο Κίνα μετα τα cc γι αυτό ο προβληματισμός μου.

Ευχαριστώ.

οχι, ολα θα πανε καλα...
Ευχαριστώ φίλε μου
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ειναι αυτα οι ειδήσεις των "8"

Ειναι σαν αυτο που ειχε πει καποτε ο Μαρκεζινης για τα ξυπνητηρια, οταν τον ρωτησανε.

"Σας εφερα τα ξυπνητηρια για  να ξυπνησετε, αλλα που εσεις..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι σαν αυτο που ειχε πει καποτε ο Μαρκεζινης για τα ξυπνητηρια, οταν τον ρωτησανε.

"Σας εφερα τα ξυπνητηρια για  να ξυπνησετε, αλλα που εσεις..."

Ξέρεις γιατί το είπε;Γιατί του φώναζαν από κάτω,πες μας για τα ξυπνητήρια,πες μας για τα ξυπνητήρια,μιας και είχε βγει βρώμα ότι είχε γίνει λαθραία εισαγωγή ρολογιών,που εκείνη την εποχή ήταν δυσεύρετα.Εξ ου και αυτό που λεγόταν τότε γι' αυτούς που ήταν "in".

Γυαλιά,ρολόι και καπέλο...Αυτά ήταν τα αντικείμενα που τολμούσαν εκείνα τα χρόνια να φανταστούν ότι θα έχουν κάποια στιγμή.

Και σε παλιές φωτογραφίες θα δεις ότι οι φαντάροι βγαίνανε φωτογραφίες έξω από το Στρατόπεδο μετά την ορκωμοσία,μέσα από το άνοιγμα ενός χαρτονιού με σχήμα καρδιάς,έχοντας βγάλει έξω από την τρύπα το αριστερό χέρι,με το ρολόι,που τους είχε δανείσει ο φωτογράφος.

Δείτε εδώ να καταλάβετε. http://laografikomouseiobaltinoy.blogspot.gr/2015/08/blog-post_10.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα να ρωτησω παιδιά μπορώ κανονικά με τον τρόπο αυτό να στείλω τα χρήματα σε PayPal φίλου μου και να κάνουμε την συναλλαγή;

Επίσης μπορεί κάποιος να μου πει περίπου σε ποια σελίδα υπάρχουν ακριβώς τα βήματα για να βάλω τα χρήματα στο PayPal balance; Επίσης μπορώ να βάλω την ιδια καρτα στους δύο λογαριασμους για να στείλω τα χρήματα ή πρέπει να έχουν bank account οι λογαριασμοί για να κανουμε send και request;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα να ρωτησω παιδιά μπορώ κανονικά με τον τρόπο αυτό να στείλω τα χρήματα σε PayPal φίλου μου και να κάνουμε την συναλλαγή;

Επίσης μπορεί κάποιος να μου πει περίπου σε ποια σελίδα υπάρχουν ακριβώς τα βήματα για να βάλω τα χρήματα στο PayPal balance; Επίσης μπορώ να βάλω την ιδια καρτα στους δύο λογαριασμους για να στείλω τα χρήματα ή πρέπει να έχουν bank account οι λογαριασμοί για να κανουμε send και request;;;

http://www.insomnia.gr/topic/579289-%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AD%CF%82-%CE%BC%CE%B5-paypal-ebay-%CE%BC%CE%AD%CE%B8%CE%BF%CE%B4%CE%BF%CF%82-request-money/?do=findComment&comment=54218679

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα θα σας τρελάνω σίγουρα.

Είχα παραγγείλει 4 μπάταρίες Samsung από τον BG,σε δύο δέματα,και μου ήλθε σήμερα ειδοποίηση ότι εγκρίθηκε το ένα δέμα,αλλά απορρίφθηκε το άλλο από την Τράπεζα.Ε,ξαναέκανα την προσπάθεια,με την ίδια κάρτα,και τώρα πέρασε μιά χαρά. :confused:

Μου λέτε ποιά είναι η λογική του πράγματος;

Από την άλλη μεριά,ο BG δεν με αφήνει να παραγγείλω τις Sanyo NCR18650GA,που είναι κι αυτές 18650 λιθίου.

Αμα δε μας στείλουν στο τρελοκομείο τελικά όλοι αυτοί...

Edit.

Eπιτέλους κατάλαβα τι παίζει με τον Κινέζο.

Επιτρέπει να αγοράσεις τις Sanyo,αλλά μόνο μία μία.Για να πληρώσεις το παραπάνω $2,84Μόλις βάλεις δύο ή παραπάνω,όπως έκανα εγώ,αυτομάτως σου σβήνει την παραγγελία.

Αλλά περίεργο δεν είναι, να επιτρέπεις δύο μπαταρίες,όταν είναι Samsung,και να το απαγορεύεις,οταν είναι Sanyo;

Είδες η Sanyo ;   :-D  :-D  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω δεν μπορω να καταλαβω τι παιζει αγορασα κατι παλια εισητηρια απο διαφορους πωλητες στο ebay και περασε κανονικα σε αλλον πωλητη με τα ιδια ειδη δεν περασε η καρτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια θα τρελαθουμε τελειως!

 

προσπαθω να παραγγειλω κατι με καρτα πειραιως απο iherb και ενω δεν ειχα θεμα με τα capital controls, τωρα τρωω πορτα! τι σκατα εγινε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dedalos91 μηπως μπορεις να αναφερεις μια τελευταια τη διαδικασια με το reqeust money γιατι μπερδευτηκα με ολες τις δημοσιευσεις... ΔΕΝ εχω καταλαβει ποτε χρειαζεται η αλλαγη της IP και αν πρεπει να βαλω πιστωτικη στο account που κανει reqeust!? Εχω αυτη τη μαλακια με την ψηφιακη πιστωτικη της εθνικης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...