Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τον παίρνει γερά η paypal μου φενεται

Γενικά ναι, αλλά φταις κι εσύ λιγάκι... Δεν είχε κανένα νόημα να τη βγάλεις και να την ξαναβάλεις. Ο κωδικός εστάλη απλά κοίταγες σε λάθος μέρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γενικά ναι, αλλά φταις κι εσύ λιγάκι... Δεν είχε κανένα νόημα να τη βγάλεις και να την ξαναβάλεις. Ο κωδικός εστάλη απλά κοίταγες σε λάθος μέρος.

ο κωδικός δεν υπήρχε πουθενά παντού έψαξα.. ακομα και στο ebanki της κάρτας μου μπήκα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο κωδικός δεν υπήρχε πουθενά παντού έψαξα.. ακομα και στο ebanki της κάρτας μου μπήκα

 

Δεν κοίταξες καλά. Θα ήταν ή στις κινήσεις του λογαριασμού ή στις κινήσεις της κάρτας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο κωδικός δεν υπήρχε πουθενά παντού έψαξα.. ακομα και στο ebanki της κάρτας μου μπήκα

 

Ποιάς τράπεζας είναι η κάρτα; Ειδικά με το Paypal δεν έχω αντιμετωπίσει ποτέ πρόβλημα. Τον κωδικό τον έβλεπα πάντα. Και έχω συνδέσει διάφορες κάρτες (πιστωτικές, χρεωστικές, προπληρωμένες) όλων των τραπεζών πλην Alpha Bank. Κίνηση έχει γίνει στην κάρτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω καποιες φορες επερνα τηλ στην τραπεζα και μου ελεγαν τηλεφωνικα (μετα απο 2-3 μερες) τον 4ψηφιο κωδικο της δοκιμαστικης συναλλαγης (ενα ευρο) για την ενεργοποιηση της καρτας (γι αυτο δεν δεν μιλαμε?)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιάς τράπεζας είναι η κάρτα; Ειδικά με το Paypal δεν έχω αντιμετωπίσει ποτέ πρόβλημα. Τον κωδικό τον έβλεπα πάντα. Και έχω συνδέσει διάφορες κάρτες (πιστωτικές, χρεωστικές, προπληρωμένες) όλων των τραπεζών πλην Alpha Bank. Κίνηση έχει γίνει στην κάρτα;

Της τράπεζας Πειραιώς είναι η κάρτα.. Τώρα που δεν την δέχεται... Κλαφτα χαραλαμπε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Της τράπεζας Πειραιώς είναι η κάρτα.. Τώρα που δεν την δέχεται... Κλαφτα χαραλαμπε

 

Ειδικά αν ήταν προπληρωμένη έπρεπε να πάρεις τηλέφωνο να σου τον πουν. Άμεσα τον βλέπουν αυτοί. Και προπληρωμένη να μην ήταν η Πειραιώς αργεί να εμφανίσει κινήσεις στο e-banking σε σχέση με άλλες. Αν ήταν προπληρωμένη απλά βγάλε μια άλλη και ζήτα μεταφορά του υπολοίπου σου σε αυτήν από την "καμένη".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα... Μπορω στην Paypal να συνδεσω μια καρτα χρεωστικη της τραπεζας Πειραιως visa Debit .. Για να μπορω να κανω αγορες απο το εξωτερικο απο (ebay -amazon κτλ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα... Μπορω στην Paypal να συνδεσω μια καρτα χρεωστικη της τραπεζας Πειραιως visa Debit .. Για να μπορω να κανω αγορες απο το εξωτερικο απο (ebay -amazon κτλ)

Ναι.Αλλα μην περιμενεις να σου περναει τα παντα στις αγορες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημερα... Ναι... Δηλ οπως ισχυει οπως και τωρα με την καρτα visa της πειραιως που εχω λογω των capital που ισχυουν  ακομα... Που αναλογα τον πωλητη και τι θελω να αγορασω...

Επεξ/σία από takoulou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλημέρα! Έχω μια επείγουσα ερώτηση και ελπίζω να μπορείτε να βοηθήσετε. smilie1.gif

Έκανα μια αγορά από ebay, πάω να πληρώσω και, ενώ έχω λεφτά μέσα στο balance του paypal, αυτό μου ζητάει να συνδέσω κάρτα. Συνδέω την κάρτα και μου βγάζει ένα "We're sorry, but your transaction couldn't be completed using the selected card. This happened because it has been denied by the card issuer." Ποιός ο λόγος να βάλω κάρτα εφόσον έχω λεφτά στο balance? Και πώς θα πληρώσω από το balance? Εδώ και 2 μήνες προσπαθώ να κάνω μια συγκεκριμένη αγορά. Καλύτερα να πήγαινα να το πάρω αυτοπροσώπως!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων παίδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλημέρα! Έχω μια επείγουσα ερώτηση και ελπίζω να μπορείτε να βοηθήσετε. smilie1.gif

Έκανα μια αγορά από ebay, πάω να πληρώσω και, ενώ έχω λεφτά μέσα στο balance του paypal, αυτό μου ζητάει να συνδέσω κάρτα. Συνδέω την κάρτα και μου βγάζει ένα "We're sorry, but your transaction couldn't be completed using the selected card. This happened because it has been denied by the card issuer." Ποιός ο λόγος να βάλω κάρτα εφόσον έχω λεφτά στο balance? Και πώς θα πληρώσω από το balance? Εδώ και 2 μήνες προσπαθώ να κάνω μια συγκεκριμένη αγορά. Καλύτερα να πήγαινα να το πάρω αυτοπροσώπως!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων παίδες.

Δεν φτάνουν τα χρήματα που εχεις στο balance, βαλε κι αλλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν φτάνουν τα χρήματα που εχεις στο balance, βαλε κι αλλα

 

Λες αυτό να φταίει; Να σου πω την αλήθεια, μου πέρασε και εμένα από το μυαλό σε κάποια φάση. Το θέμα είναι ότι αυτό που θέλω να πάρω κάνει 401 ευρώ και εγώ έχω μέσα 409. Ευχαριστώ πάντως για την άμεση απάντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες αυτό να φταίει; Να σου πω την αλήθεια, μου πέρασε και εμένα από το μυαλό σε κάποια φάση. Το θέμα είναι ότι αυτό που θέλω να πάρω κάνει 401 ευρώ και εγώ έχω μέσα 409. Ευχαριστώ πάντως για την άμεση απάντηση.

Θέλει και άλλα λεφτά. Η ισοτιμία του paypal δεν είναι και η καλύτερη.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...