Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

 

Για πάρε μερικές ιδέες εδώ και εδώ

 

Turbat0s Χίλια ευχαριστώ φίλε μου θα το ψάξω μέσο Revolut γιατί χρειάζομαι αρεκετά πράγματα από το Aliexpress να είσαι καλά!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα.Αν και εκτος θεματος....απορια σχετικα με πακετο απο Αγγλια.Εχω κανει μια παραγγελεια μεσα Ebay εδω και μια εβδομαδα και στο tracking μου γραφει πως περασε πρωτα απο Derbyshire-Dusseldorf-Bologna-Κορωπι.Εχει απο την Πεμπτη στο Κορωπι και αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι με τι ερχεται;Με μεταφορικη;Με courier;Το tracking number ξεκιναει καπως ετσι UPBEE0015A4....Εχεις κανεις καμια παρομοια εμπειρια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα.Αν και εκτος θεματος....απορια σχετικα με πακετο απο Αγγλια.Εχω κανει μια παραγγελεια μεσα Ebay εδω και μια εβδομαδα και στο tracking μου γραφει πως περασε πρωτα απο Derbyshire-Dusseldorf-Bologna-Κορωπι.Εχει απο την Πεμπτη στο Κορωπι και αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι με τι ερχεται;Με μεταφορικη;Με courier;Το tracking number ξεκιναει καπως ετσι UPBEE0015A4....Εχεις κανεις καμια παρομοια εμπειρια;

Εδώ μπήκες;  http://www.elta.gr/en-us/personal/tracktrace.aspx

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα.Αν και εκτος θεματος....απορια σχετικα με πακετο απο Αγγλια.Εχω κανει μια παραγγελεια μεσα Ebay εδω και μια εβδομαδα και στο tracking μου γραφει πως περασε πρωτα απο Derbyshire-Dusseldorf-Bologna-Κορωπι.Εχει απο την Πεμπτη στο Κορωπι και αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι με τι ερχεται;Με μεταφορικη;Με courier;Το tracking number ξεκιναει καπως ετσι UPBEE0015A4....Εχεις κανεις καμια παρομοια εμπειρια;

 

Ερχεται μάλλον με ups. Θα την παραλάβεις είτε με αυτη είτε με Γενική ταχυδρομική

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας γραφτηκα εδω μονο για να μου απαντησετε για το minecraft οταν παω στην σελιδα του minecraft για να το αγορασο με paypal ο πατερας μου μπενει στον λογιαριασμο κ παταμε pay now και μασ βγαζει ενα γκρι κουτακι που λεει    An error occurred while placing order,please verify credit card info and try again και το εχουμε κανει παρα πολλεσ φορεσ και με το master card αλλα οταν παω στο google να δω αν το minecraft εχει capital control δεν μου εμφανιζει οτι εχει η οτι εχει απαγορευτει στην ελλαδα μηπωσ κανουμε κατι λαθοσ μηπωσ μπλοκαρει σασ παρακαλω οτι ξερετε πειτε μου το θελω πολυ αυτο το παιχνιδι σασ ευχαριστω   :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας γραφτηκα εδω μονο για να μου απαντησετε για το minecraft οταν παω στην σελιδα του minecraft για να το αγορασο με paypal ο πατερας μου μπενει στον λογιαριασμο κ παταμε pay now και μασ βγαζει ενα γκρι κουτακι που λεει An error occurred while placing order,please verify credit card info and try again και το εχουμε κανει παρα πολλεσ φορεσ και με το master card αλλα οταν παω στο google να δω αν το minecraft εχει capital control δεν μου εμφανιζει οτι εχει η οτι εχει απαγορευτει στην ελλαδα μηπωσ κανουμε κατι λαθοσ μηπωσ μπλοκαρει σασ παρακαλω οτι ξερετε πειτε μου το θελω πολυ αυτο το παιχνιδι σασ ευχαριστω :(

Τα capital controls ισχύουν για βιντεοπαιχνίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, 

 

Θέλω να παραγγείλω απο amazon και είναι η πρώτη μου φορά.

Βλέπω δεν δέχονται paypal (ώστε να κάνω το κόλπο). Οι ελληνικές κάρτες περνάνε ή όχι ακόμα; 

Επίσης αν ενα προϊόν υπάρχει σε πολλά (co.uk, de, com κλπ) απο που να το πάρω? Ποια η διαφορά τους;

Για την τελευταία ερώτηση αν υπάρχει κάποιος οδηγός να διαβάσω, θα το εκτιμούσα. 

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, 

 

Θέλω να παραγγείλω απο amazon και είναι η πρώτη μου φορά.

Βλέπω δεν δέχονται paypal (ώστε να κάνω το κόλπο). Οι ελληνικές κάρτες περνάνε ή όχι ακόμα; 

Επίσης αν ενα προϊόν υπάρχει σε πολλά (co.uk, de, com κλπ) απο που να το πάρω? Ποια η διαφορά τους;

Για την τελευταία ερώτηση αν υπάρχει κάποιος οδηγός να διαβάσω, θα το εκτιμούσα. 

 

Ευχαριστώ.

Eιναι απλα τα πράγματα, αραδιάζεις τις καρτες σου στο τραπεζι, τις βαζεις μια μια στο αμαζον και όποια περάσει μας ενημερώνεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

Θέλω να παραγγείλω απο amazon και είναι η πρώτη μου φορά.

Βλέπω δεν δέχονται paypal (ώστε να κάνω το κόλπο). Οι ελληνικές κάρτες περνάνε ή όχι ακόμα;

Επίσης αν ενα προϊόν υπάρχει σε πολλά (co.uk, de, com κλπ) απο που να το πάρω? Ποια η διαφορά τους;

Για την τελευταία ερώτηση αν υπάρχει κάποιος οδηγός να διαβάσω, θα το εκτιμούσα.

 

Ευχαριστώ.

Θα πάρεις από το ευρωπαϊκό. Το Αμερικάνικο θα σου ζητήσει να πληρώσεις δασμους (+μεγάλο κόστος shipping).
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...